PDA

View Full Version : سوال: کمک فوری لطفا: مقایسه دو قطعه فیلم؟

sajadjamalian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 08:07 صبح
سلام دوستان:
من یه برنامه دارم که میخوام دو تا قطعه فیلم رو که یکی از اونها برشی از اون یکیه هست رو با هم مقایسه کنم، تا متوجه بشم که قطعه ای که بریده شده از کجای قطعه اصلی بریده شده، کسی میدونه باید چه کار کنم؟؟؟؟؟
(دوستان خیلی بهش احتیاج دارم لطفا هرکسی چیزی میدونه بهم بگه، خیلی ممنون)

fjm11100
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:15 صبح
باید فریم اول و آخر فیلم بریده شده را در داخل فریم های فیلم اصلی یکی یکی بصورت عکس مقایسه کنی
کار راحتی نیست و مسئله زیاد داره. شروع کن و هرجا که گیر کردی جداجدا بپرس

sajadjamalian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:18 صبح
دوست عزیز خیلی ممنون از توجهت:
من نمیدونم چطوری فریم ها رو با هم مقایسه کنم، اگه ممکنه راهنماییم کن، ممنون.

mohsen_csharp
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:29 صبح
این کار سختیه
چون کلا فیلم ها با پسوندهای مختلف کاملا از نظر ساختار فایلی با هم متفاوتند و شما اگه بتونی همچین کاری بکنی(مقایسه کنی) اونوقت برای هر نوع پسوند باید برنامه مجزا بنویسی
اگه دراین برش بین فیلم ها ساختار فایل عوض نشه شاید بشه با مقایسه های باینری به نتیجه رسید البته این مقایسه احتمالا باید به صورت درصدی باشه یعنی مثلا اگه تا 80 درصد مشابه بود

sajadjamalian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:39 صبح
دوست عزیز ممنون از توجهت:
ساختار فیلم ها عوض نمیشه، اگه کسی میدونه بهم بگه چطوری باید فریم های دوتا فیلم(mpg) رو باهم مقایسه کنم؟

fjm11100
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:51 صبح
ذه این لینک نگاه کن ببین بدرد میخوره
http://www.codeproject.com/KB/graphics/ExtractVideoFrames.aspx

ila_mata86
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:56 صبح
دوست عزیز نمی خوام بی احترامی کنم ولی این سوال شما این طور می مونه که بپرسی "چطور میشه فلان سیستم رو ایجاد کرد؟" تازه شایدم ...
در هر صورت این سوال شما مربوط به تالار هوش مصنوعی میشه و برای این کار شما باید اول الگوریتم ها رو طراحی کنی بعد شروع کنی به پیاده سازی. برای طراحی الگوریتم ها هم اول باید پردازش تصویر و شبکه عصبی رو یاد بگیری. برای مقایسه دو فریم فکر کنم اول باید segmentation رو انجام بدی بعد بری دنبال نرمال کردن و بعدشم شیوه های رمزگذاری و در نهایت مقایسه کردن که هر کدوم از قسمت هایی که گفتم دنیایی برای خودش داره.
شما هدفتون از نوشتن این برنامه رو مشخص کن؟ منظورم این که داری کار تحقیقاتی انجام میدی یا فقط دنبال نوشتن برنامه ای ؟

mohsen_csharp
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 10:02 صبح
ساختار فیلم ها عوض نمیشه، اگه کسی میدونه بهم بگه چطوری باید فریم های دوتا فیلم(mpg) رو باهم مقایسه کنم؟
خود فایل mpg دارای انواع و ساختارهای مختلفی میشه که کار مقایسه خیلی خیلی سخته
هنوز من نرم افزاری ندیدم که بتونه این کارو انجام بده!!!

sajadjamalian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 10:08 صبح
ممنون از توجهتون دوستان:
خب اگه کار خیلی سختیه، کسی ایده دیگه ای توی ذهنش نیست؟(فقط میخوام برنامشو بنویسم و توی یه پروژه ازش استفاده کنم)

sajadjamalian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 10:23 صبح
دوستان کسی ایده ای نداره؟(خیلی مهمه)

fjm11100
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 13:36 عصر
فکر نمیکنم هوش مصنوعی و این حرفا رو بخواد چون این بنده خدا میگه تکه ای از فیلم اصلیه چیزایی مثل motion detection و این حرفا نیست
کافیه بتونی فیلمها را تبدیل به فریمهای جدا کنی. مقایسه هم یک مقایسه باینری ساده است