PDA

View Full Version : سوال: راهنمايي اجمالي در مورد زبان VB.NET

tapesh1368
جمعه 02 مهر 1389, 13:13 عصر
سلام دوستان. من به تازگی شروع به یادگیری vb.net کردم .چیزی که باعث تردید من میشه این است که ایا این زبان بازار کار خوبی دارد ؟ و ایا کاربردی هست یا نه؟
اگر میشه تفاوتش با vb را هم بگویید.
ممنون

omid66
جمعه 02 مهر 1389, 13:37 عصر
سلام
مسلما vb.net بهتر از vb می باشد و دلیل اونم قابلیت شی گرایی وکلاس بندی بودن اونه
البته باید بدونی که ساختار اصلی vb.net برمبنای شی گرایی ساخته نشده و شاید کمی کار رو بد کنه
من خودم C#.net رو ترجیح میدم و پیشنهاد می کنم که اگر تازه شروع کردید زبان برنامه نویسی خودتون رو تغییر بدید
موفق باشید

Shahram_Shobeiri
شنبه 03 مهر 1389, 08:34 صبح
البته باید بدونی که ساختار اصلی vb.net برمبنای شی گرایی ساخته نشده و شاید کمی کار رو بد کنه

عجب!!! میشه یه کم بیشتر توضیح بدید تا بلکه ما هم روشن بشیم؟

ashkan209
شنبه 03 مهر 1389, 09:35 صبح

حرف درستی نیست
msdn رو ببینید

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa289512%28VS.71%29.aspx

hossein-khoshseyar
شنبه 03 مهر 1389, 15:15 عصر
سلام دوستان. من به تازگی شروع به یادگیری vb.net کردم .چیزی که باعث تردید من میشه این است که ایا این زبان بازار کار خوبی دارد ؟ و ایا کاربردی هست یا نه؟
ممنون

به نظر من و خیلی های دیگه که توی این سایت باهاشون آشنا شدم :
مهم نیست با چی کد مینویسی مهم اینکه بتونی کارتو درست انجام بدی
انتخاب C#‎ یا VB بیشتر به سلیقه و روحیه طرف برای استفاده از syntax ها بر میگرده
وگرنه توی دات نت نمیشه گفت که کدومش نسبت به اون یکی برتری داره . در واقع هردوش یک زبان واسط هستن که.....
بی خیال جزئیات . خلاصه اینکه من با هر جفتش کد مینویسم ولی خیلی دوست دارم بیشتر با vb کد بنویسیم چون syntax دست و پا گیری C#‎ رو نداره . مگر مواقعی که با اجبار کارفرما روبرو بشم میرم سراغ C#‎
(به امید روزی که این کارفرماها هم بفهمن که بابا به خدا پروژه ای که با VB.Net نوشته شده باشه فرقی با پروژه ای که با C#‎ نوشته شده باشه نداره)

ali190
شنبه 03 مهر 1389, 16:55 عصر
سلام
من هم تازه vb.net رو شروع کردم
مفهوم کلاس در vb.net رو متوجه نمیشم
اینکه باید قبل از بکار بردن هر شیئ کلاس اونو تعریف کرد
ولی تو Vb اینطور نیست
نیازی به کلاس نیست
میشه یک مقدار با جزئیات بیشتر توضیح بدید
ممنون
یاعلی

hossein-khoshseyar
شنبه 03 مهر 1389, 19:20 عصر
سلام
من هم تازه vb.net رو شروع کردم
مفهوم کلاس در vb.net رو متوجه نمیشم
اینکه باید قبل از بکار بردن هر شیئ کلاس اونو تعریف کرد
ولی تو Vb اینطور نیست
نیازی به کلاس نیست
میشه یک مقدار با جزئیات بیشتر توضیح بدید
ممنون
یاعلی

دوست عزیز جای این سئوال اینجا نیست
یه سرچی توی این سایت بکن راجع به مفهوم کلاس مطالب زیادی پیدا می کنی
یا میتونی از کتاب آقای امیر احسانی که تو اینترنت یا این سایت به راحتی میتونی پیداش کنی , استفاده کنی

modirmasool
شنبه 03 مهر 1389, 22:24 عصر
(به امید روزی که این کارفرماها هم بفهمن که بابا به خدا پروژه ای که با VB.Net نوشته شده باشه فرقی با پروژه ای که با C#‎‎‎ نوشته شده باشه نداره)

دقیقا درسته.

