PDA

View Full Version : گفتگو: چرا اینقدر تو سر PHP زده می شه؟؟؟ و چرا هی می گن ASP.net قوی تره؟؟

eliTive
جمعه 02 مهر 1389, 13:44 عصر
سلام دوستان
می خواستم امروز با هم بحث کنیم و این مشکل رو یکم سر و سامون بدیم می دونم یکم تکراری هست ولی بیاید این دفعه به سوالات زیر پاسخ بدیم:

1. هی می گن ASP.net قوی تر از PHP هست؟ ( می شه یه مثال بزنن و یکم بیشتر توضیح بدن؟)
2. چه کاری هست که با ASP.net میشه انجام داد ولی با PHP نمی شه؟
3. چرا بازار کار اینقدر برا ASP.net کار ها زیاده ولی برا PHP کار ها کمه؟
4. با این اوصاف که می گن PHP ضعیفه پس چرا Yahoo, google, facebook و ... از PHP استفاده می کنن؟ ( مسلما دلیلش Opensource بودن نیست اینو خودمونم می دونیم یعنی اونا قدرت بیشتر رو به Opensource بودن ترجیح می دن اگه اینطور نیست پس دلیلش چیه؟ )

ممنون می شم دوستان جواب سوال های بالا رو بدن چون من خودم PHP کار (متوسط) هستم ولی خوب موندم چرا اینقدر می گن ASP.net قویه ، لطفا هر کس نظرش رو بگه راجع به سوالات بالا.

sama01
جمعه 02 مهر 1389, 15:37 عصر
همیشه این بحث بوده.
n بار هم تاپیک براش زده شده.

معمولا هم بحث به نتیجه‌ی مشخصی نمی‌رسه.

hosseintdk775
جمعه 02 مهر 1389, 15:57 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
1- هر کی هر چی بلد باشه همون رو تعریف می کنه و بقول معروف هیچ ماست فروشی نمی گه ماست من ترشه
2- هر کاری که با php بشه انجام داد با asp.net هم می شه انجام داد و همینطور با زبان های دیگر هم می شه انجام داد
3- چون تو ایران تو دانشگاهها asp.net و اینا رو درس می دن و به همین خاطر تو ایران بازار کار زیاده چون در همون مورد درس می دن
4- در این مورد بهتره توضیح ندم چون دعوا می شه / ولی این opensource هم خیلی مهمه
الان facebook چون از php که سورس باز هست استفاده کرده php رو برای خودشون بهینه کرده اند و این نسخه بهینه شده حدود 30درصد فشار سرور رو کمتر کرده که یه اسمی داشت ولی بخاطر ندارم /

چون کد بازه و اگه شما با زبانی که اون زبان رو درست کردن آشنا باشید می تونید واسه خودتو بهینه کنید توابع بنویسید یا غیره که بتونید تو سرور خودتون اونطوری که ازش می خواهید استفاده کنید

و در نهایت بنظرم با هر کدام که راحترید وعلاقه دارید کد بزنید /

shahriyar3
جمعه 02 مهر 1389, 16:08 عصر
سلام
1- هر کی هر چی بلد باشه همون رو تعریف می کنه و بقول معروف هیچ ماست فروشی نمی گه ماست من ترشه
2- هر کاری که با php بشه انجام داد با ASP.NET هم می شه انجام داد و همینطور با زبان های دیگر هم می شه انجام داد
3- چون تو ایران تو دانشگاهها ASP.NET و اینا رو درس می دن و به همین خاطر تو ایران بازار کار زیاده چون در همون مورد درس می دن
4- در این مورد بهتره توضیح ندم چون دعوا می شه / ولی این opensource هم خیلی مهمه
الان facebook چون از php که سورس باز هست استفاده کرده php رو برای خودشون بهینه کرده اند و این نسخه بهینه شده حدود 30درصد فشار سرور رو کمتر کرده که یه اسمی داشت ولی بخاطر ندارم /

چون کد بازه و اگه شما با زبانی که اون زبان رو درست کردن آشنا باشید می تونید واسه خودتو بهینه کنید توابع بنویسید یا غیره که بتونید تو سرور خودتون اونطوری که ازش می خواهید استفاده کنید

