PDA

View Full Version : سوال: نمايش تعداد سطرهاي دلخواه از يك ديتا گريد ويو از قبل پر شده...

akhlaghi_mohammad
سه شنبه 30 شهریور 1389, 21:32 عصر
سلام خدمت دوستان عزيز...
ببخشيد كه دوباره مزاحم شدم...
يك فروند سوال برام پيش اومده...:لبخند:
آقا چه جوري ميشه نمايش سطر هاي يك فروند ديتا گريد ويو از قبل پر شده رو به وسيله يك متغير به بازي گرفت...:لبخند:...يعني هر مقداري كه اين متغير داشته باشه،همون تعداد سطر از ديتا گريد ويو نمايش داده بشه...:لبخند:...ممنون از الطاف گران قدرتون...:لبخندساده:

akhlaghi_mohammad
سه شنبه 30 شهریور 1389, 23:02 عصر
دوباره سلام...
بابا همش يه فروند سوال كردم...:ناراحت:
چرا كسي مرا ياري نميكند...:گریه:
اصلا آيا كسي هست مرا ياري كند....:گریه:

اَرژنگ
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 01:23 صبح
دوباره سلام...
بابا همش يه فروند سوال كردم...:ناراحت:
چرا كسي مرا ياري نميكند...:گریه:
اصلا آيا كسي هست مرا ياري كند....:گریه:
چونکه درخاست کردید که یک روش عجیب و غریب را پیاده کنند.
داتاگرید ویو فقط یک کار ساده انجام میده، اونهم اینه که هر چی که بهش داده بشه را نشان بده.
چرا از قبل تعداد داده‌ها را مشخص نمیگرید؟
مشکل اصلی را روضیح ندادید فقط اینکه راه حل شما را چگونه پیاده کنند دارید میپرسید، بعد از سالها برنامه‌نویسی من به این موردی که شما دنبالش میگردید برنخوردم. یکمی بیستر توضیح بدید.

mmd2009
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 01:40 صبح
با سلام

فکر کنم منظورش همین صفحه بندی گرید ویو بوده؟؟؟

البته نمیدونم شاید اینطوری باشه :متفکر:

ولی اگر بود لینک زیر یک مثال داره که بد نیست ببینیش

http://www.codeproject.com/KB/grid/DataGridPaging.aspx

اَرژنگ
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 02:07 صبح
با سلام

فکر کنم منظورش همین صفحه بندی گرید ویو بوده؟؟؟

البته نمیدونم شاید اینطوری باشه :متفکر:

ولی اگر بود لینک زیر یک مثال داره که بد نیست ببینیش

http://www.codeproject.com/KB/grid/DataGridPaging.aspx
ممکنه، ولی هم اینکه باید این تازه کارها یاد بگیرند مشکلاتشان را واضح توضیح بدن وگرنه هم اینکه بخواهیم مشکلاشان را حل کنیم و هم اینکه با علم غیب سعی کنیم که مشکل اصلی را درک کنیم نه به زمان و یا تلاش ما میارزه.
فکر کنید یکی بره دکتر بگه عمل جراحی لازم دارد، دکتر هم بدونه معاینه بنابر حرفش بهش بگه برو پیش فلان جراح !
حالا اینکه روشهایه درست را نمیدانند مهم نیست چونکه با تجربه به دست میاد، ولی اونهایی که تجربه دارند باید مشکل اصلی را درک کنند که بتونند کمک کنند.

alen332
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 07:59 صبح
سلام من چند وقت پيش يك نمونه برنامه انبار كتابداري رو شبكه گذاشتم در اين برنامه شماره ركورد كليك شده ازبين كل ركوردها(75 از 1202) نمايش داده ميشه شايد به درد بخوره البته سوالتون يك كم نامفهومه .
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247523

Mohandes2009
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 12:34 عصر
چی میگی واضح توضیح بده این قدر در حین سوال مزه هم نریز که بشه فهمید چی میگی!!

akhlaghi_mohammad
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 16:46 عصر
دست نگه داريد...

آلان توضيح مي دم...

