PDA

View Full Version : گرفتن خروجي در قالب فايل اكسس به عنوان بك آپ سايت

hamed2661
دوشنبه 05 مهر 1389, 12:47 عصر
سلام دوستان
مستقيم برم سر اصل مطلب خيلي تلاش كردم با MANAGEMENT STUDIO به ديتابيس سايت دسترسي پيدا كنم ولي نشد (از خونه ميشه ولي از محل كار نه!! خونه با ايرانسل وصل ميشم از محل كار مثلاً اينترنت پر سرعت داريم كه هر كار كردم نشد پراكسيشو واسه SQL SERVER ست كنم وقيدشو زدم). يكي از راههايي كه هم واسه گرفتن بك آپ از ديتابيس SQL‌ سايت و هم براي داشتن دسترسي محلي به محتويات سايت به نظرم رسيد اين بود كه جداول ديتابيسو به اكسس توي يكي از دايركتوريهاي سايت اكسپورت كنيم و بعدش اون فايل داونلود بشه (توسط مدير سايت) . شدنش كه ميدونم ميشه ... اما چه جوري؟؟؟

aserfg
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:51 عصر
یعنی چی ؟ نیازی به اینترنت پرسرعت نیست .
1روش- روی لوکال یه بک آپ بگیرین و توسط آدرس سایتی که برای کار با دیتا بیس در نظر گرفته شده توسط مدیریت هاستتون ری استور انجام بدین مثلا هسات ایران سرور این سایت رو برا این کار گذاشته :http://hafez.greenhost.com
برای دریافت آدرس مربوط به خودتون با پشتیبانی هاست تماس بگیرین
2روش-با sql server management به بانکتون وصل شده . البته قبلش کدها رو روی لوکال generate کنید از گزینه task-gerneratre و پس از وصل شدن به بانک روی سرور گزینه new query را زده و در پنجره باز شده کدهایی که قبلا generate کردین رو کپی و دکمه سپسexecute رو بزنید.
ضمنا هیچ ارتباطی بین sql server و اکسس وجود نداره .

hamed2661
دوشنبه 05 مهر 1389, 14:05 عصر
عزيز ممنون از توجهنون - مشكل اين نيست كه ديتابيس خودمو آپلود كنم. مشكل اينه كه به ديتاي جداول ديتابيس آپلود شده دسترسي داشته باشم. مثلا فرض كنين 10 نفر اومدن و با استفاده از سايت براي كار خاصي ثبت نام كردن و اطلاعات وارد كردن. حالا ميخوام جدولي كه حاوي اين اطلاعات است رو توي اكسس داشته باشم. ضمنا ميدونم اكسس يه چيزه SQL SERVER يه چيز ديگه!! ولي ميشه اطلاعات رو بين اين دو مبادله كرد. در آخر اگه توجه ميكردين توي سئوالم گفتم كه با SQL Server Management Studio نتونستم به ديتابيس وصل بشم.

aserfg
دوشنبه 05 مهر 1389, 16:16 عصر
همون طور که گفتم شما می تونید از طریق سایتی که هاست در اختیارتون قرار می ده بک آپ لازم رو تهیه و در sql server با استفاده از export به خروجی اکسس دست پیدا کنید .
موفق باشین .

aminghaderi
دوشنبه 05 مهر 1389, 22:52 عصر
نباید مشکلی با رویت دیتاهای پایگاه با Sql Management داشته باشید (حتی با سیستم های دیگه؟!) چون اون از شما یوزر و پسورد می خواد ، کاری به مثلا مک آی پی کارت شبکه و ... نداره (البته دقیق نمی دونم ، ولی من تاجایی که خاطرم هست این کار رو قبلا با 2 سیستم در مکان متفاوت انجام دادم.)