و در نهایت بنظرم با هر کدام که راحترید وعلاقه دارید کد بزنید /

ميتوني با php براي مرور گرتون اكستنشن بنويسيد؟؟؟؟

binyaft
جمعه 02 مهر 1389, 16:50 عصر
این مقاله هم بخون ، نویسندش علریضا شیرازی هست ، مدیر بلاگفا ، خودش هم داره asp مینویسه
http://shirazi.blogfa.com/post-198.aspx

hessam abjam
جمعه 02 مهر 1389, 17:57 عصر
ولي بيشتر به اين خاطره كه دكمه و تمام محيط ويژوال .NET رو دوست دارند و حال ندارند كه براي php اول دكمه HTML بسازند و بعد كد جاوا اسكريپت بنويسند و بعد كد php بزنند!! من مقاله را مطالعه كردم اما با خيلي سخنان آن برنامه نويس مخالفم!!
1- ASP.NET اصلا زبان نيست. فقط يك پلاتفرم است كه به وسيله VB.NET و C#‎ نوشته مي شود اما php يك زبان كاملا مستقل است
2- اصلا سرعت اجراي php با دات نت قابل قياس نيست چون تكنولوژي COM در دات نت به شدت سرعت صفحات را پايين مي آورد

sama01
جمعه 02 مهر 1389, 18:58 عصر
خوب دلیل اول شما به نظرم احساسی است.
آیا اینکه ASP.NET یک زبان مستقل نیست و شما می‌توانید در بستر آن با زبان مورد علاقه‌ی خود (vb، c#) کد بنویسید نقطه‌ی ضعفه؟

مسلما در پروژه‌های کوچک، php خیلی سریع‌تر است. ولی بسیاری از قابلیت‌های ASP.NET در پروژه‌های بزرگ خودشان را نشان می‌دهند.

من نمی‌خوام از ASP.NET دفاع کنم. ولی حمله‌ی غیر منطقی هم صحیح نیست.

امیـرحسین
جمعه 02 مهر 1389, 19:46 عصر
این بحث کاملا بی پایه است.
من امروز یک ماشین میسازم، کلی واسش تبلیغ می کنم، یه سری میخرند و میبینند نسبت به ماشینهای دیگه کیفیت پایینتری داره پس ترکش می کنند یعنی دیگه کسی ماشین من رو نمیخره!
PHP چندین ساله که داره توسعه پیدا می کنه و پروژه ی تبلیغاتی هم نداره پس اگر متخصصهای قدیمی، کاربرهای حرفه ای، شرکتهای بزرگ انتخابش می کنند یعنی قابل اطمینانه! اگر مثل ماشینی که من ساختم کمبود داشت، هیچوقت به این جایگاه نمی رسید و همون اوائل ترک میشد.

مقایسه زبانهای برنامه نویسی تکامل یافته مثل مقایسه بنز و BMW و تویوتاست. هرکس بیاد بگه "بنز از BMW بهتره" یا برعکس، خیلی نادونه! نقاط قوت و ضعف سیستمهای آزمایش شده، در موقعیتهای خاص ظاهر میشه و اگر کار و اهداف من با اون موقعیتها تلاقی پیدا کنه پس در اون موقعیت، برای من اونی که نقص کمتری داره بهتره. برای مثال اگر برای من پشتیبانی یک ماشین خیلی مهم باشه، پس مثلا تویوتا بهترین ماشین دنیاست ولی در حالت عادی چنین حرفی بی اساسه....

شما اگر میخواید زبان برنامه نویسی شروع کنید و بین این دو تا زبان در حال تحقیق هستید، از نظر من هیـــــچ تفاوتی وجود نداره چون در هر مسیر، مشکلات منحصر به فردی وجود داره و راه حلهای منحصر به فردی.

ali zi zeperto
جمعه 02 مهر 1389, 20:12 عصر
به نظر من وقتی قرار بشه برای C#‎ و vb و sqlserver و غیره پول بدید می فهمید که php و mysql یعنی چی؟کسایی که php و ابزارهای اوپن سورس رو ترویج می کنن و آموزش میدن آمادگی جمع (جامعه it ایران ) رو برای رعایت قوانین کپی رایت بالا می برن.برای کار با asp حداقل باید نفری 1.5 میلیون تومان بدن.(ویندوز 200$ ویژوال استودیو با تخفیف 549$ و sql server هم عمرا اگه زیر ۸۰۰ دلار بدن).اونوقت ببینم کی با asp وب طراحی می کنه.:قهقهه:اونوقت معلوم میشه پیاده کردن یه سایت با asp چقدر خرج ور میداره و با php چقدر.
البته دانشگاهها تو این قضیه بی تقصیر نیستن.چون دانشگاهها تنبل پروری می کنن واسه همین محصولات مایکروسافت تو بورسه.اقتصاد رو وابسته به آمریکا می کنن بعد میرن تو خیابون میگن مرگ بر آمریکا.جوونا رو تشویق می کنن محصولات آمریکایی بخرن که فردا با همون پول خودمون بزنن تو سر خودمون.
حرف زیاده بابا.صلاح مملکت خویش خسروان دانند نه asp کاران.:چشمک:

bestirani2
جمعه 02 مهر 1389, 20:41 عصر
سلام دوستان
می خواستم امروز با هم بحث کنیم و این مشکل رو یکم سر و سامون بدیم می دونم یکم تکراری هست ولی بیاید این دفعه به سوالات زیر پاسخ بدیم:

