PDA

View Full Version : روش مناسب برای چاپ اطلاعات

Tarrah
دوشنبه 27 تیر 1384, 20:08 عصر
سلام
تا حالا لازمم نشده بود که از چاپ تو برنامم استفاده کنم به خاطر همین دنبالش نرفتم و هیچی ازش نمی دونم.
یه فرم دارم که روش چند تا سوال هست . بعد از اینکه کاربر به سوالها جواب داد باید این فرم بسته بشه و رو یه فرم دیگه جوابهای انتخابی کاربر نشون داده بشه و بعد از 15 ثانیه به صورت اتوماتیک (با تایمر ) اطلاعات چاپ بشند .
مثلا به صورت
1-1
2-1
3-3
4-2
5-1
و...
البته یه ارم هم باید رو صفحه باشه.
1- برا اینکار باید یه فرم ایجاد کنم و روش Qrep بذارم یا فرم رو به صورت مستقیم چاپ کنم؟
2- پنجره فرعی print هم نباید ظاهر بشه و باید مستقیما اطلاعات به چاپگر منتقل و چاپ بشن .
3- printdialog برا این منظور به کار می ره؟
شرمنده ولی چون کمبود زمان دارم لطفا راحتترین و سریعترین روش رو پیشنهاد کنین.
اگه لینکی هم در این مورد می دونید ممنون می شم راهنمایی کنید.
با تشکر

Tarrah
سه شنبه 28 تیر 1384, 07:02 صبح
دوستان لطفا کمک کنید.من به جواب این سوال احتیاج دارم .

m-khorsandi
سه شنبه 28 تیر 1384, 07:50 صبح
درود
مطمئنا اگه بتونید از QReport استفاده کنید هم راحت تر و هم سریعتر خواهید بود و نیازی هم به PrintDialog نیست، در ضمن شما میتونید به جای فرم دومی که قرار هست جوابها نمایش داده بشه از پیش نمایش QReport استفاده کنید و کاربر چاپ رو انجام بده. (یه نمونه برنامه کوچیک ضمیمه هست)
و اگه به صورت دستی (منظورم با استفاده از کد هست) بخواهید این کار رو انجام بدید میتونید با استفاده از
دستورات زیر این کار رو انجام بدید:

Printer.BeginDoc
.....
.....
Printer.EndDoc

البته یونیت Printers فراموش نشه.

دنیای دلفی
سه شنبه 28 تیر 1384, 08:44 صبح
اگر اشکالی در چاپ داشتی می توانی به Demo خود دلفی رجوع کنی

Tarrah
سه شنبه 28 تیر 1384, 09:42 صبح
آقای خرسندی ممنونم
1- label ها رو در قسمت title گذاشتین که ایراد نگیره ؟
2- با برنامه نویسی می تونم به label ها مقدا بدم ؟اگه جواب مثبته تو کدوم قسمت باید این کاررو بکنم؟on create?
3- اگه ممکنه یه توضیح کوچولو هم در مورد خود Qrep و قسمت review بدین.قبلا ازتون متشکرم .

m-khorsandi
سه شنبه 28 تیر 1384, 10:09 صبح
1- تقریبا"، QReport رو معمولا به DataSet وصل میکنند برای نمایش اطلاعات Table و چون اینجا جدولی نداشتیم یا حداقل من نداشتم Title گذاشتم که بتونم یه چیزی رو نمایش بدم ولی شما اگه اطلاعاتت ذخیره میشن حتما از قسمتهای دیگه استفاده کن.

2- دقیقا" مقداردهی اونها با مقداردهی یه Label فرقی نمیکنه. شما میخواهید پیش نمایش انجام بشه یا نه؟

3- Quick Report همونجوری که از اسمش میشه فهمید ابزاریست برای گزارش گیری و میشه گفت اکثرا برای گزارش گیری بانک اطلاعاتی استفاده میشه و امکاناتی رو هم داره (من نمیخوام با سایر ابزارهای گزارش ساز مقایسه کنم) از جمله گروه بندی کردن، استفاده از توابع مختلف و. خروجیهای مختلف و....
در بخش Preview هم گزارش یا صفحه ایی که میخواهید چاپ بشه رو به صورت پیش نمایش میبینید و اگه خواستید با استفاده از ToolBar میتونید اون رو چاپ کنید . با استفاده از ToolBar میتونید چاپگر مورد نظرتون رو انتخاب کنید، میتونید اگه صفحه تون بیش از یکی هست به صفحه بعدی یا قبلی برید، میتونید خروجی بگیرید.

Tarrah
سه شنبه 28 تیر 1384, 12:49 عصر
میخوام بدون دخالت کاربر به صورت اتوماتیک بدون پیش نمایش بعد 15 ثانیه اطلاعات به صورت اتوماتیک چاپ بشن .

m-khorsandi
سه شنبه 28 تیر 1384, 13:35 عصر
این نمونه برنامه رو ببینید:

Tarrah
سه شنبه 28 تیر 1384, 13:48 عصر
ممنونم آقای خرسندی.نگاش می کنم .اگه مشکلی بود می گم .

دنیای دلفی
چهارشنبه 29 تیر 1384, 10:59 صبح
جالب بود خیلی زیاد

hedi
یک شنبه 28 مرداد 1386, 20:12 عصر
از توابع Api استفاده کن

SYNDROME
یک شنبه 28 مرداد 1386, 22:12 عصر
با سلام

از توابع Api استفاده کن
دوست عزیز به تاریخ پست نگاه کنید.(تقریبا برای دو سال قبل است)
موفق باشید