ممنون

تفاوتش اینقدر زیاده که نمیشه گفت. فوق العاده قدرتمندتر و کاربردی تر شده.
من خودم یه یک ماهی میشه که از ویبی 6 به ویبی.نت مهاجرت کردم ولی از شما چه پنهون الان دیگه موقتا ولش کردم و دارم سی شارپ میخونم.
در واقع بنظرم برای کسی که قبلا با ویبی 6 برنامه نوشته باشه، بهترین گزینه ویبی.نت هستش اما بدلیل این که متاسفانه شرکت ها خیلی کمتر برنامه نویس ویبی کار میخوان:عصبانی++:، فکر میکنم روی سی شارپ وقت بذارین بهتره.
اصلا من نمیدونم چرا هروقت کسی ازم میپرسه فلان برنامه رو با چی نوشته، و من جواب میدم ویبی، با برخورد سرد و تحقیر آمیزی مواجه میشم.:متعجب:
اگه شما قراره که خودتون برنامه هاتون رو بسازین و تحویل بدین، شک نکنید که با توجه به پیش زمینه تون ، ویبی.نت بهترین گزینه هستش.
اما اگه قراره توی شرکتی جایی کار گروهی انجام بدین، بهتره سی شارپ رو ادامه بدین تا دست تون بازتر باشه.
با تشکر

aminvb
شنبه 03 مهر 1389, 23:46 عصر
در واقع بنظرم برای کسی که قبلا با ویبی 6 برنامه نوشته باشه، بهترین گزینه ویبی.نت هستش اما بدلیل این که متاسفانه شرکت ها خیلی کمتر برنامه نویس ویبی کار میخوان:عصبانی++:، فکر میکنم روی سی شارپ وقت بذارین بهتره.
دقیقا همینطوره

اصلا من نمیدونم چرا هروقت کسی ازم میپرسه فلان برنامه رو با چی نوشته، و من جواب میدم ویبی، با برخورد سرد و تحقیر آمیزی مواجه میشم.:متعجب:

منم متاسفانه هر جایی رفتم برام اصلا ارزش قائل نبودم یک جوری شده دیگه نمیگم ویبی میگم سی شارپ:ناراحت:

اگه شما قراره که خودتون برنامه هاتون رو بسازین و تحویل بدین، شک نکنید که با توجه به پیش زمینه تون ، ویبی.نت بهترین گزینه هستش.

باید بازار کار رو هم در نظر گرفت

من رو ویبی وقت زیاد گذاشتم
الان دو دل هستم برم روو سی شارپ یا نه
اگه قرار باشه رو سی شارپ وقت بزارم فکر کنم خیلی عقب بیوفتم چون هیچی از سی نمی دونم
آیا جامپ کردن روی یک زبانه دگه عاقلانست ؟

modirmasool
یک شنبه 04 مهر 1389, 00:51 صبح
دقیقا همینطوره

الان دو دل هستم برم روو سی شارپ یا نه
اگه قرار باشه رو سی شارپ وقت بزارم فکر کنم خیلی عقب بیوفتم چون هیچی از سی نمی دونم
آیا جامپ کردن روی یک زبانه دگه عاقلانست ؟

قبول دارم سخته. اما عملا وقتی شروع میکنین میفهمین که خیلی جاهاش شبیه ویبی هستش. راستش به نظر من هیچ syntax ای قابل فهم تر از ویبی6 نیست. من اولش که از ویبی6 به ویبی.نت پریدم، هیچی ازش سر در نمی آوردم و خیلی ناراحت بودم. ولی وقتی یکی دو هفته مطالعه کردم، دیدم کارهایی که توی ویبی6 انجام میدادم رو اینجا راحت میتونم انجام بدم.کلا وقتی شما مطالب اصلی و پایه ای برنامه نویسی رو یاد داشته باشین، دیگه تنها کاری که باید بکنین، سر و کله زدن با syntax و امکانات اضافه ی یک زبان هستش.

tapesh1368
دوشنبه 05 مهر 1389, 21:26 عصر
ایا منطقی هست که اول vb.net یاد بگیرم و بعد c#.net؟

nasim bahari
دوشنبه 05 مهر 1389, 21:54 عصر
سلام دوستان....

