PDA

View Full Version : سوال: الگوریتم انتخاب افراد با توجه به اولویت و امتیاز

golshan
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:36 عصر
فرض کنید افرادی برای چندین شغل بر اساس اولویت خودشان درخواست داده اند و همچنین این افراد در یک آزمون هم شرکت کرده و امتیازاتی را بدست آورده اند .
حال از بین این افراد می خواهیم بهترین افراد را برای هر شغل به ترتیب انتخاب کنیم (هم اولویت مهم است و هم امتیاز) .
این انتخاب دقیقا مثل انتخاب افراد در کنکور می باشد.
این نوع الگوریتم ها جزو کدام دسته از الگوریتم ها هستند و آیا می توانم الگوریتم آماده ای برای این مساله پیدا کنم یا نه؟

tdkhakpur
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:47 عصر
حال از بین این افراد می خواهیم بهترین افراد را برای هر شغل به ترتیب انتخاب کنیم (هم اولویت مهم است و هم امتیاز) .

در مورد امتیاز چیز خاصی نداره فقط یک الگوریتم ساده بررسی بیشترین امتیاز نسبت به سایر امتیازهاست ولی منظور از بهترین کیا باشن یعنی چه شرایطی را داشته باشند تا جزو بهترین باشه؟
مثلا برای برای ورزش والیبال قد الویت رو داره بعد تکنیک و بعد ...

مسعود اقدسی فام
چهارشنبه 07 مهر 1389, 09:58 صبح
با توجه به اینکه امتیاز نفرات مشخص می کنه که باید اولویتهای کدوم شخض رو اول بررسی کنیم و غیره، ساده ترین راه اینه که این افراد رو بر اساس امتیازشون مرتب کنیم و با بررسی اولویت هاشون، اولین اولویتی رو توسط نفرات قبلی پر نشده براش در نظر بگیریم.
حالا این امتیاز می تونه نتیجه آزمون باشه، یا ترکیبی از آزمون و سایر معیارهایی که خود ما تعریف می کنیم.
البته اگه قرار باشه این معیارهای داخل سازمانی متناسب با نوع شغل عوض بشه، ممکنه بحث کمی پیچیده تر شه.

hercool
دوشنبه 12 مهر 1389, 09:43 صبح
من مثالی میزنم فرض می کنیم که یه شرکت نرم افزاری است و به چند متخصص از هر گرایش نیاز داره
به طور مثال شبکه الگوریتم ساختمان داده و ....
حالا برای این حرفه ها تعدادی درخواست میدن و در ازمون شرکت می کنن
چون ساده ترین کار استفاده از امتیازات هست هر گروه را بر اساس امتیاز مرتب می کنیم
در گروه مورد نظر برای هر نوع امتیازی در نظر میگیریم (مثلا در برنامه نویسی زبان های مورد نیاز رو لیست می کنیم)
حالا بر اساس امتیازات ازمون شرایط رو بررسی می کنیم و بر اساس مهارت ها امتیازتی رو به شخص می دیم سپس پس از اتمام اعضا رو بر اساس امتیاز جدید دسته بندی می کنیم
این اولویت ما میشه
یک نکته هم هست اونم اینه که باید یه میانبر ایجاد کنیم ه اگر در بین متقاضیان کسی در گرایش دیگری هم تبحر داشت در اون گروه مورد امتیاز دهی قرار بگیره
اینجوری در هزینه ها و تعداد اعضا صرفه جویی هم شده
این نظر من بود