PDA

View Full Version : ارسال تصویر به یو اس بی

AbiriAmir
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 20:34 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه ای میخوام بنویسم که تصویر وبکم رو به یک روشی (مثلا از یو اس بی) بفرسته به کابل تصویر (از اینا که 2 تا فیش دارن و من اسمشون رو نمیدونم!)

حالا سوال:

اول این که همچین کابلی هست که یه ورش به یو اس بی بخوره و اون ورش از اون فیشااااااااا؟!

دوم این که برنامه نویسیش چطوریه؟

مرسی
راستی سرچ هم کردم!!!

esmit61
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 23:35 عصر
منظورت از اون فیشا، اینه (http://www.sourcingmap.com/usb-rca-rgb-female-video-converter-cable-for-psp-p-45039.html) ؟

AbiriAmir
پنج شنبه 01 مهر 1389, 12:56 عصر
منظورت از اون فیشا، اینه (http://www.sourcingmap.com/usb-rca-rgb-female-video-converter-cable-for-psp-p-45039.html) ؟
دستت درد نکنه
به خدا مدیونتم

حالا 2 مساله دیگه:
1- از کجا بخرمش؟

2- برنامه نویسیش چجوریه؟

moein+
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:41 عصر
سلام،
دوستان عزیز در پورت های USB کامپیوترها خروجی ویدئویی وجود نداره :افسرده::گریه::متعجب:
جناب امیر خان سوال شما داده های لازم رو نداره و معلوم نیست می خواهید چه کاری انجام بدید؟
ولی در ساده ترین روش ممکن شما می تونید تصویر وب کمتون رو، روی مانیتور پخش کنی و اگر کارت گرافیکی شما خروجی ویدئویی مورد نظرتون رو داشته باشه از اون خروجی بگیری (خروجی مثل S-video,Composite,HDMI و ... )
این قطعه ای که جناب emit61 معرفی کردند اگر دقت کنی مخصوص PSP هست و در نکاتی که در همون صفحه نوشته اشاره کرده برای کامپیوتر نیست!!
اساسا USB استانداردی بر مسیر خطوط داده است و با مفهوم مورد نظر شما به اندازه یه سخت افزار خفن تر کارت گرافیکی و یه نرم افزار پیچیده تر از درایور کارت گرافیکی فاصله داره...
خلاصشو بخوام بگم، به نظر من، این مفهوم مورد نظر شما وجود ندارد...
(البته اخیرا گونه ای صفحه های نمایش مبتنی بر USB طراحی شده اند که کاربردهای خاصی دارند)

AbiriAmir
پنج شنبه 01 مهر 1389, 18:27 عصر
سلام،
دوستان عزیز در پورت های USB کامپیوترها خروجی ویدئویی وجود نداره :افسرده::گریه::متعجب:
جناب امیر خان سوال شما داده های لازم رو نداره و معلوم نیست می خواهید چه کاری انجام بدید؟
ولی در ساده ترین روش ممکن شما می تونید تصویر وب کمتون رو، روی مانیتور پخش کنی و اگر کارت گرافیکی شما خروجی ویدئویی مورد نظرتون رو داشته باشه از اون خروجی بگیری (خروجی مثل S-video,Composite,HDMI و ... )
این قطعه ای که جناب emit61 معرفی کردند اگر دقت کنی مخصوص PSP هست و در نکاتی که در همون صفحه نوشته اشاره کرده برای کامپیوتر نیست!!
اساسا USB استانداردی بر مسیر خطوط داده است و با مفهوم مورد نظر شما به اندازه یه سخت افزار خفن تر کارت گرافیکی و یه نرم افزار پیچیده تر از درایور کارت گرافیکی فاصله داره...
خلاصشو بخوام بگم، به نظر من، این مفهوم مورد نظر شما وجود ندارد...
(البته اخیرا گونه ای صفحه های نمایش مبتنی بر USB طراحی شده اند که کاربردهای خاصی دارند)

دوست عزیز
از پاسختون سپاسگزارم
شما درست میگین
بزارین یکم راجع به کارم توضیح بدم
ما یه فرستنده تصویر 16 کاناله داریم که 3 تا فیش (2 تصویر و یک صدا) ورودیشه و تصویر و صدا رو میفرسته.1 اون ور هم گیرندمون هم 3 فیش خروجی داره
ما در حالت عادی دوربین رو به فرستنده وصل میکنیم
حالا میخوام به یک روش وب کم لپ تاپ رو به فرستنده وصل کنم
راه حل پیشنهادی شما چیست؟

ممنون

moein+
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:55 عصر
آخی، خیالم رو راحت کردی داشتم دق می کردم.
خب این پروژه ای که شما شرح دادی کلا آنالوگه و نمی دونم چرا احیانا می خوای وسط راه یک کامپیوترو بیاری تو قضیه،(برای انتقال بیسیم تصویر هم که هم دوربین هاش و هم گیرنده و فرستنده هاش خیلی وقته تو بازاره و این چند سال اخیر به همت چینی ها و وارد کننده های محترم، الکتریکی سر کوچه هم داره!!) مگر اینکه بخواهی پردازشی تحلیلی روی تصویر بری که انوقت شما رو حتما به مشاوره با یه استاد فن توصیه می کنم چون ممکنه وابسته به کل کار مقرون به صرفه تر باشه از دوربین های WiFi استفاده کنی!!:متفکر:
و البته اگر فقط بحث انتقال تصویر ویدئوییه (تاره اونم از نوع آنالوگ) تو این فروم ؟:متعجب:

حالا میخوام به یک روش وب کم لپ تاپ رو به فرستنده وصل کنم
البته با توجه به این جمله شما یه واسطی می خواهید که واسط USB رو بین Host و Device، بیسیم کنه.. خب این می تونه یه ایده منطقی باشه،(و بالطبع از اونجاییکه منطقیه باید موجود باشه)، ولی من هنوز تو بازار ندیدم
الان تنها راه حلی که به ذهنم می رسه استفاده از IP Camera به عنوان دوربین های بیسیم تحت WiFi هست(البته گویا در USB 3 واسط بیسیم هم طراحی شده، حالا تا متداول شه...)
موفق باشی.

AbiriAmir
جمعه 02 مهر 1389, 21:55 عصر
دوست عزیز ما دقیقا همین سیستم رو با دوربین پیاده کردیم
در واقع سیستم ما دوطرفه هست
یک طرف پنل کنترله که لپ تاپ روشه و 4 تصویر هم دریافت میکنه با همون سیستمی که شما گفتین
حالا از اون طرفشو میخواستم از وبکم لپ تاپ استفاده کنم چون ما لپ تاپ رو سیستممون نصبه و میخواستم از این مساله دو سود کنم:
1- پول بابت دوربین ندم
2- با وبکم لپ تاپ اپراتور میتونه تصویر خودشو هم ببینه ولی با دوربین نه و دوباره دنگ و فنیگ داره

و مساله سوم:
میخواستم ببینم اصلا این کار ممکنه یا نه و اگر ممکنه یاد بگیرم

ممنون از پاسختون