PDA

View Full Version : ساختن فایل WORD از روی Template مربوطه

searcher_man
دوشنبه 05 مهر 1389, 08:57 صبح
با عرض سلام
میخواستم بپرسم آیا توی PHP این امکان وجود داره که یه سری اطلاعات را از توی DB بخونی و توی یک فایل Word که قبلاً Template اون آماده شده، نمایش بدی ؟؟؟؟
منظورم رو یه کم واضیح تر می گم :
فرض کنید یک Template با پسوند Doc داریم (همانند فایل ضمیمه با نام Template_Word) که می خوایم به جای یک سری تگها اطلاعاتی که از DB خونده میشه Replace بشه .
مثال زیر :
نام : <<Name>> نام خانوادگی : <<Family>>

حالا من می خوام اطلاعاتی رو از DB بخونم و توی فایل Word که قبلاً ساختم به جای تگ ها <<Name>> و <<Family>>که قبلاً توی Template نوشته شدند Replace کنم .
البته من یه سری اطلاعات جمع آوری کردم، که اونم رو با نام Word ضمیمه میکنم شاید دوستان بتونند بهم کمک کنند . البته من هر جوری که فکر می کنم بازم به XML می رسم و همش فکر می کنم که تنها راه حلش XML باشه

abasfar
سه شنبه 28 آذر 1391, 10:40 صبح
میتونید از کتابخانه همانند کتابخانه زیر استفاده نمایید

http://www.phpdocx.com/download

از دیگر دوستان پیشنهادی دارند؟

(قابل توجه این تاپیک تاریخش قدیمی اما به جواب مناسب نرسیده به همین خاطر بالا اوردم)

nimaakbari
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 09:18 صبح
دوستان منم دقیقا همین سوال رو دارم کسی میتونه کمکم کنه لینکی که دوست گرامی abasfar قرار دادن باید هزینه اش رو پرداخت کنید یعنی هیچ راه دیگری ندارد.

یه لینک پیدا کردم کسی با این نرم افزار ها کار کرده تا الان

اینم لینکش (http://phpro.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7/)

مهرداد سیف زاده
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 12:17 عصر
فایل doc ساختارش همون html و tabe هست
شما میتونید یه ساختار با تگهای html درست کنید و با پسوند doc ذخیره کنید
بعدش در کد php این فایل رو باز کنید و به کمک regular expression یا str_replace متن جایگزین رو جای متن قبلی تو تمپلیت بزارید و دوباره فایل رو با پسوند doc ذخیره کنید

nimaakbari
شنبه 18 دی 1395, 14:27 عصر
فایل doc ساختارش همون html و tabe هست
شما میتونید یه ساختار با تگهای html درست کنید و با پسوند doc ذخیره کنید
بعدش در کد php این فایل رو باز کنید و به کمک regular expression یا str_replace متن جایگزین رو جای متن قبلی تو تمپلیت بزارید و دوباره فایل رو با پسوند doc ذخیره کنید

میشه با یک مثال توضیح بدید؟