PDA

View Full Version : سوال: تبديل TextBox به Label !!!

ebrahimv
پنج شنبه 01 مهر 1389, 11:40 صبح
سلام من مي خوام TextBox رو به Label تبديل كنم
ميدونم كار عجيبي هست ولي آيا امكانش هست؟ (ميدونم كه هر چيزي امكان داره:لبخند:)
در كل ميخوام textbox تغيير ماهيت بده نه اين كه رنگش رو عوض كنيم و از اين حرفا
مثلا مي خوام رويه يه دكمه كليك كنم و در همون لحظه textbox به Label تبديل بشه و متن textbox در lable ديده بشه

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 01 مهر 1389, 12:20 عصر
مثلا مي خوام رويه يه دكمه كليك كنم و در همون لحظه textbox به Label تبديل بشه و متن textbox در lable ديده بشه
شما بايديك textbox و يك Label را با Location يكسان در فرم قرار دهيددر ابتدا خاصيت Visible ليبل راFALSE قرار دهيد بعد از كليك روي دكمه textbox را Visible=FALSE كنيد و ليبل كه Visible=FALSE بوده به Visible=True تبديل تا جايگزين textbox شود
فكر نكنم امكان تبديل TextBox به Label !!! باشد

ashkan209
پنج شنبه 01 مهر 1389, 14:08 عصر
مثلا مي خوام رويه يه دكمه كليك كنم و در همون لحظه textbox به Label تبديل بشه

فکر میکنم باید تو تالار شعبده بازی این تاپیک رو مطرح میکردی :کف:

b.mahsa
پنج شنبه 01 مهر 1389, 14:39 عصر
در كل ميخوام textbox تغيير ماهيت بدهیه کارتونی بود میو میو . تغییر ماهیت میداد. :چشمک:
میو میو نیست که تغییر ماهیت بده.

از شوخی گذشته.
اینکه شما Visible رو true و false کنی . فکر نمی کنم. مشکلتون حل بشه.
مگر اینکه کنترل رو در زمان اجرا ایجاد کنید .(lable)
در مختصات text box.

به نظرم دقیقا بگید که میخواهید چی کار کنین. شاید راه های بهتری هم باشه. این طوری دوستان بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

Mani_rf
پنج شنبه 01 مهر 1389, 15:42 عصر
سلام من مي خوام TextBox رو به Label تبديل كنم
ميدونم كار عجيبي هست ولي آيا امكانش هست؟ (ميدونم كه هر چيزي امكان داره:لبخند:)

هدفت از این کار چیه؟ اگر میخوای که اطلاعات نوشته شده در آن قابل تغییر نباشد خاصیت ReadOnly آن را True کن . اگر می خواهی شکل ظاهری آن هم عوض شود BoarderStyle را None کن اگر می خواهی اطلاعات آن را نتوان کپی کر ShortCutsEnablle را False کن. دیگه چی؟

ebrahimv
پنج شنبه 01 مهر 1389, 15:46 عصر
سلام من كه همون اول گفتم كارم يه مقدار عجيبه

ببينيد دوستان فرض كنيد من يه فرم به شكلي كه در ضميمه هست دارم
من از اين فرم هم براي افزودن اطلاعات و هم براي تغيير و هم براي مشاهده استفاده ميكنم
حال من مي خوام يه كاري كنم كه وقتي فرم براي مشاهده نمايش داده ميشه همه textbox ها به Labal تبديل بشه
يا يه راه ديگه كه مشكلم رو حل ميكنه اينه كه textbox ها رنگ پسزمينه ترنسپرنت رو قبول بكنن

Mani_rf
پنج شنبه 01 مهر 1389, 15:59 عصر
سلام من كه همون اول گفتم كارم يه مقدار عجيبه

ببينيد دوستان فرض كنيد من يه فرم به شكلي كه در ضميمه هست دارم
من از اين فرم هم براي افزودن اطلاعات و هم براي تغيير و هم براي مشاهده استفاده ميكنم
حال من مي خوام يه كاري كنم كه وقتي فرم براي مشاهده نمايش داده ميشه همه textbox ها به Labal تبديل بشه
يا يه راه ديگه كه مشكلم رو حل ميكنه اينه كه textbox ها رنگ پسزمينه ترنسپرنت رو قبول بكنن

نکته اول اینکه بخاطر طراحی فرم بسیار ساده و در عین حال بسیار زیبایی که انجام دادی بهت تبریک بگم .
نکته دوم اینکه به نظرم خیلی سخت نگیر، اصولا کمتر کاربری به این مسائل توجه میکنه. از همین فرم استفاده کن فقط Enable ها را False کن.