خوب یه کار دیگههم می تونید انجام بدید ، از طریق خود پنل مدیریت سایت می شه به صورت آن لاین به دیتابیس دستری داشت (من پلسک رو بارها امتحان کردم) متاسفانه گزینش یادم نیست و خطوط ارتباطیم هم Dial Up هست وگرنه یه نگاهی می انداختم واستون ، ولی چیزیکه مهمه اینه که گزینه ای برای ویرایش اطلاعات Db به صورت On Line هست (بعد افزودن دیتابیس در هاست ، و افزودن یوزر برای دیتابیس ، کنار ایکن دیتابیس یه ایکنی هست ، همون رو کلیک کنید.)

برا بکاپ ، من حقیقت دلیل شما رو درست برای این کار متوجه نمی شم ، معمولا اطلاعات به دلیل بکاپ گیری مرتب هاستینگ ، حفظ شده هست و نیاز به بکاپ گیری نیست. (البته بستگی به هاستینگ داره) .
در ثانی کاربر تا حدی می تونه بکاپ گیری رو آن لاین انجام بده ؟! (تا زمانیکه دیتابیس حجمش از MB 5 بالا نرفته باشه!) (این جمله شرح داره ، که شاید جایش انجا نباشد ولی براش دلایل قانع کننده ای دارم. )

ضمنا ميدونم اكسس يه چيزه SQL SERVER يه چيز ديگه!!

ولي ميشه اطلاعات رو بين اين دو مبادله كرد

اگر نرم افزاری قبلا طراحی کردید که با اکسس کارمیکنه ، خوب خوبه ، ولی اگر غیر از این هست ، لطفا توضیح بدید چرا می خواهید این کار رو انجام دهید؟؟

موفق باشید.

hamed2661
چهارشنبه 07 مهر 1389, 08:59 صبح
دوستان عزيز از دقت و توجهتنون ممنونم

نباید مشکلی با رویت دیتاهای پایگاه با Sql Management داشته باشید (حتی با سیستم های دیگه؟!) چون اون از شما یوزر و پسورد می خواد ، کاری به مثلا مک آی پی کارت شبکه و ... نداره (البته دقیق نمی دونم ، ولی من تاجایی که خاطرم هست این کار رو قبلا با 2 سیستم در مکان متفاوت انجام دادم.)
فكر ميكنم ايراد از پورتهاي شبكه اداره باشه و بسته بودن اونا و الا با همونم يوزر و پسورد و ستينگي كه از خونه وصل ميشم امتحان ميكنم ارور ميده.

خوب یه کار دیگههم می تونید انجام بدید ، از طریق خود پنل مدیریت سایت می شه به صورت آن لاین به دیتابیس دستری داشت (من پلسک رو بارها امتحان کردم) متاسفانه گزینش یادم نیست

اون گزينه web admin هست ولي بازم ارور ميده با پشتيباني تماس گرفتم جوابشون اين بود كه گفتن فعلا فقط ديتابيسهاي MYSQL هاست رو پشتيباني ميكنه !

برا بکاپ ، من حقیقت دلیل شما رو درست برای این کار متوجه نمی شم ، معمولا اطلاعات به دلیل بکاپ گیری مرتب هاستینگ ، حفظ شده هست و نیاز به بکاپ گیری نیست. (البته بستگی به هاستینگ داره) .
در ثانی کاربر تا حدی می تونه بکاپ گیری رو آن لاین انجام بده ؟! (تا زمانیکه دیتابیس حجمش از MB 5 بالا نرفته باشه!) (این جمله شرح داره ، که شاید جایش انجا نباشد ولی براش دلایل قانع کننده ای دارم. )
اگر نرم افزاری قبلا طراحی کردید که با اکسس کارمیکنه ، خوب خوبه ، ولی اگر غیر از این هست ، لطفا توضیح بدید چرا می خواهید این کار رو انجام دهید؟؟

