PDA

View Full Version : سوال: ساخت caller id قابل استفاده در ایران

parsoutline
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:01 عصر
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا کسی موفق به دریافت شماره تماس گیرنده از طریق مودم شده، من دنبال نوشتن یک برنامه caller id بودم که از طریق مودمی که قابلیت caller id دارد و بوسیله tapi و کامپوننت های دیگر شماره تماس فردی را که به خط متصل به مودم تماس می گیرد را دریافت کنم ولی هر چه جستجو کردم بی نتیجه بود، تاپیک هایی هم مطرح شده بودند که همگی بی نتیجه بود ه اند، ضمنا هیچ کامپوننتی هم جواب نمی داد kdtele tools , atapi , tapi , ...
ممنون از هر کسی که کمک کند

mohammadi4net
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:43 عصر
بیشتر مشکل از مودم هاست تا کامپوننت ها

flash118
جمعه 02 مهر 1389, 06:45 صبح
ببنید دوتا استاندار الان تو ایران ازش استفاده می شه یکی استاندارد آمریکایی و دیگری استاندار کانادایی اسمشون حضور ذهن ندارم که خدمتتون بگم جالب این جاست که تو دانشگاه که ما تست کردیم خط اونجا از نوع آمریکایی هست و نوع خط یکی از دوستام که تو همون شهر و فقط باچند مجله فاصله هستن از نوع کانادایی جالا فرق اینار از کجا بدونیم که کی به کی هست از hybernet استفاده کنید بعد از تشخیص نوع خط تتون که می تونید برای یه کلاس جداگانه بنویسید و خیال خودتون رو راحت کنید اگه با hybernet کار کرده باشن
زمان تماس مینویسیه ring... خوب تو نوع اول داده ها ارسال می شن ولی در نوع دوم داده ها بعد زنگ دوم ارسال می شن اگه حالا کافیه شما پورت مودمتتون رو شناسایی کنید و اون داده های وردوی رو آنالیز کنید به همین راحتی اصلا خودت کامپوننتش رو طراجی کن البته بعد نوشتن روال تشخیص خط مهم ترین مشکل اینه که نوع خط تشخیص داده نمی شه و بعدا در هنگام استفاده مشکل ساز میشه

ایمان مدائنی
جمعه 02 مهر 1389, 07:54 صبح
دوست عزيز من خيلي گشتم چيزي پيدا نكردم و مجبور شدم از مودم ها اكسترنال مخصوص اين كار استفاده كنم !

LOVSKY
جمعه 02 مهر 1389, 11:16 صبح
دوست عزیز منم یه کمک می خواستم من می خواهم توی برنامه ام شماره کسی را که تماس تلفنی میگیره ببینم ولی اصلا نمی دونم با ید چه کار کنم ؟

ایمان مدائنی
جمعه 02 مهر 1389, 12:35 عصر
من خيلي دنبال اين قضيه بودم و فقط كارم با مودم اكسترنال راه افتاد
تو همين تالار در اين باره كلي بحث شده جست و جو كنيد پيدا ميكنيد

sepehrland
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 22:33 عصر
دوست عزیز این کار رو خیلی ساده با کامپوننت Atapi میتونی انجام بدی،من نمونه کدش رو میزارم برات،بازم سوالی داشتی بپرس
Imports JulMar.Atapi
Public Class Form1

Dim WithEvents myTAPI As JulMar.Atapi.TapiManager
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
myTAPI = New TapiManager("Phone.Net")

If Not myTAPI.Initialize Then
TextBox1.Text = "TAPI-Initialize failed"

Else

Dim lineArray As TapiLine() = myTAPI.Lines
Dim i As Integer = 0
Dim x As String

For i = 0 To lineArray.Length - 1
Dim line As TapiLine = lineArray(i)

If i = 0 Then
x = "OPEN.....: "
line.Monitor()
Else
x = "NOT OPEN.: "
line.Open(line.Capabilities.MediaModes)
End If

TextBox1.Text = (x & line.Name)

Next

End If

End Sub

Private Sub OnCallInfoChange(ByVal sender As Object, ByVal e As CallInfoChangeEventArgs) Handles myTAPI.CallInfoChanged

AddListBoxItem(e.Call.CallerId.ToString)

End Sub

Private Delegate Sub AddListBoxItemDelegate(ByVal item As Object)

Private Sub AddListBoxItem(ByVal item As Object)
If Me.listBox1.InvokeRequired Then
' This is a worker thread so delegate the task.
Me.listBox1.Invoke(New AddListBoxItemDelegate(AddressOf Me.AddListBoxItem), item)
Else
' This is the UI thread so perform the task.
Me.listBox1.Items.Add(item)
End If
End Sub
End Class

ایمیلم هم اینه اگه سوالی داشتی : sepehrland@yahoo.com