PDA

View Full Version : سوال: راه حلی برای این سناریو !

franchesco
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:25 عصر
با سلام

من وب سایتی دارم که یک سری داده ها رو از جمع آوری میکنه !
و یک کامپیوتر دارم که به اینترنت وصل و به دیتابیس من روی سایت دسترسی داره و داده ها رو میتونه از دیتابیس بخونه .

حالا چیزی که من لازم دارم اینه که هرزمان دیتابیس سایت من آپدیت میشه به یه شکلی در همان زمان اون اپلیکیشن که روی سیستم من توی خونه هست متوجه بشه که اونم باید دیتابیس رو آپدیت کنه !!!

دوستان لطفا راهنمایی کننین.

با تشکر

eshpilen
سه شنبه 06 مهر 1389, 20:12 عصر
خب معمولا اپلیکیشن خودش باید در فاصله های زمانی معینی یک ارتباط کوچیک با سایت داشته باشه که سایت بهش بگه آیا تغییراتی انجام شده یا نه.
البته اگر IP ثابت داشته باشی میتونی برنامه ای روی سایت بذاری که برعکس کار کنه. یعنی سایت با سیستم شما تماس بگیره (در اینصورت باید روی PC خودت یه برنامه داشته باشی که مدام روی پورت مورد نظر درحال گوش دادن باشه)
راه حل دوم پیچیده تر هست و دردسر و نیاز به امکانات خاص داره، بنابراین معمولا ترجیحی نداره و همون روش اول بخوبی جواب میده درمورد بیشتر نیازها.

franchesco
سه شنبه 16 آذر 1389, 07:51 صبح
دوست عزیز ممنون

اما شخصی به من گفت که و صل شده به دیتابیس و گرفتن داده ها از دیتابیس روی اینترنت مشکل امنیتی داره !

آیا همین طوره یا اینکه مشکی خای نداره !

eshpilen
یک شنبه 21 آذر 1389, 08:31 صبح
خیلی اشخاص خیلی حرفا میگن. بدون سند و استدلال که نمیشه برمبنای حرف یکی، گرچه ظاهرا حرفه ای و با تجربه، تصمیم کلی و قاطعی گرفت.
از نظر من این حرف هیچ اعتباری نداره. چون سند و استدلالی همراهش نیست که قابل پیگیری باشه. در دنیای برنامه نویسی همه چیز علمی و روشن و قابل اثبات عملی و/یا تئوریک هست. هرکس غیر از این عمل کنه بیخود کرده :لبخند:
ضمنا حتی نگفتید اون شخص کی بوده که شما به حرفش اعتماد میکنید. پروفسور بالتازار نبوده؟ :قهقهه:

nobinobinobi
یک شنبه 18 دی 1390, 00:21 صبح
از wcf استفاده کن اونجا می تونی امنیت داده ها رو در هنگام رد و بدل شدن از هاست و سیستم تضمین کنی

sobhan5968
چهارشنبه 21 دی 1390, 19:28 عصر
دوست عزیز شما با استفاده از یک تایمر ساده میتونید چک کنید که ایاد تغییری حاصل شده یا نه . در فواصل زمانی معین .

اینکه ارتباط اینچنینی غیر امنیتیه کاملا بی پایه اساس هست چون خیلی ا ز شرکتها و سازمانها از جمله اداره مالیات از این روش استفاده میکنند .