PDA

View Full Version : زبان برنامه‌نویسی!

iran400
یک شنبه 26 تیر 1384, 20:15 عصر
سلام دوستان

یک سوال در مورد زبان برنامه‌نویسی برایم پیش آمده، یک‌خورده‌ هم فوری است چون می‌خواهم یک پروژه قبول کنم (یک نوع برنامه حسابداری تحت شبکه)!!!

بنده حدوداً دوسال نیمه‌حرفه‌ای با دلفی کار کرده‌ام، حالا می‌خواهم بروم به سمت زبان روز دنیا که ظاهراً تکنولوژی دات‌نت است و از زبان #c استفاده کنم.
تفاوت دات‌نت با زبان‌های ویژوالی قبل از آن چیست؟
زبان برنامه‌نویسی #c چه امکانات بیشتر یا برتری نسبت به زبان‌های ویژوالی قبل از آن دارد؟
راستی قضیة دلفی‌دات‌نت چیست؟ اگر قرار است بروم به سمت دات‌نت بهتر نیست #c را شروع کنم؟
در صورتی که بنده را راهنمایی کنید بسیار ممنون خواهم شد!

راستی بنده با کلی سروکله با #c هنوز نتوانسته‌ام فرم 1 را از داخل فرم 2 صدا بزنم! ): (:

omid_Ahmadi
یک شنبه 26 تیر 1384, 21:03 عصر
یه مقدار توی فروم بگردی جواب سوالتو پیدا میکنی. بیشتر از 10 بار تا حالا راجع به این مورد بحث شده

راستی اگه هنوز نتونستی یه فرم رو از داخل یه فرم دیگه اجرا کنی پیشنهاد میکنم برنامه ای رو که گفتی قبول نکنی چون عواقبش غیر قابل پیش بینیه.

AspNet
دوشنبه 27 تیر 1384, 01:43 صبح
چرا مردم رو نا امید میکنید

omid_Ahmadi
دوشنبه 27 تیر 1384, 07:54 صبح
برای ناامید کردن ایشون نگفتم، ولی واقعا فکر نکنم با این سطح تجربه ای که توی C# دارند این پروژه رو حتی شروع کنن.

AspNet
دوشنبه 27 تیر 1384, 09:29 صبح
از این نظر درست
من هم منظورم این بود که اشکالی نداره اگه شروع کنند ولی نه فعلا برای پروژه

iran400
دوشنبه 27 تیر 1384, 12:17 عصر
سلام

آقا بنده یک مقدار زیادی تو فروم گشتم ولی به نتیجه نرسیدم! ای کاش جایی بنامه مقالات در این سایت بود و مطالب مهم را اون داخل قرار می‌داد تا سردرگمی بوجود نیاد!

راستی بنده چندتا پروژه خفن اجرا کرده‌ام و درکل تو برنامه‌نویسی مشکلی ندارم ولی هنوز منطق دات‌نت را متوجه نشده‌ام!

omid_Ahmadi
دوشنبه 27 تیر 1384, 13:12 عصر
بخش مقالات در سایت وجود داره ولی مقاله ای راجع به این موضوع در اون بخش نیست. یه بحث در بخش دلفی راجع به این مورد شده بود. بخش دلفی رو سرچ کنی پیدا میکنی

منظور من این نبود که برنامه نویسی شما ضعیفه. من گفتم فکر نکنم بتونید به این راحتی که فکر میکنید منطق دات نت رو یاد بگیرید و بتونید با اون یه برنامه (اون هم تحت شبکه) بنویسید

davood_mir
دوشنبه 27 تیر 1384, 15:00 عصر
سلام :
یک نگاهی به این topic بزن شاید به درد بخوره :

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=18377&highlight=borland

Delphi-Clinic
دوشنبه 27 تیر 1384, 19:22 عصر
راستی بنده چندتا پروژه خفن اجرا کرده‌ام و درکل تو برنامه‌نویسی مشکلی ندارم ولی هنوز منطق دات‌نت را متوجه نشده‌ام!

چطور برنامه نویس دلفی هستی که با انجام دادن چندین پروژه به قول خودت خفن هنوز منطق
دات نت رو متوجه نشدی.

Babak-Aghili
دوشنبه 27 تیر 1384, 19:45 عصر
آقای مقدسی ... قصد جسارت ندارم ها ولی خواستم یادآوری کنم که این جمله متعلق به شماست
البته در سال 1382 .... از لابلای مطالب همین فروم ::

" دات نت توی کتم نمیره ... "

Delphi-Clinic
سه شنبه 28 تیر 1384, 08:42 صبح
آقای مقدسی ... قصد جسارت ندارم ها ولی خواستم یادآوری کنم که این جمله متعلق به شماست
البته در سال 1382 .... از لابلای مطالب همین فروم ::

" دات نت توی کتم نمیره ... "

خدا رو شکر که خودت فرمودی : در سال 1382

دوست عزیز بحث سر قبول کردن و یا قبول نکردن دات نت توسط بنده نیست.
مورد اینجاست : یک برنامه نویس که به قول خودش پروژه خفن با دلفی می نوشته وقتی می خواد به دات نت سوییچ کنه دچار مشکلات اساسی شده.

من از زمانی که Dot Net Preview در سی دی دو دلفی 7 عرضه شد دارم با این تکنولوژی سرو کله می زنم.

چون در سال 1382 از IDE های بورلند استفاده می کردم مشکلات زیادی داشتم.
به نظر من دات نت رو فقط باید با محصولات خود مایکروسافت باهاش طرف شد.

امیدوارم دفاعیه من مورد قبول شما و سایر افرادی که به هر نحو سعی در تیتر سازی مطالب
سابق دارند قرار گرفته باشه.

روز خوش

iran400
سه شنبه 28 تیر 1384, 10:20 صبح
چطور برنامه نویس دلفی هستی که با انجام دادن چندین پروژه به قول خودت خفن هنوز منطق
دات نت رو متوجه نشدی.

سلام
آقا شما به بزرگی خودتان ببخشید (:

بنده همین الان که با شما صحبت می‌کنم 3 تا کتاب #c را مطالعه داشتم و همین الان با ADO.NET به راحتی دارم کار می‌کنم. البته دات‌نت را تو بحث وب کار کردم.

حالا یک سوال از شما دوست عزیز:
چطور می‌شه توی فرم دو تکست فرم یک را عوض کرد؟!!!

Delphi-Clinic
سه شنبه 28 تیر 1384, 12:09 عصر
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cscon/html/vcwlkCodeGettingValueFromAnotherFormVisualC.asp

به لیست کتابایی که خوندی لینک بالا رو هم اضافه کن.

بدلیل خاتمه یافتن بحث و رسیدن شما به جوابتون من این مبحث رو می بندم.