فكر كنم سئوالمو خوب طرح نكردم يه جورايي غلط اندازه گفته بودم هم واسه بك آپ گيري و هم واسه دسترسي به اطلاعات سايت توسط مدير سايت (يعني كسي كه به هاست دسترسي نداره و قراره از طريق صفحات مديريتي سايت به اطلاعات ديتابيسها دست پيدا كنه و نه طراح سايت) الان شما وقتي يك سايت طراحي ميكنين كه كاربرا ميان يكسري اطلاعات وارد ميكنن كه توي يك كار اداري قراراه استفاده بشه چجوري اين اطلاعاتو در اختيار كارمنداي مربوطه ميزارين؟

hamed2661
چهارشنبه 07 مهر 1389, 14:59 عصر
كمكي از كسي بر نمياد؟

aminghaderi
چهارشنبه 07 مهر 1389, 19:14 عصر
الان شما وقتي يك سايت طراحي ميكنين كه كاربرا ميان يكسري اطلاعات وارد ميكنن كه توي يك كار اداري قراراه استفاده بشه چجوري اين اطلاعاتو در اختيار كارمنداي مربوطه ميزارين؟
سلام.
برای اینکار سناریویی به این شکل داریم :
1- یه نرم افزار اداری هست که سیستمش اکسس هست (نرم افزار قدیمی هست).
2- نرم افزاری وجود نداره.

1- یه سایت با اسکیوال براش طراحی می کنم و سپس یه Converter برای تبدیل دیتای اسکیو ال به اکسس و بعد اطلاعات تقدیم نرم افزار می شه و نرم افزار مورد استفاده قرار می گیره.
یه Converter برای تبدیل دیتا های اکسس به اسکیوال طراحی می کنم ، تا اطلاعات ویرایش شده توسط نرم افزار قابلیت آپلود در سایت رو داشته باشه.

2-1- اینترنتی (دسترسی سراسری)
یه سایت کامل با تمام امکانات براش طراحی می کنم و تمام کامپوتر ها رو هم مجهز به Adsl می کنم و همشون کانکت سایت بشن و کار هاشون رو آنلاین انجام بدهند.

2-2- اینترانت (دسترسی داخلی)
همون راه بالا رو انجام می دهم با این تفاوت که یه سرور براش داخل مرکز قرار می دم و سایت رو بروی اون قرار می دهم و سیستم ها رو به شبکه وصل می کنم . (این طوری سرعت Real هم خواهیم داشت.)

aminghaderi
چهارشنبه 07 مهر 1389, 19:28 عصر
فكر ميكنم ايراد از پورتهاي شبكه اداره باشه و بسته بودن اونا و الا با همونم يوزر و پسورد و ستينگي كه از خونه وصل ميشم امتحان ميكنم ارور ميده.کابل مربوط به شبکه رو بکشید ، بعد با ایرانسل کانکت شید؟! ببینید درست نمی شه ، شاید اسکیوال روی شبکه حساسیت داشته باشه؟! (البته اگر شبکتون دامین نیست؟!)

اون گزينه web admin هست ولي بازم ارور ميده با پشتيباني تماس گرفتم جوابشون اين بود كه گفتن فعلا فقط ديتابيسهاي MYSQL هاست رو پشتيباني ميكنه !متاسفانه سرورتون به نظر من ضعیف داره کار می کنه ، چون من فقط تا بحال فقط یک جا خرید داشتم که این فیلم و سکانس ها رو اجرا می کرد؟!
هاستون رو از شرکت های معتبر بگیرید.
این گزینه خیلی کار راه انداز هست ، به نظر من ارزش داره هاستینگتون رو عوض کنید ، اخه جایی گیر می کنید ، و نیاز به ویرایش اطلاعات دارید ، خوب فقط کافیه یوزر و پسورد هاست رو داشته باشید و بعد مشکل رو برطرف کنید ، اما اگر غیر از این باشه ....باید مکافات نصب اسکیوال رو بروی سیستم های تحمل کنید.

موفق باشید.

hamed2661
شنبه 10 مهر 1389, 11:05 صبح
کابل مربوط به شبکه رو بکشید ، بعد با ایرانسل کانکت شید؟! ببینید درست نمی شه ، شاید اسکیوال روی شبکه حساسیت داشته باشه؟! (البته اگر شبکتون دامین نیست؟!)
موفق باشید.

