PDA

View Full Version : سوال: autorun در C#‎

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 18:35 عصر
با سلام
من میخواستم توی برنامه ام لیست برنامه هایی که تو سیستم نصب شده را بدست بیارم. در واقع میخوام توی برنامه تست کنم که .net framework توی سیستم نصب هست یا نه؟ که اگه نصب نشده بود این نصب بشه
در واقع این برنامه ای که مینویسم اتوران خواهد بود و بدون نصب دات نت برنامه بالا نمیاد
چطوری میتونم اینو توی برنامه جا بدم.
یا اصلا میشه بدون نصب دات نت این برنامه اجرا شه.
اصلا این امکان وجود داره یا نه که من نصب دات نت رو تو خود فایل اجرایی بزارم؟؟؟؟
اگه نه پس راهی به من پیشنهاد بدین که این CD autorun که با c#نوشته میشه اجرا بشه. چطوری چک کنم که ببین دات نت نیست نصب کن ،هست اجرا شو

کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــک کنید لطفا.

MSN_Issue
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:15 عصر
فکر نمی کنم ساخت اتوران با سی شارپ فکر خوبی باشه !!! نرم افزار های بهتر دیگه ای مخصوص این کار وجود داره ...
اما به هر حال !
نمی دونم به کارت میآد یا نه اما وقتی با خود ویژوال استدیو ستاپ بسازی برای برنامه-ت(البته این راه حل برای وقتیه که بخوای ستاپ بسازی!) یه گزینه داره که سورس فریم ورک رو هم میذاره توی پوشه ی ستاپت و خودش چک میکنه ، اگه فریم ورک نصب بود که هیچی اما اگه نصب نبود ، نصبش می کنه ...

موفق باشی

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:30 عصر
نه نمیخوام ستاپ باشه چون قراره اتوران بشه.
یعنی نمیشه؟
فکری به ذهنم رسید میشه این فایل exe که با سی شارپ نوشته شده رو تو بیلدر run کنیم اینطوری مجبور نشم دوباره برنامه رو با بیلدر بنویسم که اینجوری با بیلدر برنامه رو ران کنم که دیگه نیاز به نصب دات نت هم نباشه
اینم یه فکری بود نمیدونم شدنیه یا نه.

یاد یه حرفی افتادم
اگه فکری به ذهنت میرسه بدون شدنیه که به فکرت رسیده

بچه ها من فقط 1 روز برای تحویلش دارم. راهنمایی کنید.

mostafa_shoakry
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:54 عصر
با سلام
من میخواستم توی برنامه ام لیست برنامه هایی که تو سیستم نصب شده را بدست بیارم. در واقع میخوام توی برنامه تست کنم که .net framework توی سیستم نصب هست یا نه؟ که اگه نصب نشده بود این نصب بشه
در واقع این برنامه ای که مینویسم اتوران خواهد بود و بدون نصب دات نت برنامه بالا نمیاد
چطوری میتونم اینو توی برنامه جا بدم.
یا اصلا میشه بدون نصب دات نت این برنامه اجرا شه.
اصلا این امکان وجود داره یا نه که من نصب دات نت رو تو خود فایل اجرایی بزارم؟؟؟؟
اگه نه پس راهی به من پیشنهاد بدین که این CD autorun که با C#‎نوشته میشه اجرا بشه. چطوری چک کنم که ببین دات نت نیست نصب کن ،هست اجرا شو

کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــک کنید لطفا.
دقیقا نمی دونم ولی فک کنم Install Shield چنین قابلیت هایی رو داره. یه سرس به تالار مربوطش بزن حتما یه چیزایی می پیدایی!! :لبخند:

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:20 عصر
حرفم رو اینه که میشه با همزمان با فایل exe که run میشه بگیم دات نت هم نصب شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟ بعد این فایل exe اجرا شه؟

استادان محترم
مدیران گرامی
بچه های با مرام
شهروندان عزیز
کمکم کنید تا من بدبخت نشدم.
حداقل اگه بدونم نمیشه کلا پیگیرش نمیشم.

بنی آدم اعضای یکدیگرند.

محسن شامحمدی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:31 عصر
ببینید برای اجرای برنامه هایی که با سی شارپ (کلا برنامه های تحت .net) باید دات نت فریمورک نصب بشه.