1. هی می گن ASP.NET قوی تر از PHP هست؟ ( می شه یه مثال بزنن و یکم بیشتر توضیح بدن؟)
2. چه کاری هست که با ASP.NET میشه انجام داد ولی با PHP نمی شه؟
3. چرا بازار کار اینقدر برا ASP.NET کار ها زیاده ولی برا PHP کار ها کمه؟
4. با این اوصاف که می گن PHP ضعیفه پس چرا Yahoo, google, facebook و ... از PHP استفاده می کنن؟ ( مسلما دلیلش Opensource بودن نیست اینو خودمونم می دونیم یعنی اونا قدرت بیشتر رو به Opensource بودن ترجیح می دن اگه اینطور نیست پس دلیلش چیه؟ )

ممنون می شم دوستان جواب سوال های بالا رو بدن چون من خودم PHP کار (متوسط) هستم ولی خوب موندم چرا اینقدر می گن ASP.NET قویه ، لطفا هر کس نظرش رو بگه راجع به سوالات بالا.
1. به دلیل داشتن ide و فریم ورک قوی هست و مسلماً با استفاده از یک ide و فریم ورک قوی در php میتونیم به وضع دیگری برسیم
دلیل دیگر سرعت بیشتر asp.net هست چون کامپایلری هست که این مشکل هم با پروژه جدید فیس بوک حله
2. هیچ کاری، فقط بعضی کارها بیشتر طول میکشه ولی بهینه تر میشه در آورد چون محدود به چیز خاصی نیستیم
3. توی کشوری های آسیای چنین وضعی هست ولی اکثر کشورهای دیگه php بهتر هست
4. اصل دلیل جنگ با مایکروسافت هست، توی کشور های غربی به شدت با محصولات اون مقابله میشه در ضمن گوگل رو، روی چه حسابی میگید با php هست؟ تا جایی که من شنیدم با python هست

eliTive
جمعه 02 مهر 1389, 21:15 عصر
خدا خیرتون بده یکم روحیه گرفتم.
بین PHP و ASP.net کدوم با ارتباط های خارجی بهتر هستن؟
فرضا ما یه برنامه یا سخت افزاری داریم که می خوایم با وب هماهنگش کنیم اون وقت با PHP به مشکل بر نمی خوریم؟؟

h.alizadeh
جمعه 02 مهر 1389, 21:45 عصر
من قبلا یک مقدارasp.net می نوشتم و الان یک ذره PHP کار کردم.

خب asp.net خیلی به نظرمن یوزرفرندلی تره محیطش (visual studio) و کارهایی که درasp.net فقط با یه ذره کد می نوشتم اینجا باید کلی کد بنویسم .
به نظرم توی asp.net دست و بالم بازتر بود تا PHP . توی پی اچ پی برای هر کار کوچیکی باید خودم اونو پیاده سازی کنم... مثل همین ولیدیشن و چندتا دکمه سابیت داشتن و ....

سایتای PHP از لحاظ حجم به نظر من سبک ترند...
و اینکه خب شما asp.net که یادبگیری فقط وب نیست می تونی با اطلاعاتی که داری تحت ویندوزوهم قوی کنی.....
در ایران کلا هرچی از طرف مایکروسافت بیادپذیرشش بالاس...

2. چه کاری هست که با ASP.NET میشه انجام داد ولی با PHP نمی شه؟

اینو من که تازه کارم نمیتونم بگم ولی همین یه ذره php که کار کردم پیش اومده بود می خواستم یک کاری بکنم که درaspبود و در پی اچ پی نه خاطرم نیست الان و مجبور میشدم یک کلکی برای کارم پیدا کنم...

bestirani2
جمعه 02 مهر 1389, 22:11 عصر
خدا خیرتون بده یکم روحیه گرفتم.
بین PHP و ASP.NET کدوم با ارتباط های خارجی بهتر هستن؟
فرضا ما یه برنامه یا سخت افزاری داریم که می خوایم با وب هماهنگش کنیم اون وقت با PHP به مشکل بر نمی خوریم؟؟
asp.net بهتر هست
ولی با php نشد ندارد ولی سخت هست
--------------------

من قبلا یک مقدارASP.NET می نوشتم و الان یک ذره PHP کار کردم.

خب ASP.NET خیلی به نظرمن یوزرفرندلی تره محیطش (visual studio) و کارهایی که درASP.NET فقط با یه ذره کد می نوشتم اینجا باید کلی کد بنویسم .
به نظرم توی ASP.NET دست و بالم بازتر بود تا PHP . توی پی اچ پی برای هر کار کوچیکی باید خودم اونو پیاده سازی کنم... مثل همین ولیدیشن و چندتا دکمه سابیت داشتن و ....