ببينيد بچه ها من دارم يه برنامه فاكتور مينويسم .تو اين برنامه يه تيبل دارم كه مشخصات صاحب فاكتور رو ذخيره مي كنه(هر فاكتور بايك شماره مجزا) ، يه تيبل ديگه دارم (در جدول شرح كالا )كه اقلام وارد شده توسط كاربر رو ذخيره مي كنه.توجه داشته باشيد كه مثلا اگه تو يه فاكتور 10 قلم جنس وارد بشه اين ده قلم جنس با شماره آي دي فاكتور مربوطه ذخيره ميشه.البته اين اقلام خودشون يه شماره آي دي دارن كه از 1 شروع ميشه تا بينهايت ، و در جدول شرح كالا ذخيره ميشه.حالا من براي نمايش هر فاكتور با اقلام مربوط يه خودش مجبور شدم كه كل جدول شرح كالا رو به يك ديتا گريد ويو انتقال بدم.در اين حالت اگه رو هر شماره فاكتوري كليد كني كل اقلام فاكتور ها مشاهده ميشه.من براي اينكه هر فاكتور رو با همون اقلام مربوط به خودش نمايش بدم مجبور شدم كه يك دستور سرچ بنويسم و بگم كه(ديتا گريد ويو) فقط اقلامي كه شماره آي دي شون برابر با شماره آي دي انتخاب شده توسط كاربر هست رو نشون بده.
اينم كد: ميدونم كه بايد بين تگ ميذاشتم اما نميدونم شد يا نشد....فكر كنم نشد...ببخشيد ...ها اي تگ يعني چه؟ اهههها...

[ if (txtRow.Text == "")
dgvShFactor.DataSource = db.tblSharhFactors;
else
dgvShFactor.DataSource = db.tblSharhFactors.Where(c => c.tblRow_Factor.Substring(0, txtRow.Text.Length) == txtRow.Text).Select(c => c);]

حالا مشكل من اينجاست كه براي نمايش ظاهري تو ليست ديتا گريد ويو در حال سرچ يه شماره بايد كنار هر جنس نمايش بدم.(مثلا از 1 تا 15 مثل هر فاكتور فروشي). اگه بخوام از همون شماره آي دي جنس استفاده كنم كه نميشه ، اون از 1 مي ره تا بينهايت(كه من اين كارو نكردم و از ديتا گريد ويو visible شو false كردم) براي همين اين سوال رو كردم كه اگه بشه يك ديتا گريد ويو كنار اين ديتا گريد ويو بزارم كه از يك تا 15 رديف شماره داره .بعد به تعداد هرچقدر كه تو ديتا گريد ويو اجناس مربوط به يه فاكتور جنس هست ،به همون تعداد تو اين ديتا كريد ويو شماره نمايش بده(مثلا اگه 3 تا جنس داريم از شماره 1 تا 3 كنار اجناس شماره نمايش داده بشه)مثل شكلي كه 3 تا جنس داريم اما تا 15 رديف نمايش ميده...نميدونم چيكار كنم... http://www.barnamenevis.org/forum/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Cdear%5CDesktop%5 C123http://www.barnamenevis.org/forum/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Cdear%5CDesktop%5 C123.JPG:متفکر:

اما واقعا ممنونم كه جواب داديد ...ما كه زياد بارمون نيست...شرمنده...:لبخند:
دوست عزيزي كه ميگي مزه نپرون...اگه الان نخواي بخندي و خوشحال نباشي ،پس كي مي خواي بخندي...اينم خودش يه تنوعه ديگه...بچه كه زدن داره ، پس بزن...:گریه:

akhlaghi_mohammad
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 20:26 عصر
دوباره سلام...:لبخند:
آقايوني كه ميگفتن توضيح كامل ،اينم توضيح كامل...
پس كجاييد...چرا جواب نميديد...آقا ما منتظريم...:افسرده::افسرده::اف سرده:

akhlaghi_mohammad
پنج شنبه 01 مهر 1389, 10:19 صبح
آقا چرا كسي جواب نميده...:ناراحت::افسرده:من دارم دپرس ميشم...اصلا گريه كنم خوبه...:گریه:

اَرژنگ
پنج شنبه 01 مهر 1389, 15:48 عصر
آقا چرا كسي جواب نميده...:ناراحت::افسرده:من دارم دپرس ميشم...اصلا گريه كنم خوبه...:گریه:
جواب میدیم، فقط بزار یکمی رو مسله فکر کنیم.

sajadjamalian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:07 عصر
سلام دوست عزیز:
این جوری که من متوجه شدم میخوای هرچندتا ردیف توی دیتا گرید داشتی همون تعداد شماره ردیف داشته باشی؟؟