PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نوشتن در درایو C

aapalireza
چهارشنبه 07 مهر 1389, 12:52 عصر
سلام
من قطعه کد زیر را در برنامه‌ی خود نوشتم,

string filePath = @"C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\ABS.dat";
if (!File.Exists(filePath))
{
try
{

TextWriter mytxt = new StreamWriter(filePath);
mytxt.Write("1000");
mytxt.Close();

}
catch
{
MessageBox.Show("برنامه نمیتواند اجرا شود C به دلیل محدودیت در دسترسی به درایو");
}

}

در کامپیوتر و ویندوزهای مختلفی XP و 7 تست کردم,
همشون دسترسی ADministrator را داشتند,
اما برای 30 درصد افراد try اجرا نمی شود و Cache اجرا می شود...
چرا؟!؟!؟!؟!؟؟؟
خیلی برایم مهمه!
لطفاً راهنمایی کامل کنید.

ایمان مدائنی
چهارشنبه 07 مهر 1389, 12:55 عصر
نميدونم درسته يا نه ولي فكر كنم جاي \ از \\ بايد استفاده كني
ولي باز مطمئن نيستم كه جوابم درسته يا نه

flash118
چهارشنبه 07 مهر 1389, 12:59 عصر
خوب در کدتون ایرادی نبود فقط روشتون متفاوت هست شما چواب گرفتین تو انواع سیستم ها فقط تو 30 درصد تست هاتون با مشکل مواجه شدین خوب اولا سئوال کنم تفکر کنید به جواب برسیسن انشاالله آیا تو اون سیستم تو اون یوزر سطح دسترسیش admin هست اگه آره که بریم ادامه اگه نه این میتونه یه مشکل باشه و سئوال دوم آیا تو اون سیستم هایی که شما جواب گرفتین نرم افزار امنیتی یا ضد ویروس بود و آیا خطایی نمی گرفت اگه گرفته بود باید رو اون 30 درصد سیستم امنیتیش رو آنالیز کنید و اگه نه که اینم بیخیال و راه آخر که فعلا به ذهنم می رسه و ممکن هست یکی از موانع باشه ممکنه اون سیستم آلوده باشه و توسط ویروس درایوش فقط خواندنی باشه و اجازه نوشتن جتی به ادمین هم نده نوعی حالت اشغال که اینم اجتمالش کمتر ولی خوب در نظر گرفتنش خالی از لطف نیست خوب فعلا این ها بود بررسی کنید نشد بگید سراغ دیگر گزینه بریم موفق باشین

aapalireza
چهارشنبه 07 مهر 1389, 15:35 عصر
سلام
بله
سطح دسترسی ادمینه
و ربطی به آنتی ویروس نداره
ربطی هم به / یا // نداره - چون @ را گذاشتم,
مثل این که سطح دسترسی آن ها به درایو سی ناقصه!
چه جوری سطح دسترسی کل مسیر را ok کنم؟!؟

AmirAmiri
چهارشنبه 07 مهر 1389, 16:03 عصر
سلام دوست عزیز.
شما مشکلتون بیشتر توی سیستم عاملهای XP هست یا Se7en ؟
توی XP که نباید مشکلی باشه اما اگه مشکل توی سون باشه ، باید روی فایل اجراییتون راست کلیک کنید و run as administrator رو بزنید اینطوری برنامه با سطح دسترسی admin اجرا میشه و مشکلی پیش نمیاد.
من خودم توی ویندوز سون برای attach کردن بانک sql از طریق برنامه همین مشکل رو داشتم و با این راه حل تونستم برطرفش کنم.

امیدوارم که مشکلتون هر چی که هست رفع بشه.