PDA

View Full Version : گفتگو: پیشنهاد بزرگان و حرفه ای ها برای تبدیل شدن به برنامه نویس بسیار حرفه ای

ProgramerWinWeb
سه شنبه 06 مهر 1389, 17:27 عصر
سلام دوستان عزیز من یه برنامه نویس متوسط هستم میخوام حرفه ای بشم خیلی حرفه ای میخوام بدونم که باید چیکار کنم که حرفه ای شم مخصوصا در خصوص طراحی بازی و برنامه های سیستمی حرفه ای ممنون میشم کمکم کنید.من تا حالا چند تا برنامه نوشتم مثل برنامه مدیریت کتابخانه شهرمون برنامه کلینیک فیزیوتراپی و برنامه مدیریت مرغداری ولی من میخوام کار حرفه ای انجام بدم نه این طور برنامه ها. من بعضی برنامه های بازی و پیشرفته رو در سی شارپ میبینم که حتی اون کلاسها رو تا حالا ندیدم که ازش استفاده شده و برنامه دارای منطق بسیار حرفه ای و جالب است میخوام کمکم کنید این تایپیک مورد نیاز خیلی ها است که میخوان حرفه ای شن از دوستان بزرگ میخوام که مارو یاری کنن لطفا فقط حرفه ای ها نظر بدن با سپاس از همه دوستان

faridprogrammer
سه شنبه 06 مهر 1389, 17:47 عصر
به نظر من اول مطالعه کنید که دقیقا موضوع مورد فعالیت شما مشخص بشه.
ولی در حالت کلی مثلا برای بازی نوشتن بیشتر سعی کنید بر روی مباحث نظری بازی سازی تکیه کنید تا چند تا کلاس یا پلتفرم.
کلاس ها یا فریورک ها میان و میرن! ولی چیزی که میمونه دانش نظری شماست.

flash118
سه شنبه 06 مهر 1389, 19:41 عصر
خوب دوست عزیز خوب جالا که بحث حرفه ای شدن به میان آمد باید خدمتتون بگم باید در اول راه باید هدفتون رو مشخص کنید که تو چه بازه ای از برنامه نویسی می خواهید فعالیت کنید اما در زمینه بازی سازی در سی شارپ خدمتتون عرض کنم دوستان فعالیت هایی کردن از جمله بنده حقیر مخصوصا تو دایرکتیس که برای خودش عالمی داره و یلی هست برای خودش اما گیم سازی به این آسونی هم نیست باید تجزیه تحلیل قوی و به محور های مختصاتی و محیط 3 بعدی تسلط داشته باشین و بدونید هر جرکتی عمل و عکس العملی داره توضیحات کلی بماند برای بعد انشاالله این برای آشنایی بود اگه مشتاق بودید من در خدمتم تا حد توان

arefba
چهارشنبه 07 مهر 1389, 14:30 عصر
من پیشنهاد می کنم اول خودتون لیستی از دانستنی هاتون رو بنویسید تا ادامه راه رو به شما بگیم

flash118
چهارشنبه 07 مهر 1389, 14:42 عصر
دوست عزیز با یکی از دوستان شروع کردیم مبجث دایرکتیس رو ولی برای بازی فعلا نرفته فعلا کاربردی و توابع و مقدمات هست بررو زمان تکمیل میشه در ثانی دوست عزیز شما نگفتید می خواهید چیکار کنید تو بحش بازی سازی کار کنید یا طراحی موتور بازی این دوبخش بجث هایی متفاوت و کاربر خاص خودشو دارن بفرمایید من در خدمتم

ProgramerWinWeb
چهارشنبه 07 مهر 1389, 18:45 عصر
دوست عزیز من از directxچیزی بلد نیستم میخوام به امید خدا وبا کمک شما دوستان عزیز شروع کنم من حالا مبتدی هستم ولی چون به شدت علاقه به برنامه نویسی گرافیکی وساخت بازی دارم خیلی زود پیشرفت میکنم من دوست ندارم با موتورهای بازی بازی بسازم دوست دارم با مرور زمان رشد کنم در این زمینه میدونم شاید تا 3 سال هم بازی های ساده بسازم ولی به اینده امیدوارم ومیدونم میتونم موفق بشم در ضمن زبان مورد استفاده ومنبع های خوب برای شروع و کمک شما دوستان عزیز رو میخوام برای شروع در برنامه نویسی گرافیک در نقطه صفر هستم
منتظر کمک شما دوستان عزیز هستم:افسرده:

sayareh
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 15:35 عصر
تلاش و تلاش و تلاش
فقط همین

مسیر تلاش شما می تونه سایت های زبان اصلی باشه به حرف هیچ یک از دوستان اهمیت نده فقط خودتی که میتونی خودت را بسازی
برو تو سایت های زبان اصلی مانند codeproject.com همه ی کمبودهای شما حل خواهد شد
فقط کدها را بگیر و تحلیل و استفاده کن

فقط آبهای پهناور پارس نه خلیج همیشه فارس