PDA

View Full Version : تغییر رنگ در صورت انتخاب

MMR_1344
چهارشنبه 07 مهر 1389, 20:23 عصر
با سلام
من در برنامه ام از چند لیبل با رنگ خاص استفاده کردم حالا میخوام در صورت انتخاب اونها رنگ اون لیبلها روشن تر (شفافتر) شده و در صورت انتخاب اون لیبل رنگ اون تره تر (مات تر) بشه
چه رابطه ای برای این کار وجود داره
به سپاس از دوستان

Slytherin
چهارشنبه 07 مهر 1389, 20:39 عصر
منظورتون از انتخاب اون ها چیه؟ (کلیک روشون؟)
در هر صورت روشن و مات بودن به کد رنگ بستگی دارد و قائده معینی برایش وجود ندارد.
کافی است در صورتی که شرط انتخاب درست است رنگ X تعیین شود و در صورت درست نبودن شرط، رنگ Y تعیین شود.

MMR_1344
پنج شنبه 08 مهر 1389, 04:33 صبح
منظور ار انتخاب اون اینه که با کلیذ Tab اون انتخاب بشه یا موس روی اون قرار بگیره
هر رنگی از ترکیب سه رنگ اصلی ایجاد میشه که میتونه شفاف یا مات باشه که دستوری برای تعیین رنگ به حالت شفاف یا مات رو میخوام

Felony
پنج شنبه 08 مهر 1389, 06:18 صبح
منظور ار انتخاب اون اینه که با کلیذ Tab اون انتخاب بشه یا موس روی اون قرار بگیره
شئ Label قابلیت فکوس نداره پس با Tab نمیشه روش رفت و فقط رویداد کلیک داره .

Slytherin
پنج شنبه 08 مهر 1389, 12:06 عصر
هر رنگی از ترکیب سه رنگ اصلی ایجاد میشه که میتونه شفاف یا مات باشه که دستوری برای تعیین رنگ به حالت شفاف یا مات رو میخوام

به عنوان مثال این کد سبز روشن

&H00008000&
و این کد سبز تیره

&H00004000&
می باشد.
فکر نمی کنم راهی وجود داشته باشد که بتوانید به کد روشن یا تیره بودن رنگی را تعیین کنید.

MMR_1344
پنج شنبه 08 مهر 1389, 18:03 عصر
ممنون از دوستان
ولی من Label رو بطور مثال گفتم شاید Tab بر روی این دستور عمل نکنه اما موس میتونه اون رو فعل کنه
در ارتباط با رنگ هم همونجور که قبلاً گفتم سه اصلی در تعریف رنگ هست اما یک متغیر دیگه هم در تعریف رنگ وجود داره که روشنی یا تیرگی اون رو تعریف میکنه
در زبانهای دیگه میشه اون رو تعریف کرد چون تعدادی از دوستان من این کار رو کرده بودن میخوام بدونم در وی بی هم میشه به اون دسترسی داشت یا نه
از لطف همگی متشکرم

MMR_1344
شنبه 10 مهر 1389, 17:27 عصر
از دوستان کسی پاسخی نمیدونه

MMR_1344
دوشنبه 12 مهر 1389, 09:29 صبح
با سلام
انگار این مشکل راه حلی نداره
ولی اگر دوستان در ویندوز ایکس پی دقت کرده باشن وقتی یک صفحه باز میشه در بالا و سمت چپ سه کلید Minimize ، Maximize & Exit وجود داره که وقتی موس رو هرکدوم میره ابتدا کلید مورد نظر به رنگ روشن در میاد یعنی شفافیت اون زیاد میشه اگر اون کلید رو فشار بدیم رنگ اون تیره میشه
آیا این عمل در رو کلیدهای ساخته شده د وی بی هم امکان پذیره
البته نگین که سه رنگ رو ابتداعاً تعریف کنیم و برای هر کدوم از حالت ها یکی از اونها رو فعال کنیم میخوام برای هر رنگ انتخابی این حالت وجود داشته باشه

ali.rezaei7
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:39 صبح
سلام
ابتدا رنگ های مورد نظرتونو "در هنگام حرکت روی کنترل، فشرده شدن کلید ماوس و ..." برای هر کنترل انتخاب کنید و بعد از آن در رویدادهای مربوطه رنگ کنترل را تغییر دهید.
برای برگرداندن کنترل ها به حالت عادی میتونید یه تابع بنویسید که کنترل ها رو به رنگ پیشفرض تغییر دهد و سپس تابع رو در اول هر رویداد فراخوانی کنید

amir200h
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:59 صبح
سلام دوست من.
این یه روش برای این کار.
امیدوارم به کارت بیاد

MMR_1344
دوشنبه 12 مهر 1389, 15:59 عصر
دوست خوبم amir200h
از لطف شما متشکر اما من میخوام رابطه ای برای این کار بدست بیارم یعنی برای هر رنگ نیاز نباشه کد اون رنگ رو در هر سه حالت وارد کنیم و تنها با انتخاب هر رنگ دو حالت دیگه محاسبه بشه
به هر حال از لطفتون متشکرم