PDA

View Full Version : سوال: نحوه Upgrade کردن نسخه قبلی برنامه

zayens
پنج شنبه 08 مهر 1389, 09:56 صبح
با عرض سلام و خیر مقدم
میخواستم بپرسم که آیا کسی از آپگرید کردن برنامه چیزی میدونه؟
منظورم نصب ورژن جدید برنامه روی برنامه قبلی است به طوری که به اطلاعات دیتابیس لطمه زده نشه.
مثلا اگر در ورژن جدید، یک فرم و یک جدول (در دیتابیس) اضافه شده باشه بعد نصب این ورژن روی برنامه قبلی، برنامه با هیچ مشکلی به کار خودش ادامه بده بدون اینکه اطلاعات جداول دیگه از بین بره.

عزیزان خواهشا مبتدیانه، کامل و از ابتدا توضیح بدن.

masoudmok
پنج شنبه 08 مهر 1389, 10:14 صبح
سلام .
من اطلاعات خاصی ندارم . البته یه تاپیک تو همین انجمن در مورد upgrade خونده بودم ولی چیزی نفهمیدم :گیج: .
اگه منظورت از آپ نصب امکانات جدید روی برنامه ی قبلیه نمیدونم منتها اگه حتما نمی خوای این کارو بکنی یعنی اشکالی نداره کل برنامت از اول نصب بشه این روششه :
تغییراتی که تو برنامت میدی که با نصب برنامه جدید اعمال میشه . میمونه تغییرات دیتا بیس . میتونی تو یه ساختار try catch که تو لود برنامت نوشتی چک کنی ببینی مثلا جدول 2 که تازه اضافه کردی قابل دسترسی هست یا نه . اگه بود که هیچ . اگه نبود با دستورای sql جدولتو بسازی یا تو جدول قبلی تغییراتتو اعمال کنی . در ضمن میتونی واسه این که هر دفعه تو لود مجبور نباشی مثلا دسترسی به 10 جدول اضافه شده رو چک کنی می تونی تو دیتا بیس از یه جدول به عنوان config استفاده کنی و 1 فیلد داخلش بذاری که با ساخته شدن جدولات مقدار true میگیره . از اون به بعد با چک کردن همین 1 فیلد متوجه اعمال تغییرات میشی .
به جای یه فیلد تو دیتا بیس می تونی ورژن برنامتو تو یه فایل تو یه مسیر خاص هم ذخیره کنی .
البته شاید راه های دیگه هم باشه ولی این روش ساده ایه . اگه کسی پیشنهاد بهتری داره بهمون یاد بده ( من زیاد وارد نیستم )

zayens
پنج شنبه 08 مهر 1389, 10:36 صبح
سلام .
من اطلاعات خاصی ندارم . البته یه تاپیک تو همین انجمن در مورد upgrade خونده بودم ولی چیزی نفهمیدم :گیج: .
اگه منظورت از آپگرید، نصب امکانات جدید روی برنامه ی قبلیه نمیدونم
منظورم دقیقا همینه

M.YasPro
پنج شنبه 08 مهر 1389, 13:18 عصر
سلام
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=119026)رو ببینید .
موفق باشید .

zayens
دوشنبه 12 مهر 1389, 12:00 عصر
سلام
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=119026)رو ببینید .
موفق باشید .
بسیار ممنون
کاری که کردم این بود که در Properties در سلوشن برنامم در قسمت Security، تیک گزینه ی
Enable ClickOnce Security Settinggs را گذاشتم و حالا دیگه با هر بار Publish و ساخت فایل نصب
جدید، اگر برنامه قبلا نصب باشه، کافیه در فایل تازه ساخته شده دوباره برنامه را نصب کنیم.
با این کار تغییرات داده شده اعمال میشه.

البته یه مشکل کوچولو؛
در بیشتر وقتها که این کار را میکنم و برنامه را مجددا نصب (یا همون آپگرید) میکنم مشکلی بوجود
نمیاد و تغییرات بدون این که به داده های درون دیتابیس لطمه بزنه لحاظ میشه
اما بعضی وقتها هنگام آپگرید برنامه دوباره از نو شروع به کار میکنه و تمام اطلاعات درون دیتابیس
پاک میشه.
کسی میدونه دلیلش چیه؟

zayens
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:52 عصر
این نوشته به وسیله mehdi.mousavi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41233) پاک و از دید کاربران مخفی شده است. دلیل: فاقد محتوای فنی
آقای فنی!
لطفا شما اگه میدونین "عنایت فرمایین و جوابی نزول روا دهید! "