PDA

View Full Version : سوال: چرا فايل هاي mdf كپي نمي شوند

fidelio
سه شنبه 30 شهریور 1389, 17:11 عصر
سلام. من يك برنامه نوشتم كه يك فايل mdf روي درايوC مي نويسه اما وقتي مي خوام روي فلش بريزم پيغام خطايي مي ده كه اين فايل توسط يك برنامه در حال استفاده است و نمي تواند كپي شود. در حالي كه نه SQL SERVER MANAGEMENT بازه، نه برنامه اي، ...
كسي مي دونه چرا؟

fidelio
سه شنبه 30 شهریور 1389, 18:17 عصر
یعنی واقعا مشکل من انقدر عجیبه؟

csharpprogramer88
سه شنبه 30 شهریور 1389, 18:23 عصر
حتما بانك باز است و برنامه داره ا ز اون استفاده ميكنه منم يك زماني چون hide كردن فرم ها را نميدونستم همين مشكل برام پيش آمد كه با خروج كامل از برنامه حل شد شايدم نياز به reset سيستم شما باشه
اگر حل نشد متن ارور را بگذاريد .
موفق باشيد

afsharjowkar
سه شنبه 30 شهریور 1389, 18:29 عصر
به خاطر اینه که service اون در ویندوز در حال اجرا است مسیر زیر رو طی کنید و سرویس رو Stop کنید بعد فایلتون رو کپی کنید
روی mycomputer کلیک راست کرده و سپس
manage-->service and application-->service و بعد در لیست سرویس ها SQL Server (MSSQLSERVER) را انتخاب کرده و Stop کنید

http://oopc.mihanblog.com (http://oopc.mihanblog.com/)

HH2BN1990
سه شنبه 30 شهریور 1389, 20:26 عصر
اگه از SQL SERVER MANAGEMENT استفاده می کنی کافیه تو SQL SERVER MANAGEMENT روی دیتابیس راست کلیک کنی و تو گزینه ی Tasks گزینه ی Take Offline رو انتخاب کنی و بعد از کپی کردن گزینه ی Bring Online رو بزنی

محسن شامحمدی
سه شنبه 30 شهریور 1389, 20:46 عصر
ه خاطر اینه که service اون در ویندوز در حال اجرا است مسیر زیر رو طی کنید و سرویس رو Stop کنید بعد فایلتون رو کپی کنید
روی mycomputer کلیک راست کرده و سپس
manage-->service and application-->service و بعد در لیست سرویس ها SQL Server (MSSQLSERVER) را انتخاب کرده و Stop کنید

اگه از SQL SERVER MANAGEMENT استفاده می کنی کافیه تو SQL SERVER MANAGEMENT روی دیتابیس راست کلیک کنی و تو گزینه ی Tasks گزینه ی Take Offline رو انتخاب کنی و بعد از کپی کردن گزینه ی Bring Online رو بزنی
دقیقا همینطوره چون فایل های sql server بر خلاف فایل های اکسس متصل به سرویس sql server هستن و اگر شما برنامتون رو هم ببندید ولی در واقع سرویس sql server داره ازش استفاده می کنه که البته با روشی که دوستمون گفتن دیگه نیازه به متوقف کردن سرویسش هم نیست و به سرویس می گی که این فایل رو آزاد کنه

fidelio
شنبه 03 مهر 1389, 10:44 صبح
من سفر بودم اما خیلی ممنون از راهنمایی های همه ی دوستان!