حرفم رو اینه که میشه با همزمان با فایل exe که run میشه بگیم دات نت هم نصب شه؟ بعد این فایل exe اجرا شه؟

بله می شه وقتی که برنامه تون (با MMB ) رو که اجرا می کنین توی لودش بزارید دات نت نصب بشه (شاید 10 دقیقه طول بکشه:متعجب:) بعدش اتوران اصلیتون اجرا بشه:گیج:.
البته برنامه هایی هستن که می تونن برنامه سی شارپی شما رو بگیرن و تبدیل به win32 بکنن.(یعنی بدون نیاز به دات نت)

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:33 عصر
البته برنامه هایی هستن که می تونن برنامه سی شارپی شما رو بگیرن و تبدیل به win32 بکنن.(یعنی بدون نیاز به دات نت)[/quote]

خوب دوست من
اینو واضح تر بگو
اینکه از کجا میتونم اینو پیدا کنم.

flash118
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:35 عصر
دوست عزیز شما آیا سئوالتون اینه که همزمان با نصب برنامه تون دات نت فریم ورک هم نصب بشه و بعد برنامه exeشما اجرا بشه درسته ؟ خوب اگه مشکلتون اینه که راه حل آسون هست اگه یادتون باشه وقتی cd رو در درایور قرار می دهیم expolorer ویندوز شروع به کار میکنه و search میکنه و دنبال یه فایل بنام autorun هست که فایل راهنمای اتو سیرویسی هست خوب جالا کافیه یه فایل autorun.infدرست کنید و مجتویاتش هم filename=نام فایل اجرایی مقلا setup.exe و بعد save کنید و در root cd قرار دهید و رایت کتید بعد نصب کافیه به پارامتر برای اجرای برنامه تون ارسال کنید و حالشو ببرید موفق باشین

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:41 عصر
خوب یعنی تو اتوران setup دات نت رو بهش بدم که تا cd گذاشته شد این اجرا شه؟؟؟؟؟

اینجوری اگه دات نت تو سیستم باشه ایرادی نمیگیره؟؟؟؟
و اینکه خب من فایل اصلی خودمو چطوری بهش بگم که اجرا شه؟؟؟

flash118
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:50 عصر
خوب شما می تونی از برنامه کمکی استفاده کنی براش یه تایم زمانی بنویسی اگه نت فریم ورک بود دیگه نصب نیاز نیست البته صرف اظمینان هم باید ورژن اون رو هم بدونید مثلا برنامه شما با 3.5 هست ولی رو سیستم 2 نصب هست پس اجرا مشکل پیدا میکنی در هر صورت مشکلی پیش نمی یاد یه آپدیت هم می شود در ضمن اگه اونی که شما میخواهی بود برید سراغ کار دوم یعنی اجرای برنامه شما

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:54 عصر
خوب شما می تونی از برنامه کمکی استفاده کنی براش یه تایم زمانی بنویسی اگه نت فریم ورک بود دیگه نصب نیاز نیست البته صرف اظمینان هم باید ورژن اون رو هم بدونید مثلا برنامه شما با 3.5 هست ولی رو سیستم 2 نصب هست پس اجرا مشکل پیدا میکنی در هر صورت مشکلی پیش نمی یاد یه آپدیت هم می شود در ضمن اگه اونی که شما میخواهی بود برید سراغ کار دوم یعنی اجرای برنامه شما

خوب دوست من به نظر شما من از چه برنامه کمکی میتونم استفاده کنم که تا فردا این حل شه؟؟ و اینکه چطوری من اینی که میخوامو پیاده کنم؟؟؟؟؟

flash118
یک شنبه 28 شهریور 1389, 23:04 عصر
ببینید با توجه به بازه زمانی خیلی محدود شما از مالتی مدیا بیلدر استفاده کنید من یه نمونه نوشته بودم ولی هنوز پیدا نکردم اینجور کارها با جرف نمی شه بیان کرد باید نمونه گذاشت ولی من 2 سال پیش مالتی مدیا کار میکردم و درواقع ازش خدا حافظی کردم به نظر من تو این فاصله خوبه هم اسکریپ نویسی آسونه و هم براتون امکانات خوبی داره پلاگینم نمی دونم چی لازم دارید در واقع یادم نیست اون موقع چیکار می کردم البته اون زمان برای دان نت فریم ورک نکردم و برای اجرای فایل فلش انجام دادم همزاه با نصب جاوا بصورت داینامیک که فقط یکبار تصب می شد و بعد دفعه بعد برنامه یا اتوران اجرا می شد نه باز از اول فلش پلیر و پلت نصب بشه راستی من تو اون برناممم از ریجستری هم کمک گرفتم ریجستری خیلی میتونه بهتون کمک کنه

