PDA

View Full Version : سوال: انتخاب پایگاه داده برای کاربا asp.net

newsoft
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 19:07 عصر
من برای برنامه نویسی تحت وب از
sql که همراه VS نصب می شه استفاده کنم بهتره express یا
SQL که جدا نصب می شه ms

yakooza2009
پنج شنبه 01 مهر 1389, 00:32 صبح
به نظر من MS بهتره

چون روي بعضي هز سرورهاي هاستينگ اس كيو ال اكسپرس نصب نيست
.
.
اس كيو ال اكسپرس از لحاظ مديريتي (منابع سيستم مثل حافظه و پردازنده) ضعيف ترن

profnami
پنج شنبه 01 مهر 1389, 03:14 صبح
در واقع مقايسه ي SQL SERVER با هيچ پايگاه داده ي ديگه اي صحيح نيست . از همه نظر از بقيه ي سيستم هاي مديريت پايگاه داده اي بهتره . مقايسه اي بين SQL Express و SQL Server هم مثل مقايسه ي قدرت شير و گربه است :لبخند: كه در اين مقايسه SQL Server نقش شير رو بازي ميكنه !

naser2009
پنج شنبه 01 مهر 1389, 10:35 صبح
البته استفاده از ms sql server به صورت جداگانه توصیه می شود.

newsoft
پنج شنبه 01 مهر 1389, 12:30 عصر
لطفا با دلیل صحبت کنین

raziee
پنج شنبه 01 مهر 1389, 13:06 عصر
من برای برنامه نویسی تحت وب از
sql که همراه VS نصب می شه استفاده کنم بهتره express یا
SQL که جدا نصب می شه ms

هر نسخه از MS SQL یکسری محدودیت هایی داره.
منظور از این محدودیت ها:
تعداد CPU های قابل استفاده ،حجم RAM قابل استفاده و خیلی چیز های دیگه هست که میتونید در آدرس زیر مشاهده و مقایسه کنید.
http://www.microsoft.com/sqlserver/2005/en/us/compare-features.aspx

چیزی که مهم هست اینه که شما باید هاستینگی رو تهیه کنید که از نسخه ی Enterprise رو سرور نصب باشه یا حداقل Standard.

profnami
پنج شنبه 01 مهر 1389, 13:16 عصر
چه دليلي بهتر از اين كه در آخرين مقايسه ي بين SQL Server 2008 و Oracle برنامه ي SQL فقط سه باگ امنيتي داشته در حالي كه Oracle داراي 5 باگ امنيتي بوده ؟
چه دليلي بهتر از رابط گرافيكي و محيط عالي SQL Server ? ( شما تا به حال محيط كار بقيه ي نرم افزار ها رو ديديد ؟)
ببينيد Access , MySql , SqlExpress كه هيچ . عالم و آدم ميدونند كه اين سيستم ها قابل مقايسه نيستند نه از لحاظ سرعت نه امنيت نه كاربري ساده . فقط Oracle بود كه گه گاه يه حرفهايي ميزد كه اونم از پا در اومد !!!!

profnami
پنج شنبه 01 مهر 1389, 13:37 عصر
اين هم دليل :
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_relational_database_management_syste ms

Alireza_Salehi
پنج شنبه 01 مهر 1389, 14:52 عصر
چه دليلي بهتر از اين كه در آخرين مقايسه ي بين SQL Server 2008 و Oracle برنامه ي SQL فقط سه باگ امنيتي داشته در حالي كه Oracle داراي 5 باگ امنيتي بوده ؟
چه دليلي بهتر از رابط گرافيكي و محيط عالي SQL Server ? ( شما تا به حال محيط كار بقيه ي نرم افزار ها رو ديديد ؟)
ببينيد Access , MySql , SqlExpress كه هيچ . عالم و آدم ميدونند كه اين سيستم ها قابل مقايسه نيستند نه از لحاظ سرعت نه امنيت نه كاربري ساده . فقط Oracle بود كه گه گاه يه حرفهايي ميزد كه اونم از پا در اومد !!!!

اين هم دليل :
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_relational_database_management_syste ms

اینها دلیل نمیشه، باگ امنیتی هم چیزی نیست که مشکل ساز باشه معولا سریعا اصلاحیه براش صادر میشه، این مقایسه ها فایده نداره.

هر کدوم برای کاری ساخته شده و در کار خودش جوابگو هست. البته در دیتابیس های کوچیک مثلا با400-500 میلیون رکورد خیلی فرقی نیمکنه کدوم رو استفاده کنید.

مسئله مهم اینه که دیتابیس توسط یک فرد خبره با توجه به قابلیت های پایگاه داده مورد استفاده طراحی بشه در این صورت در شرایط خیلی خاص بین اینها تفاوت هست.

اگر با محصولات مایکروسافت کار میکنید MS SQL Server بهتر ایت.
اگر با جاوا یا PHP کار می کنید MySQL یا ORACLE بهتره. البته در کاربردهای بزرگ ORACLE پیشنهاد میشه نه کارهای معمولی.

امیر جواد
سه شنبه 06 مهر 1389, 00:31 صبح
دوست من .بهتر با توجه به نیازت SQL رو انتخاب کنی .اکه حجم اطلاعاتت بالاست MS در غیر این صورت با اکسپرس کار کن

alonemm
سه شنبه 06 مهر 1389, 10:56 صبح
دوست عزیز نسخه اکسپرس بیشتر واسه تست روی یک کامپیوتر هست و اگه تحت شبکه ازش استفاده بشه به مشکل بر میخره بهتره از همون نسخه استاندارد استفاده کنید.