PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین مکان برای ذخیره دیتابیس

Salah Sanjabian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 12:40 عصر
سلام خدمت همگی.
میخواستم ببینم فایل های mdf , ldf مربوط به یک Database رو که ساختید کجا ذخیره می کنید؟ آیا همون مسیر پیش فرض .......C:\Program Files\Microsoft SQL Server رو انتخاب می کنید؟

یکی ، دو بار مشکل برا دیتابیس هام بوجود اومده. مثلا با نصب دوباره ویندوز یا Sql Server دیتابیس هام ، اتچ نمیشد .
میشه دوستان بهترین راه کار که با نصب دوباره OS یا Sql Server داده هامون مشکلی براش پیش نیاد رو ذکر کنند.

MOJTABAATEFEH
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:12 عصر
سلام خدمت همگی.
میخواستم ببینم فایل های mdf , ldf مربوط به یک Database رو که ساختید کجا ذخیره می کنید؟ آیا همون مسیر پیش فرض .......C:\Program Files\Microsoft SQL Server رو انتخاب می کنید؟

یکی ، دو بار مشکل برا دیتابیس هام بوجود اومده. مثلا با نصب دوباره ویندوز یا Sql Server دیتابیس هام ، اتچ نمیشد .
میشه دوستان بهترین راه کار که با نصب دوباره OS یا Sql Server داده هامون مشکلی براش پیش نیاد رو ذکر کنند.

دوست عزیز کاری که من انجام میدم در پوشه ای کنار فایل اجرایی برنامه قرار میدم که هم برنامه و فایلهای مربوط به اون منسجم هستن هم اینکه اگر در مسیر پیش فرض SQL بزارم که معمولا درآیور ویندوز هست اگر مشکل جدی برای ویندوز پیش بیاد و به هیچ وجه بالا نیاد و راهی جز تعویض ویندوز نباشد قطعا فایل دیتابیس و اطلاعات رو از دست میدید

موفق باشید

Salah Sanjabian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:30 عصر
دوست عزیز کاری که من انجام میدم در پوشه ای کنار فایل اجرایی برنامه قرار میدم

ممنون از پاسختون

پس این جور که معلومه شمابرنامتون رو تو درایو ویندوز نصب نمی کنید درسته؟

اگه دیتابیس رو در یه درایو دیگه(به غیر از درایو ویندوز) کپی کنیم ،مطمئنید که با تعویض ویندوز مشکلی برا دیتا ها و دیتابیس پیش نمیاد؟
چون من یادمه یه بار دیتابیسم رو تو یه درایو دیگه هم قرار دادم و با حذف Sql Server نمیتونستم دیتابیسم رو Attach کنم

یه سوال دیگه داشتم و اونم این که همیشه با نسخه Sql Server Standard Edition دیتابی رو می سازم و تو مقصد به خاطر راحتی و سبکی از Express Edition استفاده می کنم .
نظر شما رو می خواستم

MOJTABAATEFEH
جمعه 02 مهر 1389, 17:57 عصر
ممنون از پاسختون
پس این جور که معلومه شمابرنامتون رو تو درایو ویندوز نصب نمی کنید درسته؟

بله درسته

اگه دیتابیس رو در یه درایو دیگه(به غیر از درایو ویندوز) کپی کنیم ،مطمئنید که با تعویض ویندوز مشکلی برا دیتا ها و دیتابیس پیش نمیاد؟
چون من یادمه یه بار دیتابیسم رو تو یه درایو دیگه هم قرار دادم و با حذف Sql Server نمیتونستم دیتابیسم رو Attach کنمنه مشکلی پیش نمیاد فقط بعد باید مجدد SQL رو نصب و دیتابیس رو Attach کنید

یه سوال دیگه داشتم و اونم این که همیشه با نسخه Sql Server Standard Edition دیتابی رو می سازم و تو مقصد به خاطر راحتی و سبکی از Express Edition استفاده می کنم .
نظر شما رو می خواستممن هر دو جا از Enterprise استفاده می کنم

موفق باشید