PDA

View Full Version : خطاي ورژن ديتابيس sql

peyman13618
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:28 عصر
كسي اين مشكل رو مي تونه حل كنه؟ چندجا ديگه هم پرسيده شده ولي هركار انجام دادم باز جواب نگرفتم. كسي برام يه سايت طراحي كرده با دات نت 2010 و sql2008 البته compatible با sql2005 كرده. حالا كه مي خوام روي سيستم خودم كه .net 2008 دارم تست كنم و اصلاحات رو انجام بدم اين خطا رو مي ده:

The database 'J:\***\APP_DATA\AUTHER.MDF' cannot be opened because it is version 655. This server supports version 612 and earlier. A downgrade path is not supported.
Could not open new database 'J:\***\APP_DATA\AUTHER.MDF'. CREATE DATABASE is aborted.
An attempt to attach an auto-named database for file J:\***\App_Data\auther.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

من فريم ورك اين سايت رو روي 3.5 هم گذاشتم باز موقع اجرا اين خطا ميادش. اشكال از دات نت هست يا sql express يا فريم ورك؟ راهي داره چيزي رو آپديت كنم درست بشه؟

ممنون مي شم اگه اين مشكل رو حل كنيد برام.

manij_mhm
پنج شنبه 01 مهر 1389, 17:42 عصر
سلام.
ورژن پایگاه داده هایی که با express و defualt (همون local ) ساخته می شوند با هم متفاوت اند.
احتمالا پایگاه داده رو با localhost ساختند و شما دارید باexpress اتچ اش می کنید.

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:43 عصر
كسي اين مشكل رو مي تونه حل كنه؟ چندجا ديگه هم پرسيده شده ولي هركار انجام دادم باز جواب نگرفتم. كسي برام يه سايت طراحي كرده با دات نت 2010 و sql2008 البته compatible با sql2005 كرده. حالا كه مي خوام روي سيستم خودم كه .net 2008 دارم تست كنم و اصلاحات رو انجام بدم اين خطا رو مي ده:

The database 'J:\***\APP_DATA\AUTHER.MDF' cannot be opened because it is version 655. This server supports version 612 and earlier. A downgrade path is not supported.
Could not open new database 'J:\***\APP_DATA\AUTHER.MDF'. CREATE DATABASE is aborted.
An attempt to attach an auto-named database for file J:\***\App_Data\auther.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

من فريم ورك اين سايت رو روي 3.5 هم گذاشتم باز موقع اجرا اين خطا ميادش. اشكال از دات نت هست يا sql express يا فريم ورك؟ راهي داره چيزي رو آپديت كنم درست بشه؟

ممنون مي شم اگه اين مشكل رو حل كنيد برام.

دیتابیس نسخه بالاتر در نسخه پائین تر Restore نمیشه . اون گزینه Compatibility هم واسه اینکار جواب نمیده .

شما میتونید از Data Publishing Wizard استفاده کنی و Target رو sql 2005 انتخاب کنی و ....

موفق باشی

persian_bigboy
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:26 عصر
دوستان گفتن ، یک آپدیت کنی
--------------------
اس کیو ال رو مشکل حل میشه ، فکر نکنم مشکلی باشه .

peyman13618
شنبه 03 مهر 1389, 01:50 صبح
من اولين ديتابيس sql رو دارم كار مي كنم. اكسس اينقدر اذيت نمي كرد.از يه سايت روش كانورت 2008 به 2005 sql رو انجام دادم روي سيستم هم فعلا sql2008 رو نصب كردم . خطاي ورژن رو الان نميده ولي خطاي زير ميادش
"(provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) "

اگه ممكنه دوستاني كه با .net وsql سايت طراحي كردند تا الان، روش تنظيم نكات مهم sql يعني بانك و پرووايدر و كانكشن و webconfig رو يه نمونه ي كوچيك توضيح بدن با نمونه قرار بدند كه تنظيماتش مربوط به اجرا روي هاست باشه نه روي local
هاست ما .net 2 و sql 2005 رو ساپورت مي كنه

اين سايت روش تبديل 2008 به 2005 رو گفته :
http://www.hyper-v-mart.com/HowTo/Convert_SQL_Server_2008_to_SQL_Server_2005.aspx

manij_mhm
شنبه 03 مهر 1389, 18:42 عصر
سلام منظور من احتمالا واضح نبوده. من خودم با این خطا قبلا روبرو شدم نیازی به کانورت نیست.
شما با چی می خواید برنامه بنویسید با express یا با local?
اگه اشتباه نکنم با express می خواید کار کنید و پایگاه داده تون با local نوشته شده پس باید اتچ اش کنید.
می تونید کانکشن استرینگون رو ایجا بذارید!؟
اگه sql managment دارید با localhost وارد شید و دیتابیس تون رو اتچ کنید بعد برنامه رو تست کنید. البته اگه در کانکشن استرینگ یوزر و پسورد وارد نکرده باشند، در غیر این صورت باید اونها رو تعریف کنید.

