PDA

View Full Version : مبتدی: سؤال گرافیکی

graphic
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:28 عصر
سلام به همگی...
می خواستم یک فرم شفاف (شیشه ای) در VB.Net درست کنم(تنها چیزی که میدونم اینه که میشه چنین کاری رو انجام داد!)
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن...
با تشکر.

modirmasool
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:33 عصر
opacity فرمتون رو کم کنین.:چشمک:

graphic
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:58 عصر
تشکر بسیار از modirmasool عزیز...
یان روش رو امتحان کردم که کل پنجره رو شفاف میکنه(منو،pictureboxها،کلیدها و همه!)
اگه بخوام فقط زمینه Form شفاف شه چیکار کنم؟
اگه شدنی نیست رو همین opicity کار کنم.:متفکر:

modirmasool
دوشنبه 29 شهریور 1389, 06:48 صبح
تشکر بسیار از modirmasool عزیز...
یان روش رو امتحان کردم که کل پنجره رو شفاف میکنه(منو،pictureboxها،کلیدها و همه!)
اگه بخوام فقط زمینه Form شفاف شه چیکار کنم؟
اگه شدنی نیست رو همین opicity کار کنم.:متفکر:

اونو نمیدونم.:متفکر: اساتید باید نظر بدن.:چشمک:

graphic
دوشنبه 29 شهریور 1389, 08:31 صبح
اونو نمیدونم.:متفکر: اساتید باید نظر بدن.:چشمک:
پس صبر میکنیم...

Saman_12
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:03 عصر
فکر کنم شدنی باشه نباید کار زیادی داشته باشه.
نظریه :
شما فرم رو پنهان کن بعد هم یک تصویر از کل صفحه بگیر بعدش فرم رو نشون بده بعد هم بیا و اون قسمتی که فرم توشه رو جدا کن بعد هم یک مستطیل یا مربع تو پر با شفافیت رنگی که دوست داری رسم کن روی کل فرم.

modirmasool
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:21 عصر
فکر کنم شدنی باشه نباید کار زیادی داشته باشه.
نظریه :
شما فرم رو پنهان کن بعد هم یک تصویر از کل صفحه بگیر بعدش فرم رو نشون بده بعد هم بیا و اون قسمتی که فرم توشه رو جدا کن بعد هم یک مستطیل یا مربع تو پر با شفافیت رنگی که دوست داری رسم کن روی کل فرم.

چی شد!:گیج:
ولی از شوخی گذشته خیلی لازم میشه. من همیشه این مشکل رو داشتم که وقتی فرم رو شفاف میکنم، نوار عنوان هم شفاف میشه.

Saman_12
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:31 عصر
چی شد!:گیج:
ولی از شوخی گذشته خیلی لازم میشه. من همیشه این مشکل رو داشتم که وقتی فرم رو شفاف میکنم، نوار عنوان هم شفاف میشه.

مدیر جون دستت درد نکنه دیگه از تو انتظار نداشتم.خوب اول یکم روش فکر می کردی بعد . . .
من با این روش کامپونت های شیشه ای میسازم حالا تو میگی شوخی.

modirmasool
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:41 عصر
مدیر جون دستت درد نکنه دیگه از تو انتظار نداشتم.خوب اول یکم روش فکر می کردی بعد . . .
من با این روش کامپونت های شیشه ای میسازم حالا تو میگی شوخی.

آقا سامان قصد جسارت نداشتیم.http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/mf_ymca.gif
اگه میشه ساده تر توضیح بدین یا اینکه یه برنامه نمونه بذارین.:چشمک:
(راستی منظورم از جمله ی "از شوخی گذشته" این نبود که چیزی که شما گفتین سرکاری بوده. فقط یه اشتباه لپی بود:خجالت:)

Saman_12
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:51 عصر
من تا حالا برای فرم ها امتحان نکردم برای همین هم نوشتم نظریه.
خوب یه توضیح میدم بری روشن تر شدن مسئله :
شما اول فرمت رو مخفی کنی تا وقتی از کل صفحه نمایش عکس میگیری فرم توی عکس نیفته بعد هم فرم رو نشون بدی حالا میرسیم سر اصل مطلب شما اول میای اون قسمتی که زیر فرم هست رو جدا میکنی بعد هم با یک آبجکت گرافیک یک مسطتیل تو پر روی اون تصویر می کشی (رنگ این مسطتیل باید یک رنگ شفاف باشه(Color.FromArgb)) بعد هم تصویر رو میندازی جای بک گراند ایمیج فرم.(با این کار این طور به نظر میرسه که پشت فرم دیده میشه.)
از نظر طئوری که درسته اما عملی شو انجام ندادم.

salehbagheri
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:14 عصر
یادمه در همین انجمن یکی از برنامه ها از فرمهایی استفاده کرده بود که احتمالاً میتونه مشکل شما رو حل کنه ...

بله پیداش کردم. در تاپیک زیر کاربر عزیزی به نام sari-1369 برنامه ای به نام خاطره نگار ساخته بود که فکر میکنم بتونه مشکل Transparent فرمهاتون رو حل کنه ...

