PDA

View Full Version : درخواست مهم برای راهنمایی

Farhad-DDL
دوشنبه 05 مهر 1389, 10:33 صبح
سلام دوستان
امیدوارم سوالم از این بخش زیاد پرت نباشه!
شماکه برنامه نویس هستید من سوال مهمی دارم راجب به اینکه...

من تخصصم روی شبکه های سیسکو و سیستم عاملهای سرور هستش و مدارک CCNA , CCNP را دارم ولی متاسفانه به دنبال برنامه نویسی نبودم
حالا...
برای کسی که ار برنامه نویسی در حد صفر اطلاعات داشته باشه و پشت کار خوب و استعداد بدی نداشته باشه شما پیشنهاد میکنید از کجا و با چه زبانی شروع کنه تا بتونه با برنامه نویسی آشنا بشه و بتونه برنامه بنویسه. من دوست دارم توی .NET کار کنم و میخوام ببینم از چه زبانی و چطور شروع کنم تا بتونم به دنیای شما راه پیدا کنم؟

امیدوارم مثل همیشه مرا هم با جوابی کامل و مفید راهنمایی بفرمایید

با تشکر از شما

محسن شامحمدی
دوشنبه 05 مهر 1389, 19:41 عصر
من دوست دارم توی .NET کار کنم و میخوام ببینم از چه زبانی و چطور شروع کنم تا بتونم به دنیای شما راه پیدا کنم؟
اولا ورود شما رو به دنیای برنامه نویسی خوش آمد می گم.
دوم در ایران سی شارپ رو بیشتر تحویل می گیرن. من که خودم vb.net کار می کنم به وضوح دیدم و واسم اتفاق افتاده. در صورتی که از لحاظ قدرت و امکانات تفاوت چندانی ندارند.
اینو هم بدونید که موفقیت با دات نته حالا وی بی یا سی شارپش اصلا فرق نداره.
شما با یک کدوم از این ها کار کنید به راحتی می تونید با یک زبان دیگه هم کد بنویسی.
سخن پایانی اینکه خودتو الاف یک زبان خاص نکن یکی رو انتخاب کن و شروع کن.همه چیزشون یکیه فقط
توی یکی می نویسی حسن کچل
توی اون یکی می نویسی کچل حسن:قهقهه:

saeidi.yusuf
سه شنبه 06 مهر 1389, 08:05 صبح
دوست عزیز سلام:
مسلما یاد گرفتن c# به مراتب فواید بیشتری از vb داره حتی اگر بخواهید توی .net برنامه نویسی کنید.همونطور که دوستمون هم گفت فرقی بین c#.net و vb.net وجود ندارد و هر دو به یک اندازه توانایی دارند و این خاصیت .net که با هر زبانی توش برنامه بنویسی می تونی از همه ی امکانات .net استفاده کنی و کلا یکی از دلایل ساخت .net همین است ولی c# مزایایی هم داره که شاید کمتر بهش توجه بشه:
1.c# زبان اصلی برنامه نویسی در .net است و microsoft اونرو صرفا برای .net طراحی کرده به همین خاطر می تونین مطمئن باشید که همیشه از C# حمایت می شه.
2.C# بر گرفته از خوانواده ی قدرت مند "c" و java که واقعا توانایی این خوانواده بسیار بیشتر از vb و یا زبان های دیگه است.
3.شما با آموختن C# در اصل c,c++ , java رو هم تاحدی می یاموزید چون از نظر دستورات شباهات بسیار زیادی به هم داران.
4.برای کار تو ایران C# به مرابت شرایط بهتری از vb داره .
ولی یادت نره کد نویسی با c# سخت تر از vb .اوایل کد نویسی با c# به error هایی بر می خوری که تو vb خبری از اونا نیست البته بعد از یه مدت عادت میکنی

Farhad-DDL
سه شنبه 06 مهر 1389, 08:34 صبح
سلام دوستان

خیلی از راهنماییتون ممنونم

فقط یک سوال توی ذهنم هست که فکر کنم یا شما فراموش کردیدراجبش راهنماییم کنید و یا شما گفتیدو من نگرفتم هنوز به هر حال ببخشید و مجددا می پرسم

