PDA

View Full Version : برنامه نویسی در کنسول

Sirwan Afifi
پنج شنبه 01 مهر 1389, 13:11 عصر
سلام دوستان
می خواستم بدونم توی کنسول چجوری می تونم از گرافیک استفاده کنم؟
می خواستم یه برنامه ورود اطلاعات به صورت گرافیکی با قابلیت تایپ فارسی بنویسم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

sinashahab
جمعه 02 مهر 1389, 00:25 صبح
گرافیکی که در حد فرم معمولی و از این حرفا نمیشه .

ولی میشه کاری کرد از هیچی بهتر بشه:چشمک:.
http://www.codeproject.com/KB/cs/console_apps__colour_text.aspx
http://www.codeproject.com/KB/dialog/FFCA.aspx

flash118
جمعه 02 مهر 1389, 05:16 صبح
خوبه نمونه بالا که سینا عزیز گذاشتن خوبه اما فکر کنم شما می خواهید جدول و کادر هم شامل باشه البته برای این کار تو کنسول دوتا راه هست اولیش با writelnکارکنی و با انتقال اشارگر رو به محل مورد نیازت ببری دوم این که میتونی از توابع draw lineاستفاده کنی البته کار تو آسون میکنن و الا همون کار اولی رو میکنن فکر کنم ترکیب مقال های بالا و استفاده از دو روش فوق نیاز گرافیکی تون رو جوابگو باشه البته خوب در این جا یعنی کنسول یه نمه دستو بالمون بسته هست باید به اونی که هست اکتفا کنیم دیگه:بامزه:

Sirwan Afifi
دوشنبه 05 مهر 1389, 18:40 عصر
خوبه نمونه بالا که سینا عزیز گذاشتن خوبه اما فکر کنم شما می خواهید جدول و کادر هم شامل باشه البته برای این کار تو کنسول دوتا راه هست اولیش با writelnکارکنی و با انتقال اشارگر رو به محل مورد نیازت ببری دوم این که میتونی از توابع draw lineاستفاده کنی البته کار تو آسون میکنن و الا همون کار اولی رو میکنن فکر کنم ترکیب مقال های بالا و استفاده از دو روش فوق نیاز گرافیکی تون رو جوابگو باشه البته خوب در این جا یعنی کنسول یه نمه دستو بالمون بسته هست باید به اونی که هست اکتفا کنیم دیگه

مشیه بیشتر راهنماییم کنید؟

user68
شنبه 04 دی 1389, 13:18 عصر
با سلام
من یه برنامه ساده تو محیط کنسول نوشتم که دو تا ارایه شش تایی رو با یه حلقه for از ورودی بگیره ولی وقتی اجراش میکنم برنامه به شکل زیر هرکاری کردم نفهمیدم مشکل از کجاست ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
با تشکر

namespace ConsoleApplication1
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
int[] x;
int[] y;
x = new int[6];
y = new int[6];
for (int i = 0; i < 6; i++)
{
Console.Write("x:");
x[i] = Console.Read();
Console.Write("y:");
y[i] = Console.Read();

}
Console.ReadLine();
}

}

}

64083

amir-yeketaz
شنبه 04 دی 1389, 13:42 عصر
تو حلقه ی for اینجوری بنویس:

Console.Write("x:");
x[i] = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
Console.Write("y:");
y[i] = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

تابع Console.Read یا Console.ReadLine خروجی رشته داره که باید به int تبدیلش کنید ...

موفق باشید