PDA

View Full Version : سوال: ترکیب دو سایت ASP.NET و Joomla

طبیب دل
سه شنبه 06 مهر 1389, 10:59 صبح
سلام به دوستان
من یک سایت برای آموزشگاهی طراحی کردم که این اموزشگاه خودش یک سایت داره که با جوملا طراحی شده سایتی که من نوشتم بانک sql2005 داره و تعدادی صفحه که با پلت فرم ASP.NET و زبان سی شارپ طراحی شده حالا چطوری می تونم سایتم به سایت اونا اضافه کنم؟
فقط از کسی شنیدم که باید یک subDomain تعریف کنم من تا حالا سایت راه اندازی نکردم خواهش می کنم کمکم کنین؟
اگر توضیح بیشتری نیاز هست بگید تا بگم.

mehdi.mousavi
چهارشنبه 07 مهر 1389, 10:18 صبح
سلام به دوستان من یک سایت برای آموزشگاهی طراحی کردم که این اموزشگاه خودش یک سایت داره که با جوملا طراحی شده سایتی که من نوشتم بانک sql2005 داره و تعدادی صفحه که با پلت فرم ASP.NET و زبان سی شارپ طراحی شده حالا چطوری می تونم سایتم به سایت اونا اضافه کنم؟ فقط از کسی شنیدم که باید یک subDomain تعریف کنم من تا حالا سایت راه اندازی نکردم خواهش می کنم کمکم کنین؟ اگر توضیح بیشتری نیاز هست بگید تا بگم.

سلام.
بله باید یک Sub Domain ایجاد کنید. اگر با نحوه انجام اینکار آشنا نیستید، با شرکت Hosting خودتون تماس بگیرید و از اونها کمک بگیرید. بعد از اینکه Sub Domain رو ایجاد کردید، فایلهای خودتون رو در Sub Domain مربوطه بریزید، شاخه جدید رو بعنوان یک Web Application معرفی کنید و مطمئن بشید که App Pool مجزایی به اون اختصاص داده اید. جزییات رو بازهم می تونید از Hosting خودتون بپرسید.

موفق باشید.

طبیب دل
چهارشنبه 07 مهر 1389, 11:57 صبح
سلام.
بله باید یک Sub Domain ایجاد کنید. اگر با نحوه انجام اینکار آشنا نیستید، با شرکت Hosting خودتون تماس بگیرید و از اونها کمک بگیرید. بعد از اینکه Sub Domain رو ایجاد کردید، فایلهای خودتون رو در Sub Domain مربوطه بریزید، شاخه جدید رو بعنوان یک Web Application معرفی کنید و مطمئن بشید که App Pool مجزایی به اون اختصاص داده اید. جزییات رو بازهم می تونید از Hosting خودتون بپرسید.

موفق باشید.
ممنون از توجهتون ولی منظور از App Pool مجزا چیه؟

کسی نظر دیگه ای نداره اگه میشه بیشتر توضیح بدین و آیا اصلا جوملا با ASP مشکلی نداره

mehdi.mousavi
شنبه 10 مهر 1389, 13:51 عصر
ممنون از توجهتون ولی منظور از App Pool مجزا چیه؟

کسی نظر دیگه ای نداره اگه میشه بیشتر توضیح بدین و آیا اصلا جوملا با ASP مشکلی نداره

سلام.
برای توضیحات بیشتر در مورد App Pool لطفا این مقاله (http://www.developer.com/net/asp/article.php/2245511/IIS-and-ASPNET-The-Application-Pool.htm) رو مطالعه کنید. در مورد سوال دوم هم، خیر، Joomla هیچ مشکلی با ASP.NET نداره. من قبلا دقیقا اینکارو انجام داده ام.

موفق باشید.

mmnoody2006
شنبه 10 مهر 1389, 21:33 عصر
دوست عزیز جوملا بر پایه PHP شما می گی .net خب برای این کار هاست شما باید هر دو تکنولوژی رو ساپورت کنه در مرحله اول ولی فکر کنم یه جا خوندم که سرور های دات نت می نونن با تغییر برنامه های
PHP رو هم ساپورت کنن

طبیب دل
دوشنبه 12 مهر 1389, 01:24 صبح
سلام.
برای توضیحات بیشتر در مورد App Pool لطفا این مقاله (http://www.developer.com/net/asp/article.php/2245511/IIS-and-ASPNET-The-Application-Pool.htm) رو مطالعه کنید. در مورد سوال دوم هم، خیر، Joomla هیچ مشکلی با ASP.NET نداره. من قبلا دقیقا اینکارو انجام داده ام.

موفق باشید.
آقای موسوی ضمن تشکر از شما
من این کار رو یکبار امتحانی انجام دادم و با پسوند aspx صفحات مشکل داشت مثلا صفحه اصلی رو که به نام home.aspx بود باز نمیکرد ولی با تغییر پسوند به home.html صفحه رو باز کرد ولی هایپر لینک هایی رو که گذاشته بودم فقط به صورت لیبل نمایش میداد اگر قبلا این کار رو کرده اید ممنون میشم یک توضیح کامل از آپلود سایت بزارید
از طرفی بانکی هم که دارم sql2005 هست اون رو چطور بزارم آخه جوملا با بانک اطلاعاتی mySql کار میکنه چطور میشه تبدیلش کرد و به عنوان آخرین سئوال اگر لینکی از سایت اصلی یعنی جوملا به سایت من گذاشته شود آیا صفحات aspx در قالب همان جوملا قرار می گیرند؟
خواهش میکنم کمکم کنید موضوع حیاتی است البته مقاله ای رو که گذاشتید هنوز مطالعه نکردم ولی مطمئنآ به دردم می خوره
ببخشید صحبتم طولانی شد.

Alireza_Salehi
دوشنبه 12 مهر 1389, 07:36 صبح
در حال حاظر تقریبا تمام هاستینگ های ویندوزی قابلیت اجرای وب سایت های PHP را دارند.
همون طور که آقای موسوی گفتند باید یک ساب دومین جدید ایجاد کنید و وب سایت ASP.NET را در آن قرار دهید. معمولا مراحل ایجاد AppPool در هاستینگ های اشتراکی (Shared) به صورت خودکار انجام می شود.

اگر هاستینگتان کنترل پنل درست و حسابی داشته باشد فقط کافیست ساب دومین ایجاد کنید و سایت را در آن کپی کنید هیچ تنظیمی لازم نیست.

لینک دادن دو سایت به یکدیگر هم مشکلی ندارد هر وب سایت طبق تنظیمات خودش و زبان برنامه نویسی مربوطه اجرا می شود. هیچ کدام در قالب دیگری اجرا نمی شود.

نکته مهم این که سایت های ASP.NET در هاست لینوکسی اجرا نمی شود، ولی PHP هم در لینوکس و هم در ویندوز اجرا می شود.

هر کدام هم با بانک اطلاعاتی خودش کار خواهد کرد نیازی نیست جولا تحت sql اجرا شود.