من که اصلا با برنامه نویسی آشنایی ندارم واسه یادگرفتن C# هیچ پیشنیازی لازم ندارم؟ مثلا اول برم C یاد بگیرم و بعد C# ؟ آخه من یبار رفتم کلاس C# و از همون جلسه اول بهمون برنامه کوچیک داد بنویسیم و هیچ توضیحی راجب توابع و اینجور مواردو نداد و من بیخیالش شدم!

لپ کلام: از کجا و چطوری واسه C# شروع کنم؟

ممنونم

محسن شامحمدی
سه شنبه 06 مهر 1389, 12:20 عصر
از کجا و چطوری واسه C#‎‎ شروع کنم؟از روی کتاب و مقالات
یک کتاب بسیار عالی . من خودم سی شارپ رو از این یاد گرفتم (http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=54&Title=Learn-Visual-Csharp-Farsi)
تعداد صفحات 950
زبان: فارسی
قیمت: رایگان
آموزش مبتدی تا متوسط سی شارپ و ASP.NET
اکثر دوستان سی شارپ کاری که توی این سایت فعالیت می کنن هم با این کتاب شروع کردند.
-----------------------
مطمئن باشید که یادگرفتن یک زبان برنامه نویسی پیش نیازی به یک زبان دیگر نداره و هر زبان رو می شه به تنهایی یاد گرفت.

saeidi.yusuf
سه شنبه 06 مهر 1389, 14:59 عصر
دوست عزیز:
کتابی که دوستمون "09111111111" براتون گذاشتن یکی از بهترین کتاب هایی هست که به زبان فارسی نوشته شده(البته در مقایسه با کتاب های فارسی) .تقریبا تمام کسانی که میشناسم به نوعی C#‎ رو با این کتاب شروع کردند خود هم همین طور ولی اگه برگردم به دورانی که این کتاب رو می خوندم روش دیگه ای رو انتخاب می کردم.در حال حاضر به نظر من بهترین روش برای آموزش یک زبان تعریف پروژه و حل پروژه است.شما باید کسی رو پیدا کنید که با توجه به سطح برنامه نویسی تون در هر زمان برنامه ای برای شما تعریف کنه و شما فقط و فقط همون برنامه رو طراحی کنید .یعنی تمرکزتون رو رو یاد گرفتن چیزایی قرار بدید که در اون برنامه نیاز است(و نه هیچ چیز دیگه ای) و با کتاب مانند یه مرجع برای رفع نیازاتون برخورد کنید.مهمترین نکته تو یاد گرفتن برنامه نویسی باید بدونی اینه که اگر 100 تا کتاب هم بخونی نمی تونی کدنویسی کنی ولی اگه یه برنامه بنویسسی (هر چقدر هم مبتدی) 100 تا نکته از کتاب ها رو یاد گرفتی.
در مورد پیشنیاز های C#‎ می تونم بگم اگه c بلد باشی خیلی خوبه ولی اگه بلد نیست یاد گرفتنش از C#‎ سخت تره.با همون کتابی که دوستمون معرفی کردن شروع کن تا آخر فصل 6 بخون (فصل 2 رو فعلا نخون چون گیجت می کنه) بعدش دیگه باید به چشم یه مرجع بهش نگاه کنی.البته یادت باشه بیشترین کمک و تو یادگیری help خود .net)msdn( و اینترنت می تونه بشما بکنه.q 

Farhad-DDL
چهارشنبه 07 مهر 1389, 19:36 عصر
سلامدست گلتون درد نکنه و بسیار ازتون ممنونم امیدوارم بتونم ازش استفاده کنمبازم ممنون

kernel
چهارشنبه 07 مهر 1389, 20:18 عصر
با سلام
اول با احترام به برنامه نویسان محترم دات نت
خدمت شمایی که هنوز برنامه نویسی رو شروع نکردین عرض کنم که عمرتون رو سر دات نت هدر ندین . تازه شما که خودتون اهل شبکه و سیسکو و این حرفا هستید دیگه با دنیای لینوکس هم آشنایی دارین

برای شما یک گزینه وجود داره و اون هم ++C تازه اگه هوس دات نت هم کردین باز هم C++.Net هست که از اون دو تای دیگه قدرتش بیشتره !