موفق باشید.

peyman13618
دوشنبه 12 مهر 1389, 12:38 عصر
سلام منظور من احتمالا واضح نبوده. من خودم با این خطا قبلا روبرو شدم نیازی به کانورت نیست.
شما با چی می خواید برنامه بنویسید با express یا با local?
اگه اشتباه نکنم با express می خواید کار کنید و پایگاه داده تون با local نوشته شده پس باید اتچ اش کنید.
می تونید کانکشن استرینگون رو ایجا بذارید!؟
اگه sql managment دارید با localhost وارد شید و دیتابیس تون رو اتچ کنید بعد برنامه رو تست کنید. البته اگه در کانکشن استرینگ یوزر و پسورد وارد نکرده باشند، در غیر این صورت باید اونها رو تعریف کنید.

موفق باشید.

ممنون از اينكه راهنمايي فرمودين ولي راستش من تا حالا از sql تو كارام استفاده نكرده بودم و به همين دليل هم هست كه كلا گيج شدم. منظورتون رو از local و express متوجه نشدم. اجازه بدين صورت مسئله رو اينجوري بگم :
يك بانك توي sql2008 برام طراحي كردن و كلي اطلاعات هم توش وارد كرده بوديم دستي. وقتي اون سايت رو روي كامپيوتر خودم كه فقط visual studio 2008 داره باز كردم تا يه قسمت هايي رو كامل كنم و اون بانك رو تو فولدر app_data كپي كردم و connection string رو توي server manager خواستم modify كنم ازم خطاي ورژن گرفت. كه بانك من ورژن 655هست و اين سرور ورژن 612 رو ساپورت مي كنه. بانك رو يكبار با روشي كه دوستان گفته بودن publish كردم باز جواب نداد.
هاستي هم كه گرفتيم sql server2005 رو ساپورت مي كنه. حالا دو تا سوال دارم:
1- اين خطاي ورژن از سمت .net 2008 هست يا framework يا خود بانك من؟ چجوري بايد تبديل بشه به2005 ابن بانك
2- كانكشن استرينگ اين بانك رو چجوري بايد بنويسم تا روي سرور كه آپلود شد مشكلي پيش نياد. User & Password رو كجاي webconfig بايد استفاده كنم.
اگه امكان داره يه بانك خالي رو برام با webconfig و يه صفحه كه از اين بانك يه كوئري ساده بتونه اجرا كنه اينجا بذاريد. فكر كنم هم بدرد من مي خوره هم كساني كه مي خوان تازه با sql تحت وب كار كنند.

peyman13618
سه شنبه 13 مهر 1389, 15:26 عصر
ممنون از اينكه راهنمايي فرمودين ولي راستش من تا حالا از sql تو كارام استفاده نكرده بودم و به همين دليل هم هست كه كلا گيج شدم. منظورتون رو از local و express متوجه نشدم. اجازه بدين صورت مسئله رو اينجوري بگم :
يك بانك توي sql2008 برام طراحي كردن و كلي اطلاعات هم توش وارد كرده بوديم دستي. وقتي اون سايت رو روي كامپيوتر خودم كه فقط visual studio 2008 داره باز كردم تا يه قسمت هايي رو كامل كنم و اون بانك رو تو فولدر app_data كپي كردم و connection string رو توي server manager خواستم modify كنم ازم خطاي ورژن گرفت. كه بانك من ورژن 655هست و اين سرور ورژن 612 رو ساپورت مي كنه. بانك رو يكبار با روشي كه دوستان گفته بودن publish كردم باز جواب نداد.
هاستي هم كه گرفتيم sql server2005 رو ساپورت مي كنه. حالا دو تا سوال دارم:
1- اين خطاي ورژن از سمت .net 2008 هست يا framework يا خود بانك من؟ چجوري بايد تبديل بشه به2005 ابن بانك
2- كانكشن استرينگ اين بانك رو چجوري بايد بنويسم تا روي سرور كه آپلود شد مشكلي پيش نياد. User & Password رو كجاي webconfig بايد استفاده كنم.
اگه امكان داره يه بانك خالي رو برام با webconfig و يه صفحه كه از اين بانك يه كوئري ساده بتونه اجرا كنه اينجا بذاريد. فكر كنم هم بدرد من مي خوره هم كساني كه مي خوان تازه با sql تحت وب كار كنند.

اگه به اين تالار مربوط نمي شه لطفا مديران به قسمت بانك اطلاعاتي sql اين تاپيك رو انتقال بدين ممنون ميشم:ناراحت:

roshnie
پنج شنبه 03 آذر 1390, 08:17 صبح
سلام دوست عزيز لطفا در خصوص Data publishing wizard بيشتر توضيح بدهين

atbin2010
شنبه 05 آذر 1390, 06:56 صبح
باید از Sql Server 2008 R2 استفاده کنی.
حدود 5.47 گیگه .