راه حل شما استفاده از فریم ورک هست
توجه داشته باشید اونجا هم دارید از فریم ورک .net استفاده میکنید

bestirani2
جمعه 02 مهر 1389, 22:18 عصر
این مقاله هم بخون ، نویسندش علریضا شیرازی هست ، مدیر بلاگفا ، خودش هم داره asp مینویسه
http://shirazi.blogfa.com/post-198.aspx

در جواب این مطلب باید بگم
که در حال حاضر شئ گرایی در php هیچ کمبودی نسبت به asp.net نداره
در مورد ابزارهای .net باید بگم خوب اون یک فریم ورک هست و راه ما استفاده از فریم ورک برای php هستت
در مورد مفسری بودن هم باید بگم که الان پروژه ای که فیس بوک بیرون داده کد های php رو به صورت C++ کامپلیل میکنه که 60% از بار فیس بوک کم کرده و سرعت بالاتری از asp.net داره

Hell Lord
جمعه 02 مهر 1389, 23:37 عصر
به نظر من نمیشه گفت کدومشون کاملا بهتر از اون یکی هست، مثل اینه که بگن سیب بهتره یا پرتقال.
من که کلا از میکروسافت فراریم، چون همه چیزش برای من پیچیدست، فعلا که گیر ویندوزش هستم.

Behrouz_Rad
شنبه 03 مهر 1389, 01:29 صبح
تویتی برای دوستداران PHP از طرف Jeff Atwood، یکی از عوامل اجرایی سایت معروف StackOverFlow

PHP is the Visual Basic of the web

http://twitter.com/codinghorror/status/13919548507

hessam abjam
شنبه 03 مهر 1389, 20:33 عصر
آقاي محترم اول اينكه من كاملا منطقي هستم. دوم اينكه اگر ASP.NET قوي تر است پس چرا گوگل و فيس بوك با آن نوشته نشده اند؟!
سوم اينكه هنوزم ميگم مايكروسافت يك پلاتفرم ساخته كه روي بتوان برنامه وب نوشت آخر كدام زبان برنامه نويسي با F5 اجرا مي شود؟! برنامه تحت وب بايد به وسيله وب سرور و تحت آدرس خاص ارسال شده و صفحه دايناميك نمايش يابد. اين يعني اصول اجراي برنامه نويسي تحت وب!!!
من به شما php را پيشنهاد مي كنم... خود داني چون هر كسي نظر خودش را دارد و من به نظر همه احترام مي گذارم و اميدوارم كسي از دستم ناراحت نشود

Behrouz_Rad
یک شنبه 04 مهر 1389, 11:29 صبح
آخر كدام زبان برنامه نويسي با F5 اجرا مي شود؟! برنامه تحت وب بايد به وسيله وب سرور و تحت آدرس خاص ارسال شده و صفحه دايناميك نمايش يابد. اين يعني اصول اجراي برنامه نويسي تحت وب!!!

من متوجه این قسمت از صحبت هات نشدم. میشه بیشتر توضیح بدی؟

eliTive
یک شنبه 04 مهر 1389, 20:48 عصر
دوستان نظرتون در مورد اینکه نمونه ی این بحث رو تو انجمن ASP.net هم بزاریم چیه؟؟ ( از مدیر ها هم اجازه می خوام) شاید اون ها چیز هایی بدونن که ما ندونیم ما PHP رو می شناسیم و دلایلمون رو برای دفاع ارائه دادیم پس باید از اون ها هم درمورد ادعا هاشون دلیل بخوایم.
اجازه هست این بحث رو انجام بزنیم؟؟

Behrouz_Rad
یک شنبه 04 مهر 1389, 22:41 عصر
دوستان نظرتون در مورد اینکه نمونه ی این بحث رو تو انجمن ASP.NET هم بزاریم چیه؟؟ ( از مدیر ها هم اجازه می خوام) شاید اون ها چیز هایی بدونن که ما ندونیم ما PHP رو می شناسیم و دلایلمون رو برای دفاع ارائه دادیم پس باید از اون ها هم درمورد ادعا هاشون دلیل بخوایم.
اجازه هست این بحث رو انجام بزنیم؟؟
خیر. چون از این بحث ها زیاد شده.

tehro0n
دوشنبه 05 مهر 1389, 00:47 صبح
خوب به نظر من هر کدام قابلیت ها و طرفدارای خودشونو دارند.. بلاگفا به زبان asp نوشته شده از اون ور هم blogger.com و google و yahoo هم با php .. این سایت ها هم موتورهای قوی دارند،حتی قوی تر از بلاگفا که جناب شیرازی تحلیل کردند asp با ویندوز مچ تره..
حالا جالبیش این جاس که سایت microsoft و asp.net هم با php نوشته شده!
دیگه تحلیل بیشتر با خودتون

Behrouz_Rad
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:27 صبح
جالبیش این جاس که سایت microsoft و ASP.NET هم با php نوشته شده!

