PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط بین DBExpress و mysql

h_mohamadi
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 10:50 صبح
سلام من به خاطر مشکل برنامه ام در ویندوزهای 64 بیتی دارم از bde برنامه ام را به DBExpress تغیر می دهم اما 3 مشکل دارم که می خواستم دوستان من را راهنمایی کنند.
1.آیا مقاله فارسی است که آموزش ارتباط بین DBExpress و mysql را آموزش دهد.
2.من وقتی از آیتم های DBExpress در دلفی استفاده می کنم و Active آن را True می کنم با پیغام زیر مواجه می شوم.
3. در آیتم های DBExpress کجا باید نام Tabel دیتابس خودم را بدهم.مثلا در bde این طور است که می گوئیم به table که نام آن Test است وصل شو اما من در آیتم های DBExpress این را پیدا نکردم.
با تشکر از دوستان که صبورانه من را راهنمایی می کنند.

vcldeveloper
جمعه 02 مهر 1389, 01:07 صبح
من وقتی از آیتم های DBExpress در دلفی استفاده می کنم و Active آن را True می کنم با پیغام زیر مواجه می شوم
باید درایور Client Side مربوط به MySQL را در سیستم مربوطه داشته باشید، تا DBExpress بتونه بهش وصل بشه.

در آیتم های DBExpress کجا باید نام Tabel دیتابس خودم را بدهم.مثلا در bde این طور است که می گوئیم به table که نام آن Test است وصل شو اما من در آیتم های DBExpress این را پیدا نکردم.
با تشکر از دوستان که صبورانه من را راهنمایی می کنند.
TSQLTable.TableName

h_mohamadi
شنبه 03 مهر 1389, 14:44 عصر
باید درایور Client Side مربوط به MySQL را در سیستم مربوطه داشته باشید، تا DBExpress بتونه بهش وصل بشه.

TSQLTable.TableName

سلام
اين "درایور Client Side مربوط به MySQL را در سیستم مربوطه داشته باشید"چي هست مي شود من را بيشتر راهنمايي کنيد.
بر روي سيستم من mysql نصب است.

vcldeveloper
شنبه 03 مهر 1389, 14:50 عصر
اون درایور همون DLL ایی هست که میگه نمیتونه پیداش کنه. اون DLL باید در یک مسیر که قابل پیدا کردن توسط برنامه باشه (مثلا System32) قرار داشته باشه.

h_mohamadi
شنبه 03 مهر 1389, 16:20 عصر
فايل در پوشه system32 است اما باز هم پيغام مي دهد.
از اساتيد بزرگوار خواهش مي کنم من را راهنمايي کنيد.

vcldeveloper
یک شنبه 04 مهر 1389, 02:00 صبح
فايل در پوشه system32 است اما باز هم پيغام مي دهد.
ورژنه فایل libmysql.dll هم مهم هست. ورژن این فایل باید با ورژنی که DBExpress از شما میخواد، مطابقت داشته باشه؛ مثلا نسخه DBExpress در دلفی 7 به ورژن 3.5 از libmysql.dll نیاز داره. در این صورت، اگر شما فرضا برید نسخه 5 را در System32 کپی کنید، مشکل تان برطرف نمیشه!

h_mohamadi
یک شنبه 04 مهر 1389, 11:35 صبح
از کجا می توانم libmysql.dll ورژن 3.5 را دانلود کنم؟؟
چون من فایل libmysql.dll را که نگاه کردم ورژن ندارد.
آیا از دوستان کسی این ورژن را دارد و در سایت آپلود کند که کار من راه بیفتاد.ممنون

h_mohamadi
یک شنبه 04 مهر 1389, 14:35 عصر
کسی از دوستان دستوراتی که برای select کردن در DBExpress است نمونه ای دارد؟؟

BORHAN TEC
یک شنبه 04 مهر 1389, 19:06 عصر
function TAnbar.ShowDetail(ID: String): TDataSource;
begin
SQLDataset1.Close;
SQLDataset1.DataSet.CommandType := ctQuery;
SQLDataset1.DataSet.CommandText :=
'SELECT * FROM STORAGES WHERE ID = ' + ID;

SQLDataset1.DataSet := SQLDataset1;
SQLDataset1.Open;

Result := SQLDataset1;
end;
البته نتیجه رو باید به یک dbgrid نسبت بدین.
قبلاً یک مقاله در مورد dbExpress معرفی کرده بودم که از آدرس زیر میتونید دانلودش کنید.(در این مقاله با Fire bird مثال زده که در موقع کار کردن با آن هیچ فرقی با mySqlو... نمیکنه)
لینک: http://www.embarcadero.com/images/dm/technical-papers/delphi-2010-and-firebird.pdf