PDA

View Full Version : استفاده از مقدیر آرایه یک فرم در فرم دیگر

Tarrah
چهارشنبه 29 تیر 1384, 09:19 صبح
سلام
یه آرایه تو mainform دارم که در طی برنامه مقداردهی می شه . بعد از اتمام کار با این فرم و استفاده از form2 تو همون برنامه می تونم از مقادیر آرایه استفاده کنم ؟

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 29 تیر 1384, 12:50 عصر
اگر فرم رو destroy نکرده باشین بله میشه ولی پیشنهاد می کنم یک unit در نظر بگیرین برای variable هایی که حالت global دارن و میخواین در کل برنامه در دسترس باشن این جوری هم کارتون راحتتر میشه و هم کنترلش آسونتره

JavanSoft
چهارشنبه 29 تیر 1384, 13:05 عصر
اگر فرم رو destroy نکرده باشین بله میشه ولی پیشنهاد می کنم یک unit در نظر بگیرین برای variable هایی که حالت global دارن و میخواین در کل برنامه در دسترس باشن این جوری هم کارتون راحتتر میشه و هم کنترلش آسونتره
این نکته زیاد به اصل مطلب ربط ندارد
ولی حتی المقدور از ارایه های سراسری استفاده نکنید
1) کنترل صحت مقادیر بسیار سخت است (ممکن است با فراخوانی یک پروسیجر در هنگام گسترش برنامه ریتم اولیه نرم افزار بهم ریخته و مقادیر دیگری جایگزین شود)
2) حجم فضای مورد استفاده افزایش می یابد

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 29 تیر 1384, 13:15 عصر
این نکته زیاد به اصل مطلب ربط ندارد

من فکر میکنم سوال tarrah اینه که اگر فرم بسته بشه آیا هنوز به آرایه دسترسی داره یا نه

Tarrah
چهارشنبه 29 تیر 1384, 14:08 عصر
نه فرم هنوز بازه.تو همون برنامه ی در حال اجرابدون استفاده از unit ای که گفتین چه جوری می تونم به آرایه دسترسی داشته باشم؟از چه کدی باید استفاده کنم ؟

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 29 تیر 1384, 14:35 عصر
اگر فرض کنید که آرایه شما در form1 و شما می خواین در from2 از اون استفاده کنین کدش به صورت زیره :

fom1.array[i].data

البته باید حتما unit مربوط به فرم 1 را در فرم 2 use کرده باشین و همچنین آرایه شما در فرم1 باید publicباشه نه private

موفق باشین

Tarrah
چهارشنبه 29 تیر 1384, 15:26 عصر
ممنون از توجهتون ولی قبل از باز کردن این تاپیک این کاررو کرده بودم.error زیر رو می ده .
Undeclared identifier: array

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 01 مرداد 1384, 07:59 صبح
شما unit اون فرمی که array در اون هست را در فرمی که میخواین ازش استفاده کنین use نکردین و یا اگرم use کرده باشین در فرمی که array رو تعریف کردین اونو در قسمت private نوشتین که باید در قسمت public بزارینش

موفق باشین