PDA

View Full Version : خبر: چاپ شدن کتاب DA دکتر قدسی

Salar Ashgi
یک شنبه 28 شهریور 1389, 23:14 عصر
سلام به همه دوستان عزیز ، بالاخره انتظار ها هم به پایان رسید و کتاب
Data Structures & Algorithms این استاد بزرگوار چاپ شد ، گفتم واسه دوستانی که
خبر ندارن ، بذار یه خبر خوشی داده باشیم ! انشاالله که تو نمایشگاه کتاب امسال
بیاد و همه دوستداران (از جمله خودم) بخریمش ./

http://software.ce.sharif.edu/uploaded_images/cover_data_final_09_email_Page_1-756759.jpg

منبع : http://software.ce.sharif.edu/

sarah1361
دوشنبه 29 شهریور 1389, 02:44 صبح
اگه به سایت انتشارات فاطمی یه سر بزنید یا به آدینه بوک می تونید این کتابو تهیه کنید
در ضمن فکر کنم توی انقلاب هم پیدا بشه دوست عزیز.کتاب خیلی وقته اومده بیرون و خیلی از
بچه کنکوریها دارنش

shafagh_82
دوشنبه 29 شهریور 1389, 08:04 صبح
ببخشید کتاب CLRS رو هم دکتر قدسی نوشته؟ کسی میدونه مطالب بحث شده در این دو کتاب چه فرقهایی با هم دارند و کدوم بهتره؟

Salar Ashgi
دوشنبه 29 شهریور 1389, 09:35 صبح
کتاب CLRS رو هم دکتر قدسی نوشته؟

نه خیر عزیز ، کتاب CLRS چهار تا مولف داره Cormen , ... !

shafagh_82
دوشنبه 29 شهریور 1389, 09:54 صبح
مطالب این کتابها با هم چه فرقی دارند؟ به نظر شما کدوم بهتره؟ اگر کسی وقت کنه یه کدوم رو بخونه به نظر شما کدوم بهتره؟
آیا این کتاب که دکتر قدسی نوشتن کل مطالب ساختمان داده و طراحی الگوریتم رو با هم در بر میگیره ....
ممنون

SystemAnalyst
دوشنبه 29 شهریور 1389, 15:03 عصر
مطالب این کتابها با هم چه فرقی دارند؟ به نظر شما کدوم بهتره؟ اگر کسی وقت کنه یه کدوم رو بخونه به نظر شما کدوم بهتره؟
آیا این کتاب که دکتر قدسی نوشتن کل مطالب ساختمان داده و طراحی الگوریتم رو با هم در بر میگیره ....
ممنون

کتاب introduction to algorithms که به CLRS مشهوره در واقع معتبرترین کتاب در زمینه الگوریتم هست که توسط چهار تن دانشمندان دانشگاه MIT نوشته شده و فیلم کلاس ها و تدریسش هم در سایت دانشگاه MIT موجوده.این کتاب بسیار جامع هست که برای دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم در مقطع لیسانس و الگوریتم های پیشرفته در مقاطع ارشد و دکترا مورد استفاده قرار میگیره. خود این کتاب رو سال هاست توسط دکتر قدسی تدریس میشده و ایشون با استفاده از این کتاب جزواتی برای دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم نوشته بودن که بالاخره بعد از سال ها اون جزوه ساختمان داده بعنوان کتاب چاپ شد و می بینیمش .اما کتاب داده ساختار های دکتر قدسی سرفصل طراحی الگوریتم رو پوشش نمی ده و مناسب ترین منبع ساختمان داده هست. اگر طراحی الگوریتم را بخواین فعلا بهترین کتاب همون CLRS هست که تو بازار انگلیسی و ترجمه شدش موجوده و همچنین جزوه طراحی الگوریتم دکتر قدسی که هنوز کتاب نشده و برگرفته از CLRS هست.
در ضمن کتاب های الگوریتم دیگری مثل کتاب آقای هورویتز ، نیپولیتان ، دکتر قلی زاده و دکتر نقیب زاده هم هستن که خوب هستند.

