PDA

View Full Version : موضوع مشکل فارسی در ado.net

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 13:54 عصر
من یک database در sqlserver2008 ساختم و یک جدول و درc# در قسمت data بعد از add کردن database مورد نظر و drag drop کردن روی فرم و run کردن برنامه وقتی فارسی میزنم و با binding navigator اطلاعات رو وارد و save میکنم بعد از اجرای مجدد دیگه فارسی ها بصورت ؟؟؟؟؟ نمایش داده میشوند در ضمن font های textbox ها رو tahoma گذاشتم .چکار کنم؟؟؟
هم اینکه میخوام ببینم کسی binding navigator رو که هر عمل رو روی یک button شبیه سازی کرده باشه داره یعنی insert,delete,save,move,previuse

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 14:37 عصر
فيلد شما با از نوع nvarchar باشه تا بتونه فارسي قبول كنه

موفق باشيد

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 14:58 عصر
فيلد شما با از نوع nvarchar باشه تا بتونه فارسي قبول كنه

موفق باشيد

فقط حروف فارسی چکار کنم که لاتین میاد

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:05 عصر
دوست عزيز اين نوع فيلد لاتين هم قبول ميكنه
شايدم من منظور شما رو درست متوجه نشدم

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:30 عصر
دوست عزيز اين نوع فيلد لاتين هم قبول ميكنه
شايدم من منظور شما رو درست متوجه نشدم
نه منظورم رو متوجه شدید من الان مشکل حروف فارسیم حل شد الان فقط نمیخوام اعداد لاتین باشه و فارسی ذخیره بشه

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:35 عصر
خب اونو از توي فرم بايد درست كني
كاري كني كه تكس باكس فقط فارسي قبول كنه

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:54 عصر
خب اونو از توي فرم بايد درست كني
كاري كني كه تكس باكس فقط فارسي قبول كنه
خوب نمونه textboxsیا combo سفارشی که فقط حروف و اعداد فارسی قبول کنه دارید.
آخه مشکل اینه که من اصلآ حتی توی wordpad هم نمی تونم اعداد فارسی type کنم این خیلی مهم هست من توی پروژه حسابداریم این یک ضعف حساب میشه .
راه حل چیه؟؟:اشتباه:

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:58 عصر
والا من سراغ ندارم ولي راه اينه چه وقتي فوكوس وارد تكس باكس شد صفحه كليد رو فارسي كني !

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 16:16 عصر
والا من سراغ ندارم ولي راه اينه چه وقتي فوكوس وارد تكس باكس شد صفحه كليد رو فارسي كني !
خوب مشکل اصلا توی C# نیست من حتی توی PHOTOSHOP یا WORD هم نمیتونم اعداد فارسی تایپ کنم

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 16:22 عصر
خب ويندوزت فارسي نيست دوست خوبم :اشتباه:
ويندوزت چيه ؟؟؟

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 16:45 عصر
خب ويندوزت فارسي نيست دوست خوبم :اشتباه:
ويندوزت چيه ؟؟؟
windows7 دارم اگه فارسی نصب نبود که کاراکتر فارسی هم نمیومد بعد این پروژه روی xp قراره نصبشه

ایمان مدائنی
سه شنبه 06 مهر 1389, 16:56 عصر
شرمنده كه نتوستم بيشتر از اين كمكت كنم
ولي اگه قراره تو ويندوز XP نصب بشه يك برنامه دارم بهت بدم مشكلت رو حل ميكنه

اميدوارم با توضيحاتم گيجت نكرده باشم

شايدم راه بهتري وجود داشته باشه از دوستان ميخوام كه بيان و جواب بدن

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 06 مهر 1389, 18:14 عصر
برای اینکه تو ویندوز XP اعداد رو فارسی نشون بدید بهترین راه تنظیم استفاده از Regional and... تو کنترل پانل هست که بعد از باز کردن برنامه در تب اول و آخر زبان رو فارسی انتخاب کنید(اگه خواست راستارت بشه مانع نشید) بعد در تب اول قسمت Customize رو باز کنید و آخرین گزینه یعنی Digit Substitution رو به National تغییر بدین و پنجره رو ببندید در این حالت تو اکثر قسمت های ویندوز و همچنین برنامه خودتون می تونید اعداد رو به صورت فارسی ببینید و نیاز به هیچ تغییر خاصی تو برنامه ندارید

برای گزارشها هم اگه می خوای اعداد فارسی نشون داده بشن از فونت های فارسی که اولشون B داره استفاده کن مثل BNazanin

یه راه دیگه هم وجود داره که می تونی اعداد رو فارسی ببینی و فارسی ذخیره کنی که با استفاده از اون بعضی از مزیت های روش بالا از دست میره: می تونی با یه تابع تبدیل اعداد رو به اعداد فارسی تبدیل کنی(تابعش تو فروم هست پیدا نکردی برات میفرستم) توجه داشته باش که تمام اعداد در این روش فارسی ذخیره میشن و فارسی نشون داده میشن ولی ماهیت عدد بودن اونها از دست رفته و تبدیل به یک رشته متنی شدن و نمیتونی روی اونها عملیات محاسباتی انجام بدی و تو گزارش گیری ها معمولا دردسر ساز میشه اگه مشکلت بارم حل نشد PM بده تا بیشتر راهنمایی کنم

k1csharpdeveloper
سه شنبه 06 مهر 1389, 18:58 عصر
من میخوام روی دیتا بیسم یک سری کار انجام بدم که binding navigator انجام میده ولی چون زیبایی برنامه از بین میره میخوام یکسری button ویژه استفاده کنم که این کارارو انجام بده:
insert or add
save
update
edit
delete
move frist
move next
next record
previuse record
من یکسری textbox , combobox دارم که میخوام روشون اینکارارو انجام بدم.
ممنون میشم اگه پروژه ای دارید که اینکارارو انجام میده بفرستید