محسن شامحمدی
جمعه 09 مهر 1389, 08:47 صبح
kernel جان: (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=63671)
آقا فرهاد همون اول اشاره کرده بودن که

من دوست دارم توی .NET کار کنم
ضمنا کسی منکر قدرت ++c نیست ولی یادگیریش واسه کسی که تابحال برنامه نویسی نکرده ممکنه شخص رو از برنامه نویسی زده کنه.
دات نت چون خیلی راحته به شدت هم بدرد کارهای تجاری می خوره.
تازه دوستمون اگر سی شارپ کار کنه syntax زبان c, c++ . رو هم یادمی گیره و به راحتی می تونه در اون زبان هم برنامشو بنویسه.

saeidi.yusuf
شنبه 10 مهر 1389, 08:29 صبح
با سلام
اول با احترام به برنامه نویسان محترم دات نت
خدمت شمایی که هنوز برنامه نویسی رو شروع نکردین عرض کنم که عمرتون رو سر دات نت هدر ندین . تازه شما که خودتون اهل شبکه و سیسکو و این حرفا هستید دیگه با دنیای لینوکس هم آشنایی دارین

برای شما یک گزینه وجود داره و اون هم ++C تازه اگه هوس دات نت هم کردین باز هم C++‎‎.Net هست که از اون دو تای دیگه قدرتش بیشتره !

دوست عزیز:
بدون هیچ شکی کتابخانه ی C++‎ در linux به خاطر مزایای open source بزرگترین کتابخانه ی دنیاست و همچنین در سطح استاندارد بالاتری از microsoft (از نظر من) وجود داره ولی باید چندتا نکته یادمون باشه:
1.چقدر هزینه چقدر سود:یادگیری .net و کارکردن با اون برای یک برنامه نویس مبتدی راحتر از C++‎ است همینطور پیدا کردن کتاب فارسی و یا کمک گرفتن از دیگران توی ایران برای .net خیلی راحتر و من فکر می کنم سرعت پیشرفت آقای فرهاد توی .net خیلی بیشتر باشه.
2.همانطور که 09111111111 گفتن بایاد گرفتن C#‎ می شه C++‎ رو هم یاد گرفت و البته برعکس این قضیه هم درسته.
3.تو ایران یا بهتر بگم تو شرکت ها و ادارات ایران می شه گفت فقط .net استفاده میشه(استثنا هم وجود داره )فکر نکنم نیازی هم به اثبات این قضیه باشه فقط کافیه یه روزنامه ی همشهری بخری.یا یک نمونش خود من که با C و بعدش C++‎ شروع کردم و الان دارم با C#‎.net کار می کنم چون همه ی همکارانم .net کار می کنند.

در آخرم گرچه من خودم C++‎ رو ستایش میکنم ولی خدمت دوست عزیزمون kernel بگم .net اون جوریا هم که فکر می کنی وقت هدر دادن نیست این حرفا واسه سال 2005 بود که طرفدارای open source می زدند. آلان خیلی چیزا فزق کرده و .net داره اثبات میکنه که حرف هایی واسه گفتن داره.اگر بخواین می تونم مطالبی در باره ی امکانات جدید .net مثل کار با sharpoin و یا خیلی چیزای دیگه (که بچه های opensource بخاطر تعصباتشون حتی اسمشونم نمودنن )براتون بزارم تا به .net با چشم بازتری نگاه کنید.(البته خودم هم جزوی از همین ها بودم و هنوز هم متعصبم ولی به قول یه بابایی بزار دوشمنت نزدیکترین دوستت باشه(microsoft):چشمک:)