PDA

View Full Version : چگونگی محدود کردن دسترسی به شبکه وایرلس از طریق نام کاربری

اصغر (پآچ)
پنج شنبه 08 مهر 1389, 11:13 صبح
سلام

ما توی یه هتل به مشتریان هتل اینترنت پرسرعت از طریق شبکه وایرلس ارائه می دیم. حالا می خوایم برای مشخص شدن میزان استفاده کاربرا به هر اتاق هتل یه نام کاربری با یه پسورد اختصاص بدیم که مشتری هر اتاق از طریق اون بتونه وارد شبکه وایرلس بشه و ازش استفاده کنه. در ضمن بگم که نمی خوام نام کاربری و پسورد همه اتاق ها یکی باشه (می دونم میشه روی شبکه وایرلس کلید امنیتی گذاشت اما می خوایم مشخص کنیم هر اتاق چقدر استفاده کرده...)

با چه نرم افزاری می تونیم این عملیات رو اجرایی کنیم؟
اگه مقاله ای از نرم افزاری که معرفی می کنید رو هم ارائه بدید ممنون می شم.

موفق و موید باشید.

sabajamalian
یک شنبه 11 مهر 1389, 18:45 عصر
بهترین راه همون استفاده کردن از نرم افزارهای جانبی است. ولی من نرم افزار خاصی نمیشناسم.

2 راه پیشنهاد می کنم:

1- استفاده از Radius Server برای Authenticate کردن کاربرها. این سرویس AAA هست یعنی 3 کار زیر رو انجام میده :
Authentication
Authorization
Accounting
طریقه راه اندازی و ارتباط اون با Access Point تون رو هم می تونین به راحتی توی tech net های microsoft پیدا کنید.

2- استفاده از سرویس VPN :
که به این صورته که وقتی کاربرهای شما وارد شبکه wireless شما میشن و به access point متصل میشن حالا باید به سرور شما (احتمالا ISA) از طریق VPN متصل بشن.

البته بازم می گم که اگه نرم افزاری در این زمینه پیدا کردین (با توجه به مجانی بودن آن توی ایران عزیزمون! :گیج: ) کارتون خیلی راحت تر خواهد بود. اگه پیدا کردین به ما هم بگین ! :لبخندساده:

اصغر (پآچ)
پنج شنبه 16 تیر 1390, 23:51 عصر
سلام دوستان
من راه این کار رو پیدا کردم و خودمم ازش استفاده کردم، خیلی راحت و ساده، بدون دردسر، استفاده از روتر برد این کار رو بدون استفاده از نرم افزار خاصی عملی میکنه البته شاید قیمت یک روتر برد کمی بالا باشه اما یه سخت افزاریه که تمام کارهای ISA رو انجام میده با این تفاوت که سرعت سرورتون اصلا کاهش پیدا نمی کنه و خیلی امکانات امنیتی بالایی داره!

کانفیگش هم در صورت نیاز به آپگرید سیستم عامل روتر برد نهایت 30 دقیقه بیشتر زمان نمی خواد.

اگه اطلاعات بیشتری خواستید بگید تا جایی که بدونم در خدمتتونم
موفق و موید باشید.