آیا طرفدارن PHP همیشه بدون آگاهی صحبت می کنند؟ هر دوی این سایت ها با ASP.NET نوشته شده اند.

tehro0n
دوشنبه 05 مهر 1389, 11:16 صبح
آیا طرفدارن PHP همیشه بدون آگاهی صحبت می کنند؟ هر دوی این سایت ها با ASP.NET نوشته شده اند.

شما به ASP.NET سر زدید که این را میگید؟
microsoft هم default های لینک microsoft.com با asp طراحی شده نه تمامی صفحات up و dl..

http://www.windowsmedia.com/MediaGuide/US/Home

Behrouz_Rad
دوشنبه 05 مهر 1389, 11:51 صبح
microsoft هم default های لینک microsoft.com با asp طراحی شده نه تمامی صفحات up و dl..

http://www.windowsmedia.com/MediaGuide/US/Home
خوش باشید :لبخندساده:

chaalesh
دوشنبه 05 مهر 1389, 12:28 عصر
در کنار بیانات استاد عزیزم آقای راد نیازی به صحبت امثال من نیست ولی
من هم قبلا با php کد می نوشتم و الان با .net
من مقوله open source رو اونجوری که شما عزیزان می گید قبول ندارم . این چه opensource هست که شرکتش فی سبیل اله به کشورهایی که حتی یک سنت هم ازشون سود نمی رسه سرازیر می کنند؟
چه opensource ایه که شرکتش چند میلیارد دلار فروخته می شه بعد توسعه اش می ره زیر سوال ؟
آیا از خودتون پرسیدین اساتیدی که در دانشگاهها و یا جاهای دیگه asp رو به php ترجیح می دن ، همشون احساسی رفتار می کنن ؟ و یا همشون بی سوادن ؟

نه اینجور نیست.
من دوستان زیادی دارم php کار می کنند و خیلی ها رو هم توی وب فارسی دیدم . به نظر شما چند درصد از این عزیزان خلاقیتی که اولین روز داشتند رو تونستند حفظ کنند؟ کپی کردن های بیش از اندازه ، وجود کپی های فراوان برای هر کاری 99% این عزیزان را تبدیل به کپی کننده کرده تا طراح و خلاق.

به نظر شما چرا sourceforge برایمان بسته می شه سرویس های گوگل بسته می شه - سرویس های علمی - بانکمان تحریم می شه ولی نرم افزارهای مدیریت محتوای opensource بسته نمی شه . مگه کار سایت sourceforge غیر opensource هست؟

نه آقا. اونا دوست ندارن ما بسازیم و این مقوله opensource چیزی جز دنبال کردن این سیاست در کشورهای جهان سومی نیست.
شما که می خواهید به این پست پاسخ بدید آخرین بار کی و تا چه حد کدهای آخرین نرم افزار opensource ای را که باهاش کار می کنی ویرایش کردی ؟ اصلا بجز قابلیت کپی آسان و وجود کپی های فراوان از دیگر قابلیت های opensource ها استفاده کردی ؟
البته منظور من در مباحث بالا تمامی php کارها و یا .net کارها نیست بطور میانگین و کلی بیان کردم.

sama01
دوشنبه 05 مهر 1389, 12:58 عصر
خوب من سر زدم.
asp.net بود دیگه. روی چه حسابی ادعا می‌کنید که با php نوشته شده؟

FastCode
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:32 عصر
در کنار بیانات استاد عزیزم آقای راد نیازی به صحبت امثال من نیست ولی
من هم قبلا با php کد می نوشتم و الان با .net
من مقوله open source رو اونجوری که شما عزیزان می گید قبول ندارم . این چه opensource هست که شرکتش فی سبیل اله به کشورهایی که حتی یک سنت هم ازشون سود نمی رسه سرازیر می کنند؟
چه opensource ایه که شرکتش چند میلیارد دلار فروخته می شه بعد توسعه اش می ره زیر سوال ؟
آیا از خودتون پرسیدین اساتیدی که در دانشگاهها و یا جاهای دیگه asp رو به php ترجیح می دن ، همشون احساسی رفتار می کنن ؟ و یا همشون بی سوادن ؟

نه اینجور نیست.
من دوستان زیادی دارم php کار می کنند و خیلی ها رو هم توی وب فارسی دیدم . به نظر شما چند درصد از این عزیزان خلاقیتی که اولین روز داشتند رو تونستند حفظ کنند؟ کپی کردن های بیش از اندازه ، وجود کپی های فراوان برای هر کاری 99% این عزیزان را تبدیل به کپی کننده کرده تا طراح و خلاق.