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 23:10 عصر
خب من تا حالا با بیلدر کار نکردم
البته الان رو سیستم نصب کردم ولی نمیدونم چطوری بهش بگم که دات نت رو چک کنه و بعد نصب کنم و اینکه بعدش بهش بگم که برنامه خودم اجرا شه؟
یعنی میشه اینو تو بیلدر جا داد؟ اینایی که میگمو

flash118
یک شنبه 28 شهریور 1389, 23:35 عصر
بله چرا که نه بله میشه در مورد نصب .net شما می تونی در اول کار یه سرچی پوشه ویندوزتون رو کنید و اسم پوشه را بدست بیارد یا با ریجستری محل ذخیره ی مقادریر را بدست بیارید وبعدش همه این کار ها رو در برنامه اصلی بکنید بعدش که اگه بود برید نرم افزار خودتون را نصب کنید خوب فقط کار کنید من میدونم که با حرف نمی شه ح.ئت.ن باید کار کنید البته من صرف راهنمایی و راه حل خدمتتون می گم موفق باشین

zahra_no
یک شنبه 28 شهریور 1389, 23:58 عصر
ممنون از محبتتون

تازه رسیدم به نقطه شروع ساخت یه صفحه اتوران تو بیلدر

امیدوارم بتونم تا صبح کاری کنم
اگه شما نمونه کاری داشتین خیلی بهم کمک میکرد. اخه من نمیدونم چطوری باید ادرس برنامه های نصبی ویندوز را بهش بدم تا نصب دات نت رو چک کنه :گریه:

flash118
دوشنبه 29 شهریور 1389, 01:29 صبح
دوست عزیز اینم یه پلاگین کاربردی براتون که میتونه با ریجستر هم کار کنه ببخشید به بزرگوریتون خلاصه تلاشم رو میکنم که مشکلتون حل شه شده تا خود صبح سرچ کنم راستی یه نگاهی کنید به این ها فکر کنم راه انداز خوبی در مدت کمی باشن

mohsen_csharp
دوشنبه 29 شهریور 1389, 06:43 صبح
نمی دونم چرا به این کار اصرار دارید
C#‎ برای اتوران سازی ساخته نشده
یه اتوران باید
اولا: سبک باشه و کم حجم
ثانیا: سریع و بدون نصب اجرا بشه
حالا شما انتظار دارید که کاربر شما 10 دقیقه منتظر بمونه تا اتوران اجرا بشه؟؟؟؟
واقعا که!!!

zahra_no
دوشنبه 29 شهریور 1389, 11:14 صبح
دوست من
من خودمم میدونم که این راه نشدنیه و اگه بخواد بشه سخته
راههای دیگه هست که اسون تر از اینه
ولی وقتی به تو گفته بشه با C#‎ همچین چیزی بنویس و دقیقا شبش بهت بگن که راستی این قراره اتوران بشه
اون وقت تو هم مثل من........................

من مشکلم حل شد به کمک شما دوستان.
ممنون از لطف همه

mostafa_shoakry
دوشنبه 29 شهریور 1389, 11:46 صبح
من مشکلم حل شد به کمک شما دوستان.
ممنون از لطف همه
خدا رو شکر که مشکلتون حل شد. :قلب:
ولی تنها مشکلی که وجود داره اینه که همه میگن مشکلمون حل شد! ولی کسی نمی گه که چی کارا کردن و چه جوری حل شد :عصبانی++:
(دوست عزیز اشتباه متوجه نشین قصدم توهین به کسی نیست).
فقط شاید شما راه حل دیگه ای استفاده که من و امثال شاید اصلا ندونن. اگه دلتون خواست لطف کنین بگین که چجوری مشکلتون حل شد. :قلب:

zahra_no
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:06 عصر
ولی تنها مشکلی که وجود داره اینه که همه میگن مشکلمون حل شد! ولی کسی نمی گه که چی کارا کردن و چه جوری حل شد :عصبانی++:
اگه دلتون خواست لطف کنین بگین که چجوری مشکلتون حل شد. :قلب:

خب من با بیلدر تونستم مشکلمو حل کنم
این پروژه ای که با C#‎ نوشته بودم خیلی راحتتر میشد با بیلدر نوشت ولی خب دیگه زمانی وجود نداشت که من دوباره بشینم از نو بنویسم
به خاطر همین یه صفحه اتوران با بیلدر ساختم که اول دات نت رو نصب میکنه و به کاربر اعلام میکنه که برای اجرایی برنامه اصلی باید اول دات نت نصب بشه و بعد از نصب بیلدر بره سراغ برنامه خودم که با C#‎ نوشته شده
فکر کنم تو این زمان کم این بهترین کار بود.
همین.:لبخندساده:

Sirwan Afifi
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:35 عصر
سلام دوستان

برای ساخت اتوران نرم افزارهای زیادی هستن که شما می تونید ازشون استفاده کنید مثلا نرم افزارهایی مثل InstallShield یا Autoplay Media Studio و ... همگی از فریم ورک پشتیبانی می کنن و شما می تونید براحتی و بدون نیاز به اسکریپت نویسی مشخص کنید که .NET FRAMEWORK رو هم به عنوان پیشنیاز به اتورانتون معرفی کنه دیگه بقیه کارا رو خودش انجام می ده ، رو هر سیستمی که فریم ورک نصب نباشه فایل EXE تون خودش تشخیص می ده و اون رو نصب می کنه.