PDA

View Full Version : سوال: مشخصات سرور ویندوز برای سایت یک شرکت ؟؟؟

reza6966
یک شنبه 04 مهر 1389, 03:16 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من یه سایت واسه یک شرکت دارم راه می اندازم
asp.net 2010 - sql server 2008 - ajax
این شرکت ساختمانی بر روی سایت خود محصولات و خدمات عرضه می کند که حاوی عکس و فیلم می باشد
بازدید کننده های آن هم فکر کنم روزی کمتر از 100 نفر باشد
من سوالم این بود که :
پهنای باند و فضای سایت رو چقدر باید در نظر بگیرم ؟؟؟ :متفکر:

daffy_duck376
یک شنبه 04 مهر 1389, 06:40 صبح
سایت یه شرکت ساختمانی شاید ماهی 100 تا بازدید کننده داشته باشه مگر اینکه اون شرکت سرویس خاصی به مراجعان ارائه بده .اگر فیلم داری و حجمشون بالا هست هاست هایی هستند که عرض باند نامحدود ارائه میدن و میزان فضا بستگی به نیاز سایت شما داره!

reza6966
یک شنبه 04 مهر 1389, 17:40 عصر
سایت یه شرکت ساختمانی شاید ماهی 100 تا بازدید کننده داشته باشه
خق با شماست , همین جوریه

اگر فیلم داری و حجمشون بالا هست هاست هایی هستند
فکر کنم حجم فیم ها در کل 300 mb باشه

حالا با این شرایط پهنای باند و فضای سایت رو چقدر باید در نظر بگیرم ؟؟؟:متفکر:

alireza_s_84
یک شنبه 04 مهر 1389, 18:01 عصر
خق با شماست , همین جوریه
فکر کنم حجم فیم ها در کل 300 mb باشه
حالا با این شرایط پهنای باند و فضای سایت رو چقدر باید در نظر بگیرم ؟؟؟:متفکر:

برای این وب سایت شما میتونید یک هاست با 100 مگابایت فضا و و پهنای باند 1 گیگ (500 مگابایت پهنای باند هم مطلوب است) داشته باشید و برای آپلود فیلم ها هم میتونید از یک هاست با پهنای باند نامحدود استفاده کنید. بدینصورت سرور وب سایت اصلی فشار کمتری متحمل میشه و بهینه سازی انجام میشه.
قیمت هاست های نامحدود فایل هم خیلی مناسبه و میتونید از سیستم پارسا اسپیس استفاده کنید و برای سرور فایلهای فیلم از نام دامنه وب سایت اصلی به همراه یک dl یا server و یا ... استفاده کنید.
موفق باشید

reza6966
دوشنبه 05 مهر 1389, 01:29 صبح
برای آپلود فیلم ها هم میتونید از یک هاست با پهنای باند نامحدود استفاده کنید.
ممنون دوست عزیز
میشه توضیح بدید که چگونه سایت اصلی روی یک سرور باشه
و فایل های فیلم بر روی سرور دیگه
مثلا وقتی خواستیم UPLOAD کنیم و ادمین فایل رو انتخاب کرد و دکمه UPLOAD رو زد چه کاری باید انجام بدم تا بره بر روی اون سرور مخصوص فیلم فایل رو بریزد ؟؟؟
ممنون ...

daffy_duck376
دوشنبه 05 مهر 1389, 03:42 صبح
برای این وب سایت شما میتونید یک هاست با 100 مگابایت فضا و و پهنای باند 1 گیگ (500 مگابایت پهنای باند هم مطلوب است) داشته باشید و برای آپلود فیلم ها هم میتونید از یک هاست با پهنای باند نامحدود استفاده کنید. بدینصورت سرور وب سایت اصلی فشار کمتری متحمل میشه و بهینه سازی انجام میشه.
قیمت هاست های نامحدود فایل هم خیلی مناسبه و میتونید از سیستم پارسا اسپیس استفاده کنید و برای سرور فایلهای فیلم از نام دامنه وب سایت اصلی به همراه یک dl یا server و یا ... استفاده کنید.
موفق باشید
ببینید همون طور که گفتم بازدید کننده کم هست . حالا چند تا از ایت تعداد کم میخوام ویدئو دانلود کنن (اون هم ویدئو ها ی ساختمانی ! چون مطمئنا اون ویدئو ها ادامه سریال لاست نیستن !) کمتر از 5% . اون هم غیر هم زمان . هیچ فشاری به سرور نمیاد . شما از یه هاست 500 مگابایتی با عرض باند نامحدود استفاده کن که قیمتش حدود 50 تومن هست . کارت راه میافته !

alonemm
دوشنبه 05 مهر 1389, 11:26 صبح
واسه قسمت ادمین که میخای فایلو آپلود کنی باید توی یک سایت مثل Rapidshar یک اکانت داشته باشی و اونو به آدرس اکانتت post کنی.

یا میتونی یک هاست با پهنای باند بالا واسه فایلهای دانلود بگیری و به همون جا هم آپلود کنی.

فقط اگه از VS2010 یا ورژن 4 net استفاده میکنی اول یک هاستینگ که به خوبی از 4 پشتیبانی کنه پیدا کن.

reza6966
دوشنبه 05 مهر 1389, 15:46 عصر
شما از یه هاست 500 مگابایتی با عرض باند نامحدود استفاده کن که قیمتش حدود 50 تومن هست . کارت راه میافته !

ممنون دوست عزیز
میشه من رو راهنمایی کنید که از کجا هاست با پشتیبانی بالا و قیمت مناسب و همچنین سیستم های به روز و قوی تهیه کنم ؟؟؟؟

alonemm
دوشنبه 05 مهر 1389, 15:51 عصر
به نظر من ایران هاست که همین سایتم پشتیبانی میکنه.
فقط قیمتش یکمی زیاده.

reza6966
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:04 عصر
واسه قسمت ادمین که میخای فایلو آپلود کنی باید توی یک سایت مثل Rapidshar یک اکانت داشته باشی و اونو به آدرس اکانتت post کنی.
یا میتونی یک هاست با پهنای باند بالا واسه فایلهای دانلود بگیری و به همون جا هم آپلود کنی.

میشه کد که باید وقتی دکمه upload زده شد انجام شه و در یه هاست دیگه فیلم را قرار دهد واسم بگید
نحوه آدرس دهی واسه قرار دادن یه فیلم در هاست دیگه چجوریه ؟؟؟

فقط اگه از VS2010 یا ورژن 4 net استفاده میکنی اول یک هاستینگ که به خوبی از 4 پشتیبانی کنه پیدا کن.
مثلا کدوم هاستی رو واسه VS2010 یا ورژن 4 net پیشنهاد می کنید شما ؟؟؟؟؟

reza6966
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:07 عصر
به نظر من ایران هاست که همین سایتم پشتیبانی میکنه.
فقط قیمتش یکمی زیاده.

نه من یکی رو می خوام که هاست با پشتیبانی بالا و قیمت مناسب و همچنین سیستم های به روز و قوی همه رو با هم داشته باشه
قیمت 50 کجا رو گفتی ؟؟؟ اون چطوریه ؟؟؟