PDA

View Full Version : مشکل سرعت کم در کار با Access

Mahdi_S_T
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 11:50 صبح
من یه برنامه نوشتم که دیتابیس ان اکسس 2003 است (زبان دلفی) اما حالا که جدول من حدود 30000 سی هزار رکورد داره سرعت پایین آمده بعنوان مثال وقتی با SELECT رکوردی را انتخاب می کنم با چند لحظه مکث اطلاعات نمایش داده میشه؟!
آیا میشه سرعت دیتابیس را بالا برد ؟

c4soft
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 14:36 عصر
با سلام و درود
آیا گزینه ی Compact on close رو در بخش option بانک اکسس فعال کردید ؟

sajjad_kochekian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 19:30 عصر
دوست عزيز براي فيلد هايي كه بيشتر روي آن جستجو مي كنيد بهتر است كه ايندكس بگذاريد.
ولي من يه پيشنهاد بهتر براتون دارم.
ديتابيس كه بيش از 10 هزار ركورد قرار است داخلش اطلاعات قرار بگيره بهتر است كه داخل اس كيو ال پياده سازي بشه.
شما اگر كارتون با ايندكس حل نشد حتما ديتا بيستون را به اس كيو ال منتقل كنيد.
كار خيلي سختي نيست.

Mahdi_S_T
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 22:14 عصر
با سلام و درود
آیا گزینه ی Compact on close رو در بخش option بانک اکسس فعال کردید ؟

دوست من عملکرد این گزینه چیه ؟
در ضمن امکان استفاده از sql server نیست!

c4soft
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 23:37 عصر
دوست من عملکرد این گزینه چیه ؟
در ضمن امکان استفاده از sql server نیست!

سلام
انتخاب این گزینه باعث جمع و جور شدن و همچنین باعث انجام عملیات فشرده سازی روی دیتا بیس شما هنگام خروج در هر بار استفاده از برنامه میشه.

شاگرد آرام
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:22 عصر
سلام
یادمه که توی کتاب انتشارات راکس در مورد اکسس 2007 خوندم تا 1.5 گیگا راحت جواب میده شاید مشکل شما در ورژن فایل یا ایندکس یا ساختار جداول و ریلیشن ها باشه بیشتر بررسی کنید

ali190
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:48 عصر
سلام
ممنون از توضیحاتی که اساتید به این دوست خوبمون میدن
خواهشاً حق مطلب رو در مورد توضیحات ادا کنید و تیتر وار از روی مسئله نگذرید
مثلاً اگر به موضوع ایندکس گذاری اشاره میکنید ف مزایای ایندکس گذاری و روش ایندکس گذاری را نیز توضیح بدین

من یه برنامه نوشتم که دیتابیس ان اکسس 2003 است (زبان دلفی) اما حالا که جدول من حدود 30000 سی هزار رکورد داره سرعت پایین آمده بعنوان مثال وقتی با SELECT رکوردی را انتخاب می کنم با چند لحظه مکث اطلاعات نمایش داده میشه؟!
آیا میشه سرعت دیتابیس را بالا برد ؟
چون گمون میکنم این دوست خوبمون از اکسس فقط بعنوان یک بانک استفاده کردند و با جزئیات این نرم افزار زیاد کار نکردند
خیلی خیلی ممنون
یاعلی