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=144510

چون لینک فایلش خراب شده بود و منم نتونستم از بین هزاران برنامه دانلودشده توسط خودم پیداش کنم، توصیه میکنم که با خود ایشون ارتباط برقرار کنید.

graphic
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:56 عصر
شما اول فرمت رو مخفی کنی تا وقتی از کل صفحه نمایش عکس میگیری فرم توی عکس نیفته بعد هم فرم رو نشون بدی حالا میرسیم سر اصل مطلب شما اول میای اون قسمتی که زیر فرم هست رو جدا میکنی بعد هم با یک آبجکت گرافیک یک مسطتیل تو پر روی اون تصویر می کشی (رنگ این مسطتیل باید یک رنگ شفاف باشه(Color.FromArgb)) بعد هم تصویر رو میندازی جای بک گراند ایمیج فرم.(با این کار این طور به نظر میرسه که پشت فرم دیده میشه.)
اگه درست مطلب رو گرفته باشم...با عوض شدن تصویر زمینه ویندوز
دیگه این نمای جذاب (در واقع خطای دید) رو نخواهیم داشت!:متفکر:

sari-1369
دوشنبه 29 شهریور 1389, 14:54 عصر
یادمه در همین انجمن یکی از برنامه ها از فرمهایی استفاده کرده بود که احتمالاً میتونه مشکل شما رو حل کنه ...

بله پیداش کردم. در تاپیک زیر کاربر عزیزی به نام sari-1369 برنامه ای به نام خاطره نگار ساخته بود که فکر میکنم بتونه مشکل Transparent فرمهاتون رو حل کنه ...

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=144510

چون لینک فایلش خراب شده بود و منم نتونستم از بین هزاران برنامه دانلودشده توسط خودم پیداش کنم، توصیه میکنم که با خود ایشون ارتباط برقرار کنید.

بنده هم تو فایل های خودم با کلی جستجو تونستم پیداش کنم .

نمیدونم دقیقا از توش چی میخواین :متفکر: ولی امیدوارم بدرد بخوره .

sari-1369
دوشنبه 29 شهریور 1389, 14:56 عصر
ادامه فایل های ضمیمه :لبخند:

Saman_12
دوشنبه 29 شهریور 1389, 16:01 عصر
اگه درست مطلب رو گرفته باشم...با عوض شدن تصویر زمینه ویندوز
دیگه این نمای جذاب (در واقع خطای دید) رو نخواهیم داشت!:متفکر:

بله ابن کاملا درسته یعنی اگه تصویر زمینه ویندوز عوض بشه این به قول شما خطای دید دیگه وجود نداره.

graphic
دوشنبه 29 شهریور 1389, 17:49 عصر
بنده هم تو فایل های خودم با کلی جستجو تونستم پیداش کنم .

نمیدونم دقیقا از توش چی میخواین :متفکر: ولی امیدوارم بدرد بخوره .
ممنونم از شما دوست عزیز...
در واقع چیزی که من میخوام دونستن روندی برای ایجاد تغییرات اساسی روی Form هاست.
که یکیش شیشه ای ( شفاف ) کردن Form .:متفکر:

modirmasool
دوشنبه 29 شهریور 1389, 20:00 عصر

اگه موقعیت فرم رو تغییر بدیم چی؟

Saman_12
دوشنبه 29 شهریور 1389, 20:53 عصر
اگه موقعیت فرم رو تغییر بدیم چی؟

یه فانکشن می نویسی و اونو توی فرم Move صدا میزنی.(یه فانکشن که توش اون کد باشه و خروجیش اون تصویر.)

salehbagheri
دوشنبه 29 شهریور 1389, 21:47 عصر
گرفتن عکس از پس زمینه و استفاده از اون یه مقدار سنگین به نظر میرسه.

کافیه هر رنگی که میخواهید محو شود به عنوان TransparencyKey فرمتون قرار دهید. مثلاً اگه این خصیصه به رنگ سفید باشه، تمامی رنگهای سفید به صورت شفاف دیده میشن!

یک نمونه براتون آپلود کردم.

graphic
سه شنبه 30 شهریور 1389, 05:58 صبح
تشکر بسیار از salehbagheri ...:تشویق:

nokhodsiah2001
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:16 عصر
با درود

و با کسب اجازه از آقای باقری
راه حلی که ایشون فرمودن بهترین راه برای فرمهای غیر معموله که با کمی طراحی در PhotoShop می تونین بسازین و مشکلی که هست تو استفاده از رنگ سفیده که باعث ناپدید شدن textbox و ... میشه پس بهتره از رنگهای دیگه استفاده بشه و یا رنگ زمینه textbox و دیگر اجزای فرم رو غیر از رنگ زمینه فرم انتخاب کنید

پیروز باشید

zaeimh90
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 20:04 عصر
به این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?334069-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-Object&highlight=%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87+%D8%A7%DB%8C+%D A%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86) یه سر بزن حتما جوابتو می گیری