PDA

View Full Version : خبر: دانلود کنید::یک نمونه ی کوچیکی از استفاده ی JQuery در ASP.NET

raziee
سه شنبه 06 مهر 1389, 21:18 عصر
سلام.
یک نمونه ی کوچیکی از استفاده ی JQuery در ASP.NET درست کردم گفتم براتون بزارم شاید بتونم کمکی کرده باشم.
امیدوارم به دردتون بخوره.
اگه سوال بود در خدمتم.
دموی این رو میتونید در این آدرس (http://www.contactus.raziee.ir/) ببینید.
شاد و پیروز باشید.
حسین رضیئی

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
توضیحات :

کلاس AjaxHelper (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1120670#post1120670)

mojahed
چهارشنبه 07 مهر 1389, 11:00 صبح
کد زیبایی بود فقط من یک مشکل در آن دیدم و آن اینکه وقتی یک رکورد را اضافه میکردی و در دفعه دوم و سوم اگر فیلدها را خالی میگذاشتی یک بار پیغام خطا میدهد ولی برای دفعات بعد دیگه پیغامی مبنی بر اینکه فیلدها خالی هست را نمیدهد!!!.

raziee
چهارشنبه 07 مهر 1389, 12:46 عصر
کد زیبایی بود فقط من یک مشکل در آن دیدم و آن اینکه وقتی یک رکورد را اضافه میکردی و در دفعه دوم و سوم اگر فیلدها را خالی میگذاشتی یک بار پیغام خطا میدهد ولی برای دفعات بعد دیگه پیغامی مبنی بر اینکه فیلدها خالی هست را نمیدهد!!!.

مرسی از توجهتون.
اطلاح شد. از پست اصلی دانلود کنید.

raziee
چهارشنبه 07 مهر 1389, 15:58 عصر
دوست عزیز سایت دمو کار نمی کنه
و همچنین پوشه ضمیمه شده نیز ناقص هست و اجرا نمی شه
در مورد دمو حق با شماست »» لینک اصلاح شد.
پروژه خطایی داره؟

reza6966
چهارشنبه 07 مهر 1389, 18:28 عصر
پروژه خطایی داره؟
نه دوست عزیز ... من پستم رو اصلاح کردم اما دیر شده بود ... مشکل از ویژوال من بود که حل شد

s.Jabbari
پنج شنبه 08 مهر 1389, 22:15 عصر
سلام
من تو بخش FrameWork این پروژه مشکل دارم.میشه میشه یک توضیح مختصر در مورد کار هر یک از کلاسها ارائه کنید.

raziee
دوشنبه 12 مهر 1389, 17:34 عصر
سلام
من تو بخش FrameWork این پروژه مشکل دارم.میشه میشه یک توضیح مختصر در مورد کار هر یک از کلاسها ارائه کنید.

سلام.
راستش توضیح مختصر که نمیدونم چی باید بگم.
اول این که این نمونه از نوع معماری که آقای راد در این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50594) ورژن 7 پیاده کردند الگو برداری شده و البته با کمی تغییرات.(بعضی از کلاس ها رو حذف کردم مثل Schema)
اگه مشکلی تو بخش خاصی دارید سوال کنید.
البته سعی میکنم متد های مهم رو بعدا بگم.

majnun
دوشنبه 12 مهر 1389, 18:53 عصر
ایمیل نامعتبر هم قبول میکنه :لبخند:

raziee
دوشنبه 12 مهر 1389, 19:26 عصر
ایمیل نامعتبر هم قبول میکنه :لبخند:

آره. اعتبار سنجی برای صحت درست وارد کردن ایمیل انجام نمیده.
اگه خواستید میتونید تو متد InsertContactUs در کلاس ContactUs در HRaz.ContactUs.Framwork.BLL اعتبار سنجی کنید.
نکته اینکه اعتبار سنجی در کلاینت نمیتونه تایید کنه که ایمیل(یا هر داده دیگه ای) صحیح وارد شده باشه.

raziee
پنج شنبه 15 مهر 1389, 18:13 عصر
یکی از کلاس های مهم در این پروژه کلاس AjaxHelper است که به منظور بارگذاری یک UserControl و Render کردن آن ایجاد شده است.
public class AjaxHelper
{
/// <summary>
/// Render User Control to string
/// </summary>
/// <param name="path">file path</param>
/// <returns></returns>
public static string RenderUserControl(string path)
{
Page pageHolder = new Page();

HRazUserControl viewControl =
(HRazUserControl)pageHolder.LoadControl(path);

HtmlForm htmlForm = new HtmlForm();
htmlForm.Controls.Add(viewControl);

pageHolder.Controls.Add(htmlForm);