مشكلات من يكي دو تا نيست !! محل كار ايرانسل آنتن نميده همراه اول هم سرعتش وحشتناك پائينه يه چيزيه در حد هيچي !!

hamed2661
شنبه 10 مهر 1389, 11:18 صبح
سلام.
برای اینکار سناریویی به این شکل داریم :
1- یه نرم افزار اداری هست که سیستمش اکسس هست (نرم افزار قدیمی هست).
2- نرم افزاری وجود نداره.
1- یه سایت با اسکیوال براش طراحی می کنم و سپس یه Converter برای تبدیل دیتای اسکیو ال به اکسس و بعد اطلاعات تقدیم نرم افزار می شه و نرم افزار مورد استفاده قرار می گیره.
یه Converter برای تبدیل دیتا های اکسس به اسکیوال طراحی می کنم ، تا اطلاعات ویرایش شده توسط نرم افزار قابلیت آپلود در سایت رو داشته باشه.
2-1- اینترنتی (دسترسی سراسری)
یه سایت کامل با تمام امکانات براش طراحی می کنم و تمام کامپوتر ها رو هم مجهز به Adsl می کنم و همشون کانکت سایت بشن و کار هاشون رو آنلاین انجام بدهند.

2-2- اینترانت (دسترسی داخلی)
همون راه بالا رو انجام می دهم با این تفاوت که یه سرور براش داخل مرکز قرار می دم و سایت رو بروی اون قرار می دهم و سیستم ها رو به شبکه وصل می کنم . (این طوری سرعت Real هم خواهیم داشت.)

عزيز اينايي كه مي فرمائين كليات موضوعه و روشنه كه بايد به همين روش عمل بشه مشكل اين نيست.

aminghaderi
شنبه 10 مهر 1389, 11:46 صبح
عزيز اينايي كه مي فرمائين كليات موضوعه و روشنه كه بايد به همين روش عمل بشه مشكل اين نيست.خوب کاری که شما می خواهید انجام بدید ، هم کوچک نیست که جزئیات قابل برسی باشه؟!
شما از اون 3 روشی که من پیشنهاد دادم ، کدام یکی مد نظرتون هست (یعنی شرایطش رو دارید)؟؟؟

hamed2661
یک شنبه 11 مهر 1389, 13:27 عصر
خوب کاری که شما می خواهید انجام بدید ، هم کوچک نیست که جزئیات قابل برسی باشه؟!
شما از اون 3 روشی که من پیشنهاد دادم ، کدام یکی مد نظرتون هست (یعنی شرایطش رو دارید)؟؟؟

دوست عزيز مورد 1-2 به چيزي كه ميخوام نزديكه هرچند ارتباط كاربرا به سايت به من ارتباطي نداره ( افراد عادي هستند نه مثلاً كاركنان شركت) اما اساسا سئوال اينه كه چجوري ديتاي يك جدول SQL به يك ديتابيس اكسس منتقل بشه.

aminghaderi
یک شنبه 11 مهر 1389, 15:17 عصر
چجوري ديتاي يك جدول SQL به يك ديتابيس اكسس منتقل بشه.
من این کار رو انجام می دهم :
یه قطعه برنامه براش می نویسم که اطلاعات رو از db اکسس بخونه ، و داخل db اسکیوال ثبت کنه.
و در صوتی که قراره اسکیوال رو به اکسس تغییر بدم ، بر عکسش رو انجام می دهم.

موفق باشی.

hamed2661
یک شنبه 11 مهر 1389, 15:34 عصر
من این کار رو انجام می دهم :
یه قطعه برنامه براش می نویسم که اطلاعات رو از db اکسس بخونه ، و داخل db اسکیوال ثبت کنه.
و در صوتی که قراره اسکیوال رو به اکسس تغییر بدم ، بر عکسش رو انجام می دهم.

موفق باشی.

شما واقعا زحمت ميكشين !

aminghaderi
یک شنبه 11 مهر 1389, 16:38 عصر
شما واقعا زحمت ميكشين ! عوض تــشکـــــــــره دیگه!!!!!!:لبخندساده:

صادق صدقی
سه شنبه 13 مهر 1389, 06:42 صبح
من هم مشتاقم