به نظر شما چرا sourceforge برایمان بسته می شه سرویس های گوگل بسته می شه - سرویس های علمی - بانکمان تحریم می شه ولی نرم افزارهای مدیریت محتوای opensource بسته نمی شه . مگه کار سایت sourceforge غیر opensource هست؟

نه آقا. اونا دوست ندارن ما بسازیم و این مقوله opensource چیزی جز دنبال کردن این سیاست در کشورهای جهان سومی نیست.
شما که می خواهید به این پست پاسخ بدید آخرین بار کی و تا چه حد کدهای آخرین نرم افزار opensource ای را که باهاش کار می کنی ویرایش کردی ؟ اصلا بجز قابلیت کپی آسان و وجود کپی های فراوان از دیگر قابلیت های opensource ها استفاده کردی ؟
البته منظور من در مباحث بالا تمامی php کارها و یا .net کارها نیست بطور میانگین و کلی بیان کردم.
براتون متاسفم که راجع به اوپنسورس اینطوری فکر میکنید.
اگر فلسفه opensource توی ویکیپدیا رو هم میخوندید اینطوری راجع به اوپنسورس صحبت نمیکردید.
در ضمن این مشکل شماست که زیادی کپی میکنید.

alonemm
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:44 عصر
من خودم اول با PHP شروع کردم حدود 4 سال از اون موقع میگزره.(PHP 2.1.0)
وا حالا 1ساله دارم asp.net کارمیکنم.

و با هر دو زبان سایت و پروژه های بزرگ و کوچیک نوشتم.

در پاسخ میتونم بگم در کل زبان PHP از نظر ساختار نوشتاری سخت تر هست ولی ASP.net کمی آسان تر به دلیل اینکه برای خیلی از کارها که در PHP باید کد بنویسید در ASP.net یک کنترل دارید که این کارهارو انجام میده.

به نظر من شاید محیط VS و کمی ویزاردی بودن و راحت تر کردن کارها توسط خود VS باشه که بیشتری ها به سوی ASP.net برند.

ولی من بازم PHP رو مرجع میدونم چون هر کدی که توش نوشتم از هیچ ویزاردی استفاده نکردم.
و دنیایی PHP با متن باز بودن و با ارائه نسخه های جدید ASP.net باید ببینیم چه ویژگیهایی اضافه میشه که میتونه یک زبان رو برتر نمایش بده.

من در کل در هر 2زبان هر کدی که خاستم نوشتم ولی به نظر من PHP کمی نرم تر بود یا میشه گفت مثل مومه به هر شکلی میشه درش بیارید.

alonemm
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:52 عصر
خوب به نظر من هر کدام قابلیت ها و طرفدارای خودشونو دارند.. بلاگفا به زبان asp نوشته شده از اون ور هم blogger.com و google و yahoo هم با php .. این سایت ها هم موتورهای قوی دارند،حتی قوی تر از بلاگفا که جناب شیرازی تحلیل کردند asp با ویندوز مچ تره..
حالا جالبیش این جاس که سایت microsoft و ASP.NET هم با php نوشته شده!
دیگه تحلیل بیشتر با خودتون

دوست عزیز اگه حتی در قسمت آدرس بار به پسوند صفحات نگاه کنی میبنی که aspx هستند.
رو چه حسابی این هرفو میگید.
مثل این میمونه که بگید سایت php.net با زبان asp.net نوشته شده.
:شیطان:

maryamrad
دوشنبه 05 مهر 1389, 14:23 عصر
خب اصلا مهم نیست که چرا!!! چون اگر قرار باشه که آپولو هوا کنن و شما بلد باشی برنامه اش رو با php بنویسی مشکلی نخواهد ماند.... این بحث یه بحث بازاری هست... حالا اگر برای برنامه خاصی باشه که بعنوان مثال محاسبات بالایی داشته باشه ، میشه روی این موارد بحث کرد اما به طور اخص نمیشه زبان ها رو همینطوری با هم مقایسه کرد...

مرتضی پیروزی
دوشنبه 05 مهر 1389, 15:47 عصر
سلام دوستان؛

قاي محترم اول اينكه من كاملا منطقي هستم. دوم اينكه اگر ASP.NET قوي تر است پس چرا گوگل و فيس بوك با آن نوشته نشده اند؟!
انتظار داری رقیب مایکروسافت بیاد از محصول اون استفاده کنه؟؟
دوم: سرور های ویندوزی گرون قیمت تر هستند و گوگل سرورهای بسیار زیادی داره، پس اگر بخواد از IIS استفاده کنه براش هزینه بسیار زیاد رو ایجاد میکنه.
سوم: ملاک شما گوگل یا فیس بوک هست؟؟ چون گوگل از PHP استفاده میکنه ما هم باید چشم بسته ازش استفاده کنیم؟ پیروی از گوگل برای شما نون و آب میشه؟ مهم نیست کی از چی استفاده میکنه. مهم اینه که
هوش تجاری ASP.Net بسیار بهتر از PHP هست. وقتی میتونی از ASP.Net راحت تر پول دربیاری، دلیلی داره
که احساسی برخورد کنی؟ اگر قدرت مهم بود الآن همه با ++C تحب وب کار میکردند!
گوگل اینقدر کارمند داره که شاید بتونه با اسمبلی هم وب سایت بسازه! ولی من و شما نمیتونیم. به اطراف نگاه کن و ببین چه ابزاری کاربرد بیشتری داره.