هیچ تفاوتی در قدرت برنامه نویسی میان vb.net و c# نیست.....بجز یک مورد که اون هم توانایی کار کردن بسیار راحت تر و البته کاملتر c# با زبان سطح پایین ( اسمبلی ) هست که دلیل اون هم اینه که این زبان از c++ این موارد رو به ارث برده است....

امیدوارم که دعوا بر سر VB و C# تمام بشه.....مهم نوشتن برنامه درخواستی کارفرماست

موفق باشین

modirmasool
دوشنبه 05 مهر 1389, 22:27 عصر
ایا منطقی هست که اول vb.net یاد بگیرم و بعد C#‎.net؟

نه! مگه شما چقدر وقت دارین؟:متعجب: همون وقتی رو که بخواین بذارین دوتا چیز شبیه هم رو یاد بگیرین، بذارین روی یه چیز دیگه. مثلا پایگاه داده، وب، شبکه و... .
بعد از اینکه به مباحث عرف بازار کار تسلط پیدا کردین، بعدش برین به دنبال کار تخصصی روی یکی دو تا از زمینه ها.
شما یه روز چند صفحه از روزنامه ها رو ورق بزنین، اونوقت پی میبرین منظورم چیه. الان هر آگهی استخدامی رو که میبینی، یه لیست از تخصص های مورد نیاز برای داوطلب رو قطار کرده که فقط باید بخندی بهشون.:قهقهه: و البته بعدش به حال خودمون گریه کنیم.!:گریه::گریه::گریه:

omid66
دوشنبه 12 مهر 1389, 09:49 صبح
قابل توجه دوستان vb کار عزیز
من قبول دارم که به جای مقایسه زبان های برنامه نویسی بهتره به قدرت کدنویسی پرداخت و زبان قدرت برنامه نویس رو نشان نمیده چه بسا که من خودم علاوه بر سی شارپ در php هم تخصص دارم
ولی باید بدونید که زبان vb قالیا یک زبان آموزشی بوده و اصلا ساختار شی گرایی نداشته و فقط یک زبان مفسری میباشد
اما سی شارپ از ++C و Java گرفته شده که هردو براساس شی گرایی ساخته شده اند
موفق باشید

salehbagheri
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:20 صبح

لطف كنيد از اين پس عجولانه در مورد VB.NET صحبت نفرماييد. اين زبان كاملاً شئ گراست.

دوستان عزيز، در مورد مقايسه دو زبان VB.NET و #C بسيار بحث شده... نتيجه اي هم در بر نداشته ... چون هر كسي بنابر علاقه خودش نظر خودش رو هم مينويسه و هيچ يك پايه و اساس علمي ندارند.

سعي كنيد پست هاي بعدي در محدوده پاسخ پست ابتدايي باشد...

محسن شامحمدی
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:23 صبح
ممنون
فکر می کنم مدیر مسئول عزیز جواب کامل رو دادن
توی بازار فقط سی شارپ رو تحویل می گیرن.
ولی واسه کارهای خودت می تونی با وی بی کار کنی.
-----------
کاملا کاربردی هست و هیچ چیزی از سی شارپ کم نداره(لطفا سر این مطلب نیاید بحث کنید کلی گفتم)
--------------
برای تفاوتش هم که فقط کافیه به کتابخانه 7000 کلاسی .net framework نگاهی بندازید تا متوجه بشین وی بی 6 چقدر جلوی این حقیره

mohamad68
دوشنبه 12 مهر 1389, 15:34 عصر
سلام :لبخندساده:
اگه می خواید کار با vb.net رو شروع کنید تو لینک زیر pdf های آموزشی خوبی هست
http://www.irandevelopers.net/showthread.php?tid=64
موفق باشید