StringWriter output = new StringWriter();
HttpContext.Current.Server.Execute(pageHolder, output, false);
string html = output.ToString();

html = html.ReplaceWithRegEx(@"<[/]?(form)[^>]*?>", string.Empty);
html = html.ReplaceWithRegEx(@"<?[^<]*__VIEWSTATE[^>]*/>", string.Empty);
html = html.ReplaceWithRegEx(@"\r\n", string.Empty);
html = html.ReplaceWithRegEx(@">[\s]+", "> ");
html = html.ReplaceWithRegEx(@"[\s]+<", " <");
html = html.ReplaceWithRegEx(@"[\s]+", " ");
html = html.Replace("<div></div>", "");

return html;
}
}
بوسیله ی این متد یک UserControl فراخوانی شده و به یک HtmlForm اضافه میشود. در انتها بوسیله HttpContext.Current.Server.Execute کامپایل میشود.
بوسیله ی RegularExpressions تگ های اضافه و کاراکتر های نامرئی از بین میروند.
در انتها این رشته را برگشت میدهد و بوسیله ی Handler ای که در ContactUs.ashx پیاده سازی شده به کلاینت فرستاده میشود.

این متد از وبلاگ آقای وحید نصیری (http://vahidnasiri.blogspot.com) (بارگذاري يك يوزركنترل با استفاده از جي‌كوئري (http://vahidnasiri.blogspot.com/2009/07/blog-post_06.html))گرفته شده که کمی در آن تغییر ایجاد کردم.

maryam_272
یک شنبه 09 بهمن 1390, 11:38 صبح
با سلام
اگه user control ما دارای پراپرتی باشد اولا چگونه این پراپرتی ها را set کنیم ثانیا اگه بخواهیم اون مقادیر را توسط jquery بفرستیم چطوری باید اینکار را انجام بدهیم

sara.65
یک شنبه 09 بهمن 1390, 20:20 عصر
آقا من خیلی حرفه ای نیستم و برام سوال برام پیش اومده.

تو پوشه sql یه اسکریپت به اسم ContactUs.txt هست که ساختار دیتا بیس توش هست . در مورد این اسکریپت سوال دارم.

واسه ساختن دیتابیس باید اسکریپت رو در SQLserver اجرا کنیم یا خودش با همین کد برامون دیتا بیس رو می سازه؟؟؟؟؟

یه توضیح در این مورد بهم میدی ؟؟؟

raziee
یک شنبه 09 بهمن 1390, 20:34 عصر
با سلام

اگه user control ما دارای پراپرتی باشد اولا چگونه این پراپرتی ها را set کنیم ثانیا اگه بخواهیم اون مقادیر را توسط jquery بفرستیم چطوری باید اینکار را انجام بدهیم
وقتی میگیم Property یعنی میتونیم از بیرون از کلاس مروبطه بهش دسترسی داشته باشیم.
میتونید بعد از Instance گرفتن از UserControl مربوطه Property هایی که میخواهیم رو مقدار دهی کنیم.
اما این موضوع که چجوری از کلاینت بهش مقدار دهی کنید بستگی به پیاده سازی خودتون داره. کاری که میخواهید انجام بدید و کاری که تا الان انجام دادید رو بگید

آقا من خیلی حرفه ای نیستم و برام سوال برام پیش اومده.
تو پوشه sql یه اسکریپت به اسم ContactUs.txt هست که ساختار دیتا بیس توش هست . در مورد این اسکریپت سوال دارم.
واسه ساختن دیتابیس باید اسکریپت رو در SQLserver اجرا کنیم یا خودش با همین کد برامون دیتا بیس رو می سازه؟؟؟؟؟
یه توضیح در این مورد بهم میدی ؟؟؟
برای ایجاد دیتابیس باید اسکریپت های سازنده جدوال و.. درون اون فایل رو اجرا کنید.

maryam_272
سه شنبه 11 بهمن 1390, 10:55 صبح
سلام
من یوزر کنترل دارم که توی اون چند تا کمبو باکس قرارداره و یک دایو که درون این دایو یک یوزر کنترل دیگر را توسط اجکس لود میکند من برای یوزرکنترل دومی تعدادی پراپرتی قرار دادم که باید آنها را ست کنم برای اینکه به اون پراپرتی ها دسترسی داشته باشم ناچار شدم توی یوزر کنترل اولی هم این پراپرتی ها را قرار بدم تا بتونم به فایل ashx پاس بدم با توجه به اینکه تعداد این پراپرتی های من زیاده می خواستم بدونم آیا روشی به جز query string برای پاس دادن مقادیر وجود داره اگر داره میشه منو راهنمایی کنید