PDA

View Full Version : تعریف Alias در Install Shild

داش اکل
چهارشنبه 02 مهر 1382, 06:40 صبح
توی install shild چگونه می توانم alias های database را برای نصب را کامپیوتر مقصد تعریف
کنم لطفا مراحل انجام انرا دقیقا بگیید چون من هر کار کردم نشد! :cry: :( :(

DataMaster
جمعه 04 مهر 1382, 06:15 صبح
سلام
اگه منظورت ساختن dsn هست که اینجوریه و گرنه !!!
برای تعریف یک dsn بر روی سیستم مقصد شما می توانید از روش زیر استفاده کنید(توضیحات زیر بر اساس Install Shield v.8 می باشد) :
برای تعریف dsn شما باید به قسمت System Configuration \ ODBC Resource مراجعه کنید . در سمت راست لیست درایورهای وجود دارد که درایور مورد نظر رو انتخاب و البته قبلا یک dsn تعریف کنید و تنظیمات آنرا انجام دهید و همانطور که در شکل مشخص می باشد dsn تعریف شده را نیز انتخاب کنید.
مشکلی که اساسا برای تنظیک dsn با آن مواجه هستند ، در برخی از درایورها لازم است که مسیر بانک اطلاعاتی را مشخص کنید که در اینستال شیلد از یک سری ثابتهای از پیش تعریف شده وجود دارند که از آنها می توانید برای مقاصد خود استفاده کنید بعضی از این ثابتها عبارتند از:
[ProgramfilesFolder] : که مسیر شاخه Program file ویندوز شما را مشخص می کند.
[CommonFilesFolder] : مسیر شاخه Common Files را مشخص می کند.
[InstallDir] : مسیر نصب نرم افزار را مشخص میکند.
که البته تعداد این ثابتها زیاد است و می توانید برای کارهای خود از ثابت های مختلفی استفاده کنید.

داش اکل
دوشنبه 07 مهر 1382, 07:33 صبح
دوست عزیز ممنون ولی من متوجه نشدم این جمله تو رو

'در سمت راست لیست درایورهای وجود دارد که درایور مورد نظر رو انتخاب و البته قبلا یک dsn تعریف کنید و تنظیمات آنرا انجام دهید و همانطور که در شکل مشخص می باشد dsn تعریف شده را نیز انتخاب کنید. '

ایا در قسمت ODBC RESOURCE من باید Alias را درست کنم یا باید
یکی از Alias های موجود را انتخاب کنم؟
اگر باید از Alias های موجود استفاده کنم (تیک بزنم )باید بگم که توی اون لیست Alias را که
من از طریق BDE Administrator بورلند درست می کنم نمایش نمی ده
و اگر باید درست کنم موقع نصب روی سیستم مقصد یه دیالوگ می یاد و دمز عبور می خواد که
من نمی دونم چیه!
چکار کنم ؟
:( :(

DataMaster
سه شنبه 08 مهر 1382, 06:25 صبح
ببین عزیزم
اون چیزی که من نوشتم برای تعریق dsnبود نه alias
قشنگ بگو که بانک ها تو با چی طراحی کردی اگه access هست من می تونم کمکت کنم وگرنه قول نمی دم
در ضمن شما با استفاده از bde به بانکهای خودتون متصل میشید و اگه این کار رو کردید یعنی یه dsn در odbc تعریف کردید که از طریق اون و bde به بانک متصل می شید شما برای نصب نیازی ندارید که alias تعریف کنید و فقط لازم است که bde بر روی سیستم مورد نظر نصب بشه و اون کارهایی رو که در مورد dsn گفتم درست انجام بدید .

مهدی فهمیده غلامی
یک شنبه 13 مهر 1382, 07:21 صبح
database من paradox است یعنی با database desktop انرا درست کردم
حالا توی install shild چکار کنم؟