PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه C#‎ بر روی دو سیستم عامل ( در یک سیستم )

saman2
یک شنبه 04 مهر 1389, 23:52 عصر
با سلام.
من یک برنامه C#‎ در ویندوز سرور نوشته ام که بدون مشکل اجرا میشه. روی سیستمم ویندوز اکس پی هم نصبه.
حالا میخوام اون برنامه رو در ویندوز اکس پی اجرا کنم اما ارور failed to initial property می ده.
کسی از دوستان میدونه چکار باید بکنم تا برنامم روی اکس پی هم اجرا بشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

bpzone
دوشنبه 05 مهر 1389, 07:34 صبح
سلام
برای برنامه ستاپ ساختی و بعد توی XP نصب و اجرا کردی ؟

saman2
دوشنبه 05 مهر 1389, 22:41 عصر
سلام مجدد.
نه! setup ای در کار نیست. یک برنامه نسبتا ساده است. توی ویندوز سرور که ویژوال استودیوم نصبه، برنامه رو save کردم ( توی پوشه پیش فرض )، و از همونجا برنامه اجرا میشه.
اما توی ایکس پی، وقتی به اون پوشه مراجعه می کنم، برنامه اجرا نمیشه و اروری که گفتم میده...

AmirAmiri
پنج شنبه 08 مهر 1389, 00:31 صبح
سلام. توی XP ویژوال استودیو نصبه؟
تمامه کامپاننت ها و DLL ها رو چک کردی؟

flash118
پنج شنبه 08 مهر 1389, 00:32 صبح
ببنید شما در سرور که نوشتید ایا به دستورات سرور هم کاربرد بردین دستکاری سرور مثل iis آیا بردین یا نه و آیا
دستورات نت برای اون استفاده کردین یا نه پیامتون جاکب از نوعی پیام درون زیر یا بن بست داخلی میده یه چور تقریبا خطای unload اگه جواب ها رو بدید به جواب نزدیکتر خواهیم شد

ehsan3554
پنج شنبه 08 مهر 1389, 00:40 صبح
دوست عزیز اگه همه چی درسته (dll ها تو پوشه هستند و از ویژگی های مخصوص ویندوز سرور استفاده نکردی) به احتمال قوی از ورژن .nt framework که تو ویندوز xp کمتر از اونیه که باهاش برنامه رو نوشتی چک کن ببین درسه ؟

saman2
جمعه 09 مهر 1389, 01:26 صبح
ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی هاشون:
1. نه، توی xp نه ویژوال استودیو و نه حتی فریم ورکش نصب نیست. درواقع اصلا ویژوال استودیو تو Xp من ( SP2) نصب نمیشه. نمی دونم مشکل از کجاس؟ اگه نصب میشد، اصلا سراغ سرور نمی رفتم!
2. من از هیچ دستور خاصی استفاده نکردم. در واقع برنامه، برنامه ساده ای هست.
3. اینطور که برداشت کردم باید .net framework رو سیستم عامل مورد نظر نصب باشه تا برنامه های ویژوال استودیو رو اجرا کنه. درسته؟!
بازم ممنونم...

flash118
جمعه 09 مهر 1389, 01:32 صبح
با سلام بله گل کاشتین همینه تا نت فریم ورک که با اون برنامه تون رو طراحی کردین تو سیستم نباشه نمی تونه اجرا بشه البته همین دست و باله c# یه نمونه بسته چون تو سیستم غیر فریم ورکی کار نمی کنه شبیه ساز هایی هست مثل Xcoderun که میتونید بعنوان نوعی شبیه ساز برای دات نت استفاده کنید ولی کامل نیست ولی از هیچی بهتره گوگل رو یه نگاه بنداز نمونه هاش بگردی پیدا میشه

j68719
جمعه 09 مهر 1389, 12:05 عصر
ببخشيد آخه مگه ميشه برنامه بدونه فريم ورك كار كنه البته خوب مي شد اگه ميشد ولي مشكلي نيست چون در آينده ويندوز ها (مثل ويندوز 7) ديگه فريم ورك شون نصبه .

saman2
یک شنبه 11 مهر 1389, 01:40 صبح
بعله! مشکل از نبود فریم ورک دات نت بود!
از همه دوستانی که راهنمایی کردن بسیار ممنونم.
البته تقصیر من نبود که به این فکر نکرده بودم، راستش خودمم جا خوردم وقتی دیدم برنامه Exe بدون یه پلت فرم اجرا نمیشه. توی این چند سالی که با کامپیوتر سر و کار دارم همیشه شنیده بودم که فایل اجرایی یا exe فایلیه که مستقلا بدون نیاز به هیچ چیز دیگه اجرا میشه و واقعا هم فایلهای exe زبانهای بی ادعایی !مثل c , pascal همین طورن. اما چرا C#‎ باید اینطوری باشه، فکر کنم آقای گیتس باید جوابگو باشه.
بهرحال باز هم ممنونم