PDA

View Full Version : share کردن printer در شبکه دامین

aspppsa
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 09:43 صبح
سلام
یک سرور داریم با 20 کلاینت واکتیو رویه سرور نصب کردم و 20تا کلاینتو عضو دامین کردم حالا میخاستم بدونم چطور من میتونم printer را در دامین share کنم 1دونه printer هم بیشتر تویه محل کار نداریم میخام همه کلاینت ها بتونن از رویه شبکه به printer دسترسی داشته باشند.آیا من باید printero در رویه Server در اکتیو تعریف کنم.یا اصلا ربطی به اینها نداره؟باید printserver نصب کنم؟باید چکار کنم؟لطفا اگه میشه جوابمو بطور ساده بیان کنید.مرسی

razeghi_loved
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 11:31 صبح
یه راه راحت شما روی پرینتر کلیک راست کن گزینه شییر رو انتخاب کن و شییر کن حالا توی تمام سیستم ها آدرس سیستمی روبده که پرینتر روش شییر هست همین
اگر پرینتر روی سرور باشد بهتره چون با ارسال تعداد چندین پرینت اگر پرینتر به سیستم یه کاربر وصل باشد سیستم اون بدبخت کند می شه و نابود می شه

aspppsa
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 12:08 عصر
سلام
آخه مگه میشه.من رویه کلاینتها آدرس سرورودادم ولی printer رویه یه کلاینت هست حالاچطورمیشه آدرس این کلاینتو به کلاینتهایه دیگه بدم؟در صورتی که من تو تنظیمات شبکه آدرس سرورو دادم
منظورت از اینکه آدرس کلاینتو به کلاینتهایه دیگه بدم چیه.؟منظورت اینه برم تو تنظیمات tcp/ipاونجا تنظیماتو عوض کنم؟

sahar_hobab
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 13:23 عصر
سلام
آخه مگه میشه.من رویه کلاینتها آدرس سرورودادم ولی printer رویه یه کلاینت هست حالاچطورمیشه آدرس این کلاینتو به کلاینتهایه دیگه بدم؟در صورتی که من تو تنظیمات شبکه آدرس سرورو دادم
منظورت از اینکه آدرس کلاینتو به کلاینتهایه دیگه بدم چیه.؟منظورت اینه برم تو تنظیمات tcp/ipاونجا تنظیماتو عوض کنم؟

سلام
اول برو رو همون سیستمی که پرینتر نصبه رو پرینتر راست کلیک کن و شیریش کن
بعد برو رو کلاینت های دیگه add printero بزن و پرینترو از رو شبکه ادد کن (دومین گزینه در کادرها رو بزن) تا به یه کادری می رسی که باید نام پرینترو بدی تو این کادر تو قسمت شیر پرینتر نام پرینتر شیر شده را انتخاب کن .به همین سادگی

razeghi_loved
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 13:45 عصر
به به سحر خانوم زحمت کشیدین این جواب رو از رو دوش من برداشتین
اما یه چیز دیگه شما لازم نیست تو تو قسمت tcp/ip برین اصل ربطی به هم ندارند در ضمن اگر تو پرینتر در سرور باشد خیلی بهتر هست از ما گفتن بود

aspppsa
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 13:46 عصر
ممنون.مرسی:خجالت:
--------------------
من چکارکنم خودشون پرینترو اینجا گذاشتن.بعد میگن اینجور جاها فقط مغزهارو استخدام میکنه.خوب اگه اینها مغز داشتن که اینکارارو نمیکردن

aspppsa
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 13:55 عصر
مرسی:خجالت: