PDA

View Full Version : وب سرویس و انتقال اطلاعات به سی شارپ

com_eng_abasszadeh
یک شنبه 28 شهریور 1389, 21:35 عصر
سلام دوستان.
من یه بانک اطلاعاتی درون یک سایت دارم که بانک اطلاعاتی روی اون وب سروریس SQL هست(البته اون سایت مال من نیست من فقط یه فضایی از اون رو تحت اختیار قرار گرفته ام برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات پایگاه ام)سوال من اینه:من چطور میتونم به اطلاعات درون اون وب سرویس دسترسی داشته باشم و از اون اطلاعات گزارش بگیرم؟
ممنونم از همتون.

mehdi.mousavi
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:23 عصر
سلام دوستان. سوال من اینه:من چطور میتونم به اطلاعات درون اون وب سرویس دسترسی داشته باشم و از اون اطلاعات گزارش بگیرم؟ ممنونم از همتون.

سلام.
Web Service، یک Data Repository نیستش که شما در موردش اینطور صحبت می کنید. Web Service، مجموعه عملیاتی هستش که برای ارائه یک سرویس خاص روی Web ایجاد میشه. هر Web Service ممکنه داده های خودش رو از RDBMS محلی خودش بگیره، یا اونها رو از Active Directory در اختیار Client ها قرار بده، یا حتی ممکنه بصورت Federated کار کنه و اطلاعات رو از طریق Web Service دیگه ای (پشت پرده) تقاضا کنه و در اختیار شما قرار بده. این مساله از دید Client ها کاملا Transparent هستش و برای شما مطلقا نباید اهمیتی داشته باشه که این داده ها از کجا و به چه شکلی در دسترسی Service Consumer قرار می گیره.

اما در مورد سوال شما، اگر سرویس مزبور داده های مورد نظرتون رو توسط Web Method هایی در اختیارتون قرار بده، کافیه تا با استفاده از WSDL اون سرویس به Schema ی اون سرویس پی ببرید و با استفاده از فراخوانی متودهاش (http://www.exforsys.com/tutorials/asp.net/creating-and-consuming-xml-web-services-with-csharp.html)، داده های مورد نظر رو بگیرید و استفاده کنید. اما اگر سرویس مزبور این داده ها رو در اختیارتون قرار نده، شما هم طبیعتا نمیتونید به اون داده ها (که معلوم نیست از کجا، و به چه شکلی در اختیار مصرف کننده قرار میگیره) استفاده کنید.

موفق باشید.

com_eng_abasszadeh
دوشنبه 29 شهریور 1389, 17:18 عصر
سلام.
Web Service، یک Data Repository نیستش که شما در موردش اینطور صحبت می کنید. Web Service، مجموعه عملیاتی هستش که برای ارائه یک سرویس خاص روی Web ایجاد میشه. هر Web Service ممکنه داده های خودش رو از RDBMS محلی خودش بگیره، یا اونها رو از Active Directory در اختیار Client ها قرار بده، یا حتی ممکنه بصورت Federated کار کنه و اطلاعات رو از طریق Web Service دیگه ای (پشت پرده) تقاضا کنه و در اختیار شما قرار بده. این مساله از دید Client ها کاملا Transparent هستش و برای شما مطلقا نباید اهمیتی داشته باشه که این داده ها از کجا و به چه شکلی در دسترسی Service Consumer قرار می گیره.

اما در مورد سوال شما، اگر سرویس مزبور داده های مورد نظرتون رو توسط Web Method هایی در اختیارتون قرار بده، کافیه تا با استفاده از WSDL اون سرویس به Schema ی اون سرویس پی ببرید و با استفاده از فراخوانی متودهاش (http://www.exforsys.com/tutorials/asp.net/creating-and-consuming-xml-web-services-with-csharp.html)، داده های مورد نظر رو بگیرید و استفاده کنید. اما اگر سرویس مزبور این داده ها رو در اختیارتون قرار نده، شما هم طبیعتا نمیتونید به اون داده ها (که معلوم نیست از کجا، و به چه شکلی در اختیار مصرف کننده قرار میگیره) استفاده کنید.

موفق باشید.
میشه بیشتر برام توضیح بدید چون من تا حالا کار نکردم و میخوام تازه شروع کنم.به زبان ساده تر برام توضیح بدید.واقعا از راهنماییتون ممنونم

L_eskandary
دوشنبه 29 شهریور 1389, 18:10 عصر
دوست عزيز
تو هر وب سرويسي يك سري متدهايي تعريف مي كنن كه در صورتي كه به شما اجازه ي استفاده از اون داده بشه حالا چه از طريق panel‌ي كه خودشون در اختيارتون مي ذارن و يا برنامه اي كه خودتون با توجه به اون متدها مي نويسين مي تونين از اون متدها استفاده كنين .
به صورت ساده تر اينكه شما وقتي مي تونين از متدهاي داخل يه كلاس استفاده كنين كه اولا به اونها دسترسي داشته باشين و ثانيا بدونين كه متدهاي داخل اون كلاس شامل چه ورودي ها و خروجي هايي ميشن ، وب سرويس هم تقريبا مي تونين به اين صورت در نظر بگيرين .
موفق باشين...