Salar Ashgi
دوشنبه 29 شهریور 1389, 15:15 عصر
کتاب خیلی وقته اومده بیرون و خیلی از
بچه کنکوریها دارنش
من که اخیرا با خبر شده ام ./

کتاب دکتر قدسی مطمئنا دارای سطح مناسبی خواهد بود ولی خوب به دید یک مرجع کامل واسه
کنکور نمیشه بهش نگاه کرد ، کتاب CLRS واقعا یه چیز دیگس و در کنار این نوع کتابها میشه کتاب دکتر
قدسی رو هم واسه مرور مطالب استفاده کرد ./

sarah1361
پنج شنبه 01 مهر 1389, 00:05 صبح
من که اخیرا با خبر شده ام ./

/
کتاب چاپ 88 هستش و خیلی از بچه های کنکور89 از اون استفاده کردن به گفته خیلی از بچه ها که اونو خوندن میگن بیشتر کپی شده CLRS هستش و تمرینات بسیار سختی هم داره که حل التمرین هم نداره یکی از تستای 89 از داخل این کتاب بوده به گفته بچه های پارسال در ضمن متن
سنگینی هم داره علمای کنکور بیشتر همون CLRSرو پیشنهاد میدن قیمتش هم 13 هزار تومن است . البته اگه کسی به یه مرجع وطنی نیاز داره بسم الله .

Salar Ashgi
جمعه 02 مهر 1389, 10:00 صبح
به گفته خیلی از بچه ها که اونو خوندن میگن بیشتر کپی شده CLRS هستش

البته درست نیست بگیم کپی CLRS ، چون بالاخره مولف هم این وسط کار یه زحمتی کشیده ، ولی خوب
از آنجا که دکتر قدسی ارادت خاصی دارن به کتاب CLRS و تو کلاسهاشون هم این کتابو بعنوان مرجع استفاده
میکنند ، مطمئنا از این کتاب الگو برداری کرده است ./

تمرینات بسیار سختی هم داره

از دکتر قدسی کمتر از این نمیشه انتظار داشت !

که حل التمرین هم نداره

مطمئنید ؟؟؟ بنظر نمیاد این کتاب به این بار علمی ، اینطور بوده باشه !

در ضمن متن
سنگینی هم داره علمای کنکور بیشتر همون CLRSرو پیشنهاد میدن

تو سایت انتشارات فاطمی ، خود مولف گفته که متن ساده و روانی دارد !

نتیجه گیری : زیاد نباید به حرف این و اون گوش کرد !

قیمتش هم 13 هزار تومن است .

البته با خرید آنلاین میشه 11700 تومن !

sarah1361
شنبه 03 مهر 1389, 13:44 عصر
دوست من باید دید سادگی متن کتاب از دید چه کسی است آیا شما دید دکتر را با دید یه کنکوری یا یه دانشجو یکی میدونی ؟
اگه از بچه هایی که این کتابو خوندن بپرسی همه میگن که سنگینه حالا دیگه خواستید 13 تومن بیشتر خرجش نیس امتحان کنید
در مورد حل التمدین بله مطمئنم چون من وجمع کثیری از دوستان پیگیری کردیم وبه نتیجه نرسیدیم البته چون مرجع کنکور است (با توجه به این که میگن دکتر طراح سوال است) فکر هم نمی کنم به به این زودی ها داشته باشه . در هر صورت اکثر بچه ها به این دلیل کی خرنش چون
مولفش طراح سوال هست همین ولی باز بیشتر تکیه بر CLRS هستش.

در مورد کپی کردن هم نظر بچه هایی است که رتبه های 20 واندی ارشد رو داشتن واین دو کتاب رو خوردن .
درکل اکثر خوانندگان فقط به همون دلیلی که گفته شده کتاب رو می خونن ولا غیر و گفته شده
که این کتاب 7 بار ویرایش شده در 7 سال . که .....

SAMARE
سه شنبه 19 بهمن 1389, 17:07 عصر
سلام دوستان
میشه یه ترجمه خوب از کتاب CLRS به من معرفی کنید !!!

ممنون میشم ...

alvandlinux
جمعه 07 مهر 1391, 11:07 صبح
کتاب introduction to algorithms که به CLRS مشهوره در واقع معتبرترین کتاب در زمینه الگوریتم هست که توسط چهار تن دانشمندان دانشگاه MIT نوشته شده و فیلم کلاس ها و تدریسش هم در سایت دانشگاه MIT موجوده.
زیر نویس هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