آخر كدام زبان برنامه نويسي با F5 اجرا مي شود؟!
هیچ زبانی با F5 اجرا نیمشود! بلکه IDE اون رو با F5 اجرا میکند. میشود جوری طراحی کرد که با F6 اجرا شود!!
شما اگر برنامه رو به صورت دستی اجرا کنی نیازی به F5 نداری.
موفق باشی

hessam abjam
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:24 عصر
سلام دوستان؛

انتظار داری رقیب مایکروسافت بیاد از محصول اون استفاده کنه؟؟
دوم: سرور های ویندوزی گرون قیمت تر هستند و گوگل سرورهای بسیار زیادی داره، پس اگر بخواد از IIS استفاده کنه براش هزینه بسیار زیاد رو ایجاد میکنه.
سوم: ملاک شما گوگل یا فیس بوک هست؟؟ چون گوگل از PHP استفاده میکنه ما هم باید چشم بسته ازش استفاده کنیم؟ پیروی از گوگل برای شما نون و آب میشه؟ مهم نیست کی از چی استفاده میکنه. مهم اینه که
هوش تجاری ASP.NET بسیار بهتر از PHP هست. وقتی میتونی از ASP.NET راحت تر پول دربیاری، دلیلی داره
که احساسی برخورد کنی؟ اگر قدرت مهم بود الآن همه با ++C تحب وب کار میکردند!
گوگل اینقدر کارمند داره که شاید بتونه با اسمبلی هم وب سایت بسازه! ولی من و شما نمیتونیم. به اطراف نگاه کن و ببین چه ابزاری کاربرد بیشتری داره.

هیچ زبانی با F5 اجرا نیمشود! بلکه IDE اون رو با F5 اجرا میکند. میشود جوری طراحی کرد که با F6 اجرا شود!!
شما اگر برنامه رو به صورت دستی اجرا کنی نیازی به F5 نداری.
موفق باشی

از همگي عذر مي خوام انگار منظورم رو درست بيان نكردم منظورم اين است كه برنامه مبتني بر وب مانند برنامه Application نيست كه با زدن يك دكمه (حالا هر دكمه اي F5 يا F6!!! :)) ) اجرا شود. بلكه بايد فايل مورد نظر در وب سرور قرار گرفته و توسط آن نمايش يابد. در ضمن شما كه داري منو درسته مي خوري!! چرا مي زني حالا!!! :)) آخه من كه چيزي نگفتم انگار شما هم كم احساسي برخورد نمي كنيد!! منظورم از F5 اون چيزي نبود كه شما فكر كرديد!!! بعدش من نگفتم كه هر چي گوگل استفاده كرد ما هم بايد استفاده كنيم بلكه گفتم بطور قطع دليلي وجود داره كه همچين وب سايت هايي از ASP.NET استفاده نمي كنند. باور كنيد اگر كپي رايت در ايران رعايت مي شد هيچ كس از .NET استفاده نمي كرد.

tehro0n
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:29 عصر
دوست عزیز اگه حتی در قسمت آدرس بار به پسوند صفحات نگاه کنی میبنی که aspx هستند.
رو چه حسابی این هرفو میگید.
مثل این میمونه که بگید سایت php.net با زبان ASP.NET نوشته شده.
:شیطان:

مشکل شما اینه که هیچ وقت دوست ندارید متن یا حرفی رو تا آخر بشنوید، و سریع می خواهید نظر بدید..!
asp.net کجاش پسوند asp داره؟
آیا من گفتم سایت رسمی microsoft.com با php هست یا گفتم microsoft ؟؟؟
خوبه لینک هم دادم! این بحث بسته بشه بهتره وقتی دارید بیخودی ادامه می دید!
شما هنوز اصل ابتدایی و مقدماتی برنامه نویسی رو نمی خواهید رعایت کنید..
اگه صفحه های ابتدایی C و vb رو بخوانید می بینید که تمامی برنامه هایی که طراحی می شن برای راحت تر شدن کاربره و این کدهای آماده از قبل طراحی شده و کاربر رو محدودتر می کنه..
هیچ وقت نمیان یک برنامه سریع و حرفه ای رو با برنامه هایی که خود با زبان دیگه طراحی شدن بنویسند چون در کدنویسی محدود تر میشن. و سعی شده به زبان اسمبلی نزدیک تر باشند. حالا شما اگه خودتون رو در سطح کاربر می دانید خوب ادامه بدید

Arman_gh
دوشنبه 05 مهر 1389, 21:05 عصر
PHP از نظر دانش رایانه یک زبان شلخته است. برای نمونه شما برای متدهای استاتیک از :: استفاده می‌کنید برای داینامیک از <- برای فضای‌نام از / در حالیکه در دیگر زبان‌ها برای همگی آنها از . استفاده می‌کنند. اما PHP یک زبانی است که صرفا برای وب آفریده شده و این ویژگی بسیاری از کارهای مربوط به وب را شتاب می‌بخشد. یک زبان توانمند است همانگونه که نمونه‌های پیاده شده با PHP این موضوع را نشان می‌دهند. یک زبان کم‌هزینه است یعنی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار با PHP به هزینه کمتری نیاز است.

