PDA

View Full Version : سوال: انتخاب سلول های مختلف از یک listview

seyed ehsan
دوشنبه 05 مهر 1389, 01:34 صبح
دوستام گلم :

اگر در برنامه خودمون از listview برای نمایش اطلاعات خودمون که از بانک اطلاعاتی استخراج شده است استفاده کنیم همه اطلاعات در اون نشون داده میشه . حالا اگر از این کد استفاده کنیم مقدار اون سلول رو بر میگرداند :

Private Sub LV_ItemSelectionChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ListViewItemSelectionChangedE ventArgs) Handles LV.ItemSelectionChanged
TextBox1.Text = e.Item.Text
End Sub
تا اینجا مشکلی ندارم . اما این مطلب تا زمانی عمل میکند که کار بر روی سلول های ستون اول کلیک کند یعنی فقط اولین ستون . بعنوان مثال اگر یک رکورد ما 4 فیلد داشته باشد کد بالا فقط برای اون ستون اول در listview جوا میده . چرا؟
آیا را هی هست که اگر کاربر در هر قسمتی از listview کلیک کرد مقادیر اون رکورد را در تکس باکس های مورد نظر نمایش بده .؟

seyed ehsan
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:48 عصر
کسی نیست جواب من رو بده؟

Ghaisard
سه شنبه 06 مهر 1389, 12:05 عصر
اگه منظورت اينه كه با انتخاب هر گزينه هر فيلد توي يك TextBox نمايش داده بشه بايد از خاصيت SubItems استفاده كني:

Private Sub ListView1_ItemSelectionChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ListViewItemSelectionChangedE ventArgs) Handles ListView1.ItemSelectionChanged
Textbox1.Text = e.Item.SubItems(0).Text
Textbox2.Text = e.Item.SubItems(1).Text
Textbox3.Text = e.Item.SubItems(2).Text
Textbox4.Text = e.Item.SubItems(3).Text
End Sub

seyed ehsan
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:00 عصر
نه دوستم . ببینید این کدی که شما نوشته اید در صورتی عمل میکند که من روی سلول های ستون اول کلیک کنم و نه ستون های بعدی . اگر بخواهم این عملیات روی هر ستونی اجرا شود باید که کنم ؟

Ghaisard
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:26 عصر
مي توني خاصيت FullRowSelect ليست ويو رو True كني تا در صورت انتخاب يه item كل اون item انتخاب شه

seyed ehsan
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:27 عصر
درست شد دوستان من باید کد خودم رو بعد از اینکه در تنظیمات listview گزینه fullrowselect را فعال میکردم استفاده می کردم