اگر خیلی اصرار داری که این کار انجام بشده، بک پنل رو صفحه بگذار. معادل این کامپاننت هات توی اون لیبل بگذار . موقع نمایش اون پنل را به جای پنل اصلی نمایش بده و اصلی را مخفی کن

ebrahimv
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:15 عصر
نکته اول اینکه بخاطر طراحی فرم بسیار ساده و در عین حال بسیار زیبایی که انجام دادی بهت تبریک بگم .
نکته دوم اینکه به نظرم خیلی سخت نگیر، اصولا کمتر کاربری به این مسائل توجه میکنه. از همین فرم استفاده کن فقط Enable ها را False کن.

اگر خیلی اصرار داری که این کار انجام بشده، بک پنل رو صفحه بگذار. معادل این کامپاننت هات توی اون لیبل بگذار . موقع نمایش اون پنل را به جای پنل اصلی نمایش بده و اصلی را مخفی کن
ممنون از تبريكتون
من نمي خوام كارم رو سخت كنم چون تو يه برنامه امكان داره تعداد زيادي از اين فرم ها با تعداد زيادتري textbox داشته باشم
ميدونيد اين ايده از كجا به سرم زد ؟
در ابزار ToolStrip اگر رويه يك ToolStripButton يا هر چيزي راست كليك كنيد يك گزينه هست به اسم convert to و با استفاده از اون تبديل انجام ميشه
حالا منم گفتم چرا نشه textBox رو به Label تبديل كرد؟

Mani_rf
پنج شنبه 01 مهر 1389, 16:38 عصر
ميدونيد اين ايده از كجا به سرم زد ؟
در ابزار ToolStrip اگر رويه يك ToolStripButton يا هر چيزي راست كليك كنيد يك گزينه هست به اسم convert to و با استفاده از اون تبديل انجام ميشه
حالا منم گفتم چرا نشه textBox رو به Label تبديل كرد؟

درسته هست اما فقط تو حالت Design نه RunTime.
با روشی که تو اولین پاسخم گفتم باید کارت راه بی افته! یک بررسی بکن.

غلامرضا شریفی
یک شنبه 04 مهر 1389, 16:54 عصر
تكس باكسها حاشيه با رنگ خاص خودشان را دارند رنگ حاشيه ليبل در صورتي كه بردار استيل آن را FixedSingle نماييد مشكي ميشود كه رنگ بندي در فرم ايشان بهم ميخورد
به پيشنهاد من براي هر تكس يك ليبل هم قرار دهيد و سايز آن را از هر طرف تكس يك پيكسل كمتر در نظر بگيريد و در مواقع لزوم ليبل ها را Visible=Trueو تكسها را فالس كنيد تا در ظاهر در فرم شما هيچ تغيير نبينيد ضمنا BackColor ليبل را هم سفيد كنيد
اين هم شايد براي اطلاع بد نباشد در يكي از سازمانهاي دولتي خصوصي نرم افزار حقوق و دستمزدي را خريداري نموده اند به مبلغ 18 ميليون تومان در يكي از فرمها براي تهيه گزارش ميتوانستيد روي هر ليبل كليك كنيد و مانند تكس در ان نوشت و تغييرات را ذخيره كرد
آنها يك تكس nol داشتند كه هر گاه روي ليبل كليك ميكرديد روي مشخصات ليبل مينشست و شما در ظاهر ليبل را ويرايش ميكرديد
پس در نرم افزارهاي گران از اين خبرها هست