PDA

View Full Version : چه بخش هایی در یک شرکت برنامه نویسی لازم است؟

ysfali123
سه شنبه 30 شهریور 1389, 01:18 صبح
سلام به همه برنامه نویسان
من یک تازه کار در برنامه نویسی هستم ( یعنی به مرحله تولید نرم افزار رسیدم )
می خواستم بدونم در یک شرکت برنامه نویسی چه بخش هایی قرار دارد ؟ (مسئولیت افراد چه چیزی است )

baran_mehr
شنبه 03 مهر 1389, 15:43 عصر
چند موردش اینهاست:
تحلیل و برنامه‌ریزی
طراحی
برنامه نویس
مدیر گروه
مالی
بازاریـابی و فروش
پشتیبانی و خدمات پس از فروش
و....

amirjalili
چهارشنبه 19 آبان 1389, 14:31 عصر
کجا؟ این خیلی مهمه که کجا؟
اگه تو خارج از ایران بخوای(حالا هر جا حتی افغانستان) :

تحلیل و برنامه‌ریزی
طراحی
برنامه نویس
مدیر گروه
مالی
بازاریـابی و فروش
پشتیبانی و خدمات پس از فروش

یعنی همون مواردی که دوستمون گفتن.

اما تو ایران (منظورم همه نیست اما اکثرا هست):

یک سری برنامه نویس که ترجیحا کپی کردن سورس بلد باشن و بتونن خوب تقلید کنن از نرم افزار های دیگه

2: یک مدیر(بخون هر چیزی به جز مدیر) که ترجیحا که نه, حتما بلد باشه چطوری همه رو بپیچونه ,حالا چه مشتری و چه کارمند

3: یک سری کتاب و مجله راجع به موفقیت و مدیریت و یک کتابخانه که این قبیل کتاب ها روش چیده بشه

4: مجله نرم افزاری 4 یا 5 عدد ترجیحا "شبکه" برای علمی نشان دادن محیط

4: یک حقوق دان خوب که زیر و بم قانون کار رو بدونه تا مدیر چنان قراردادی با کارمند و مشتری ببنده که مو لای درزش نره و به شیوه های مختلف بشه قانون رو دور زد و پول کارمند و حق مشتری رو راحت خورد .گرفتن سفته از کارمند نباید از یاد بره تا اگه یه روز کارمنده خواست پاش رو از گلیمش دراز تر کنه با سفته تهدیدش بکنن تا یه وقت فکر قانون کار و شکایت و اینا رو نکنه

5: تبلیغات قشنگ(حالا میشه از برنامه نویس هم اینجا استفاده کرد تا بره از چند تا سایت خارجی و داخلی یه سری از این تبلیغات قشنگ در بیاره , پس در هنگام استخدام باید توجه بشه که برنامه نویس فتوشاپ هم بلد باشه)

6: حرف های قشنگ

7: محیط قشنگ

8: از همه مهمتر حضور در نمایشگاه الکامپ

آنچه در این پست گفته شد نتیجه خیال پردازی های ذهن بیمار یا آشفته و بدبین من نبود بلکه حاصل 6 سال تجربه کاری خودم در شرکت های معمولی تا خیلی خوب و معروف و همچنین شنیده هام از دوستان و آشنایان برنامه نویس بوده است

reza_artyst
جمعه 19 آذر 1389, 01:31 صبح
پس با این شرایط واجب شد یه شرکت تاسیس کنیم:لبخند: