PDA

View Full Version : ارور عجيب موقع ساخت ديتابيس

csharpprogramer88
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 21:06 عصر
سلام به دوستان برنامه نويس
من از مسير زير براي ساخت يك ديتابيس ميرم ولي جديدا يك ارور عجيب صادر ميشه كه قبلا اينطوري نبوده
از سمت چپ نوار ابزار server explorer را انتخاب ميكنم و بر روي data connection راست كليك ميكنم و از اونجا add connection را ميزنم كه ارور زير صادر ميشه
دوستان لطفا كمك كنند .
با تشكر

spring69
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 21:24 عصر
سلام.

http://www.howtogeek.com/howto/windows/fixing-the-event-log-is-full-error-on-windows-xp/

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 06:45 صبح
سلام.

http://www.howtogeek.com/howto/windows/fixing-the-event-log-is-full-error-on-windows-xp/

تشكر كه جواب داديد
طبق همون تصاوير انجام دادم ولي حل نشد

qqq2qqq
پنج شنبه 01 مهر 1389, 11:30 صبح
تشكر كه جواب داديد
طبق همون تصاوير انجام دادم ولي حل نشد

با سلام
در event viewer و در آنجا با کلیک راست روی system و انتخاب properties سایز log file را افزایش دهید

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:14 عصر
من از مسير زير رفتم و تغييرات را مطابق تصوير زير انجام دادم ولي باز هم همان ارور را ميده چيكار كنم .
از control panel بر روي adminstrative tools دابل كليك كردم و بر روي Event Viewer دابل كليك كردم و از اونجا روي system راست كليك كردم و properties را زدم , maximum log size كليك كردم را حتي به 10048 هم تغيير دادم (مطابق تصوير ) ولي بازم بر طرف نشد نميدونم چيكار كنم
نميدونم event log چي هست براي چي بايد اين مراحل را انجام بدم ؟

محسن شامحمدی
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:36 عصر
نميدونم event log چي هست براي چي بايد اين مراحل را انجام بدم ؟
در ویندوز تمام اتفاقاتی که می افته بصورت Log در یک فایل رخیره می شه.
حالا مشکل شما اینه که این فایل پر شده . به همین دلیل باید این کار رو کنید که ظرفیت این فیال بیشتر بشه
ولی اگر دکمهclear Log رو بزنید احتمالا درست بشه و اینطوری رویدادهایی که توش ذخیره شده بود پاک نی شه و فایل خالی می شه

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:48 عصر
از همان تصوير پايين clear log را زدم كه نشد

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 01 مهر 1389, 18:29 عصر
فایل ldf رو نمیتونه پیدا کنه .

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 18:40 عصر
فایل ldf رو نمیتونه پیدا کنه .

نميدونم اين ارور از كجا پيدا شده و الان خيلي گيجم و شما بيشتر توضيح بديد

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:07 عصر
ببنید شما از قسمت سرور اکسپلورر با دیتابیس در ارتباط هستید . اون نوع از ارتباط دو نوع فایل رو برای اجرای دیتابیس لازم داره . فایل ام دی اف و ال دی اف . مسیر فایل ال دی اف رو احتمالا از جایی که قبلا بوده تغییر دادی یا اینکه پاکش کردید . چاره کار اینه که برید توی منیجمنت استودیو روی دیتابیستون راست کلیک کنید و در قسمت شرینک files رو انتخاب کنید و در صفحه باز شده فایل هایی که میخواید (ldf ) رو جهت تولید انتخاب و اوکی کنید . فایل در مسیر تعیین شده اسخته میشه و میتونید آدرس مربوطه رو به سرور اکسپلورر در جای آدرس قدیمی وارد کنید که گمشده رو پیدا کنه .

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:45 عصر
دوست عزيز من طبق گفته شما مسير زير را رفتم ولي الان نميدونم چيكار كنم
به منيج منت استاديو رفتم /از چپ روي databases راست كليك كردم و shrink وجود نداشت ولي يك ديتابيس جديد ساختم و روي اون ديتابيس زاست كليك كردم و task/shrink//file را انتخاب كردم درسته ديگه از اينجا گيج شدم و نميدونم چيكار كنم .
خواهشا توضيح بديد چطوري بايد كاري كنم تا از سرور اكسپلور (طبق پست 1) بتونم استفاده كنم .

