PDA

View Full Version : کمک فوق العاده مهم برای جستجو و نمایش

sogand_arash
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:01 عصر
کمک برای نوشتن جستجو وقتی که 3 تا radiobutton دارم که یکی بر اساس نام و یکی نام پزشک و دیگری شماره تلفن از database sql که از طریق یک listview نمایش بدم طریقه آوردن اطلاعات رو میدونم اما یکی اینکه توی sql بلدم storedprocedure بنویسم ولی تو c# صدا زدنشو نمیدونم.
بهر جهت من تو فرمم 3 تا radiobutton یک listview و 2 تا button دارم که این button ها یکیشو بنام search گذاشتم که user بعد از تعین radiobutton و نوشتن متن موردنظر توی textbox ی که گذاشتم با زدن button جستجو search انجام بشه و بعد از پیدا کردن یک button دیگه گذاشتم که با زدن روی اون اطلاعات همون فرد رو برای کاربر بیاره که برای نمایش پرونده طرف هم یک فرم گذاشتم که datagridview داره.http://www.developercenter.ir/forum/images/void/shocked.gif

amir-yeketaz
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:07 عصر
شما پروسیجرتو بنویس بعد که خواستی اونو فراخوانی کنی تو CommandText مربوطه اون نامی که SP رو براش در نظر گرفتی بده و قسمت SqlCammandType که یه Enum هست حالت StoredProcedure رو بذار (پیش فرضش Text هست ) ...
در مورد سرچتم بهتره که از dgv استفاده کنی (انعطاف پذیریه بیشتری داره ...)
بیشتر توضیح بده می خوای چیکار کنی ؟؟؟ (الان من نمیدونم این سواله یا توضیح؟؟؟)

موفق باشید

sogand_arash
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:38 عصر
شما پروسیجرتو بنویس بعد که خواستی اونو فراخوانی کنی تو CommandText مربوطه اون نامی که SP رو براش در نظر گرفتی بده و قسمت SqlCammandType که یه Enum هست حالت StoredProcedure رو بذار (پیش فرضش Text هست ) ...
در مورد سرچتم بهتره که از dgv استفاده کنی (انعطاف پذیریه بیشتری داره ...)
بیشتر توضیح بده می خوای چیکار کنی ؟؟؟ (الان من نمیدونم این سواله یا توضیح؟؟؟)

موفق باشید

من یک جستجو میخوام قرار بدم که نوع جستجو بر اساس انتخاب radiobutton تغیر میکنه من توی فرمم 1 listview و 2 button و 3radio button و 1 textbox دارم که میخوام توی textbox یک کلمه وارد کنم button جستجو رو بزنم کلمه مورد نظر از database پیدابشه .
من اگه datagridview نمیذارم چون اونوقت کل field های database میاد ولی من توی listview اومدم 3تا column گذاشتم و 3 تا از field هایی که لازم دارم Load کردم ولی میخوام قبل از load کردن load ام براساس serachی که میخوام انجام بشه.

amir-yeketaz
پنج شنبه 01 مهر 1389, 23:43 عصر
من اگه datagridview نمیذارم چون اونوقت کل field های database میاد
خوب عزیزم شما میتونید اون فیلدهایی از دیتابیستون رو که نمیخواین به نمایش گذاشته بشه رو Invisible کنید
مثلا :

dgvClientList.Columns["cHomeAddress"].Visible = false;
dgvClientList.Columns["cWorkAddress"].Visible = false;
اینو میتونین تو رویداد لود اون فرم قرار بدین (البته قبلش باید دیتاسورستون رو به اون دیتاتیبل یا دیتاست یا ... بایند کرده باشید که احتمالا این کارو بلدین !!
یک بارم که تو رویداد لود فرمتون این کارو بکنید دیگه برای همیشه دیتاگریدویوتون اون فیلدها رو نمایش نخواهد داد(مثلا تو این کد این دو تا فیلد به نام هایی که میبینی تو دیتاگریدویو قرار نمیگیرن...)
همین طور طبق سوال شما میتونید اون فیلدهایی که نمیخواین نمایش داده بشه (به غیر از این سه تا که فرمودین ) را خاصیت Visible شون رو false کنید ...

موفق باشید