PDA

View Full Version : کسی می تونه منو کمک کنه فوری

pnet
یک شنبه 26 تیر 1384, 07:38 صبح
من در حال نوشتن یک برنامه هستم که بوسیله اون می شه برنامه ریزی کلاسی را انجام داد تا اینجا هم پیش رفتم که ابتد ا از شما تعداد جلسات کلاس و ساعت برگزاری و تاریخ شروع اون رو می پرسه سپس با توجه به داده های شما روزهایی که امکان برگزاری هست را در یک لیست باکس نمایش می ده بصورت ایام هفته با تاریخ دقیق فقط یک مشکلی که هست نمی تواند تعطیلات را نمایش بده یا اگر خواستیم در روزی کلاس برگزار نشه اون را نمایش نده . مثلا اگر شما گفتید هرروز کلاس دارید و کلاسها بیست جلسه هست از تاریخ امروز تا بیست روز دیگر را نمایش می دهد چه تعطیل باشه چه نباشه می خواستم در این زمینه مرا راهنمایی کنید pnet

Alirezagoodarzi
یک شنبه 26 تیر 1384, 09:32 صبح
باید یک وسیله ای داشته باشی که توش روزهای تعطیل مشخص بشه.مثلا کنترلی که تعطیلات رو محاسبه کنه .یکی از اونها تو این فوروم هست جستجو کن برای تاریخ فارسی ولی خوب یه خورده کنترل خامی و باید روش کار کنی در اصل فقط الگوریتم اون را داده و یک تکه برنامه که باید از قسمتهای مورد نظرش استفاده کنی.

راه بهتر به نظر من اینه که خودت یک روز را مبنا قرار بدی و تعطیلات را در اون درج کنی .روزهای جمعه که تکراری راحته.روزهای تعطیل هم دو نوع شمسی و قمری هست که اگه برنامه ات برای سالهای بعد هم میخاد برنامه بیرون بده این روزها هم با پریود 365 روز و تعداد روزهای سال قمری تکراری هستند.

البته کار به این سادگی نیست چون یالهای کبیسه داریم 365 میشه 366 و ... که ببین ارزش اره روش کار کنی یا نه.