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:03 عصر
دیتابیس جدید نباید بسازید . روی دیتابیس خودتون باید راست کلیک کنید . هنگام ورود به منیجمنت استودیو به اس کیو ال اکسپرس لاگین کنید تا دیتابیستون رو ببینید.

csharpprogramer88
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:17 عصر
من طبق تصوير لاگين كردم ولي ديتابيسي نديدم جز همون ديتابيس جديد اخته شده

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:27 عصر
خب پس اونطوری که من فکر میکردم نیست. اما هرچی هست فایل ال دی اف رو میخواد . امیدوارم دوستان دیگر هم کمک کنن که مشکلتون حل بشه . موفق باشید .

محسن شامحمدی
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:12 عصر
یک دفعه واسه من همینطوری شد VS رو کلا پاک کردم و وقتی دوباره نصب کردم درست شد:چشمک:.
اگر دوست دارید این تاپیک رو ادامه بدید. ولی Resinstall کردن 100% جواب می ده:لبخند:

FastCode
پنج شنبه 01 مهر 1389, 23:13 عصر
یک دفعه واسه من همینطوری شد VS رو کلا پاک کردم و وقتی دوباره نصب کردم درست شد:چشمک:.
اگر دوست دارید این تاپیک رو ادامه بدید. ولی Resinstall کردن 100% جواب می ده:لبخند:

اشتباهه.نههه

اون عدد 50 توی تصویر اول رو یک صفر بهش اضافه کن.بعد هم فایل log رو truncate کن.
با این دستور:

DBCC SHRINKFILE(<dbname>_log, 1)

BACKUP LOG <dbname> WITH NO_LOG
http://discussion.accuwebhosting.com/mssql-database-transaction-log-file-full_blog_by_john_accuwebhosting_42.html

tقط یادتون باشه این کار خیلی طول میکشه.(منظورم اجرا شدن دستورات SQL ه.نه پیدا کردن راه حل.)

csharpprogramer88
جمعه 02 مهر 1389, 09:32 صبح
سلام
تشكر جواب دادي
من طبق نوشته زير رفتم ولي :

Step 1:- Login to Enterprise manager of MSSQL.
Step 2:- Right click on DBname and select Properties.

تا اونجايي كه يادمه Enterprise manager مربوط به sqlserver 2000 هست من چيزي به اين اسم در 2005 نديدم (Step 1:)
پس لاگين در SQL Server Management Studio روي نام ديتابيس راست كليك كردم و properties گرفتم ولي چنين tab كه در تصوير هست را نديدم
خواهشا راهنمايي كنيد

FastCode
جمعه 02 مهر 1389, 10:14 صبح
من sql2005 ندارم.
توی 2008 اینطوریه:
توی گوگل بگردید مطلب در موردش زیاده.
mssql transaction log shipping

meysam_pro
دوشنبه 05 مهر 1389, 20:42 عصر
در نسخه 2005 اول بایستی Truncate کنید سپس Shrink البته اگر از طریق T-SQL عمل میکنید. در غیر این صورت کلیک راست رو دیتابیس Tasks>Shrink<Database رو انتخاب کنید. اگر با این روش خطا برطرف نشد فایل LOG خراب شده .
در حالت های مختلف این خطا پیدا میشه، البته دلیل اش همون نداشتن فضا ست ولی مشکل از جای دیگه میتونه باشه به طور مثال تراکنشی اومده که نتونسته کامیت بشه در همین لحظه سرور ریست شده یا یک درخواست UPDATEی یا DELETEی اجرا شده که نتونسته SQL-Server مدیریتش کنه(البته این از ضعف SQL-Server نیست بلکه نیاز به یک DBA با اطلاعات معمولی داره)
یه فنون شرقی میتونه این باشه که یک اسکریپت یا BK بگیرید و در یک دیتابیس جدید که در یک درایو دیگه است و همچنین اندازه لاگ فایل که زیاد شده(دوستان گفتن) بیارید.