PDA

View Full Version : سوال: آپدیت datalist با کدنویسی

raha2400
یک شنبه 04 مهر 1389, 13:43 عصر
سلام . در مورد data list سوال داشتم . وقتی که سورس datalist رو به صورت sqldatasource میدم مشکلی وجود نداره و در موقع update کردن هم با توجه به اینکه به صورت code behind اونو آپدیت میکنم مشکلی به وجود نمی آید اما امان از وقتی که selectcommand اونو رو به صورت code behind بدم و یا در code behinde در sqldatasource تغییری بدم اونوقت datalist درست نشون داده میشه اما در هنگام edit کردن و زدن update هیچ اتفاقی نمیافته و هیچ آپدیتی در کار نیست .
از دوستان اگر کسی به صورت کد تونسته datalist رو ادیت و آپدیت کنه لطفا منو راهنمایی کنه .
خیلی ممنون

maxpayn2
یک شنبه 04 مهر 1389, 14:25 عصر
وقتی کار Update تمون شد :

DataList1.DataBind();

raha2400
یک شنبه 04 مهر 1389, 15:13 عصر
این کار رو انجام داده بودم دوست عزیز . در صورت مسئله هم ذکر کردم که اگر sqldatasource رو برای select کردن استفاده کرده باشم آپدیت کار میکنه اما وقتی نباشه و به صورت دستی سورس بدم مشکلات دارم .

maxpayn2
یک شنبه 04 مهر 1389, 16:19 عصر
من کد زیر رو دارم که درست کار میکنه :

string cnnst = "SELECT * FROM [Clerck] WHERE 1=1";
SqlDataSource1.SelectCommand = cnnst;
SqlDataSource1.DataBind();

raha2400
یک شنبه 04 مهر 1389, 21:11 عصر
ممنون ولی این کد فقط select رو انجام میده و وقتی بخوای با کدهای update کار کنی و datalist رو bind کنی مشکل به وجود میاد و تغییرات اعمال نمیشه .

maxpayn2
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:28 صبح
بهتره از مجموعه دیتا (گرید ، دیتالیست و ...) فقط برای select استفاده کنی و Update و Delete رو خودت مدیریت کنی

raha2400
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:42 عصر
خوب مشکل من حل شد . وقتی که میخواستم datalist رو update کنم مقدار خودش رو از دست میداد و البته فقط زمانی این اتفاق میفته که شما برای datlist از sqldatasource استفاده نکنی و یا در آن تغییری ایجاد کنید و بدون sqldatasource هم که اگر بخواید update کنید حتما مشکل خواهید داشت . مشکل من با استفاده از session برای نگهداری مقدار حل شد . به این ترتیب خیلی از مشکلات datalist حل میشه . هر چند gridview رو میشه کاملترین کنترل datasource ای نامید که همه اعمال select - update - delete و همچنین paging رو میتونه به خوبی support کنه اما برای نمایش اطلاعات با ظاهری مثل datalist تفاوت داره به همین خاطر datalist رو انتخاب کردم . البته listview هم خیلی شبیه datalist هست اما اون هم مشکلات خودش رو داره که احتمالا اون هم session لازم داره . به هر حال ممنون از توجه شما دوست عزیز