یاد دائی جان ناپئلون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A6%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B7% D8%A6%D9%87) افتادم.

ali zi zeperto
دوشنبه 05 مهر 1389, 22:09 عصر
این بحثا به جایی نمی رسه.
باید به جای این بحثای صد من یه غاز یه کار اساسی بکنیم.پروژه های حسابی انجام بدیم.از این بحثا چیزی گیر مون نمیاد.بحث تخصصی بفرمایید تا معلوم بشه کیا صاحب نظرن.اگر کسی خوند یه چیزی گیرش بیاد.باید دید کدوم زبان تو کارای ویژه و اساسی بهتر عمل می کنه.تو پروژه های بزرگ.در عمل باید دید چه خبره.
موفق باشید

phoenixhunter
سه شنبه 06 مهر 1389, 10:32 صبح
آقا شما یه برنامه درست و حسابی و کاربردی بنویس، قول میدم هیچ کاربر معمولی نپرسه با چی نوشتی!
مهم نتیجشه
مثل این میمونه بگی این خونه با ماشین های CAT ساخته شده یا Hepco
اینها همش وسیله هستند، مهم مهندسی و معماری و تفکر پشت برنامه هست

alonemm
سه شنبه 06 مهر 1389, 11:01 صبح
مشکل شما اینه که هیچ وقت دوست ندارید متن یا حرفی رو تا آخر بشنوید، و سریع می خواهید نظر بدید..!
ASP.NET کجاش پسوند asp داره؟
آیا من گفتم سایت رسمی microsoft.com با php هست یا گفتم microsoft ؟؟؟
خوبه لینک هم دادم! این بحث بسته بشه بهتره وقتی دارید بیخودی ادامه می دید!
شما هنوز اصل ابتدایی و مقدماتی برنامه نویسی رو نمی خواهید رعایت کنید..
اگه صفحه های ابتدایی C و vb رو بخوانید می بینید که تمامی برنامه هایی که طراحی می شن برای راحت تر شدن کاربره و این کدهای آماده از قبل طراحی شده و کاربر رو محدودتر می کنه..
هیچ وقت نمیان یک برنامه سریع و حرفه ای رو با برنامه هایی که خود با زبان دیگه طراحی شدن بنویسند چون در کدنویسی محدود تر میشن. و سعی شده به زبان اسمبلی نزدیک تر باشند. حالا شما اگه خودتون رو در سطح کاربر می دانید خوب ادامه بدید

ببین دوست عزیز مهم اینکه asp هم تکنولوژی خود microsoft هست حالا بعضی صفحات از این تکنولوژی استفاده کرده و در بعضی صفحات از ASP.NET بستگی به کاری که توی صفحه می خاد انجام بده.

hessam abjam
سه شنبه 06 مهر 1389, 12:08 عصر
ببينيد من نه طرفدار php ام و نه مخالف ASP.NET . با هردو زبان هم كار كردم.
به نظر من كسي كه مي خواد با محيطي ويژوالي و كاربرپسند و راحت تر و بي دردسرتري كار كنه تا php رو مي بينه مره پاي ASP.NET درحالي كه نميدونه درون دات نت هم به همون اندازه سختي هايي وجود داره كه آدم رو ديوونه مي كنه. پي اچ پي ميگه:"چيزي كه مي نويسي همون چيزيه كه اجرا ميشه" اما دات نت ميگه‌ "چيزي كه مي نويسي بايد با قاعده اي كه من تعريف كردم يكي باشه (از اون كسايي كه به خاطر اجراي يه خط كد اس كيو ال سراشونو كوبيدن تو ديوار مي تونيد بپرسيد مثل خودم!!!) " شما حتي مي تونيد ببينيد كدتون كاملا درسته اما دات نت ايراد مي گيره كه باعث محدودتر شدن كاربر مي شه اما در عوض يه كد ساختمند و استاندارد تحويلتون مي ده. اگر با محيط ويژوال دات نت حال مي كني برو سراغش چون اگه باهاش حال نكني شك نكن انتخاب php بهترين انتخابه چون ديگه محدود نيستي و لزومي نداره از قالب خاصي پيروي كني.