PDA

View Full Version : آموزش: آموزش اکسس

moalla
پنج شنبه 08 مهر 1389, 16:17 عصر
یک پی دی اف مربوط به کتاب اکسس که خودم نوشته بودم رو اینجا قبلا گذاشته بودم:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=227739&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%A7%DA %A9%D8%B3%D8%B3+2003

توی این پست آموزش یه جستجوی ساده رو میخوام بذارم. توی پستهای بعدی چندتا آموزش دیگه هم در روزهای آینده خواهم گذاشته. اگه سوالی از محتوا بود یا جایی گنگ بود بگید تا پی دی اف رو اصلاح کنم

linktaz
یک شنبه 11 مهر 1389, 13:46 عصر
یه فایل pdfدر مورد آموزش vba در اکسس،4 قسمتش کردم که دانلودش راحت باشه.هر 4تا رو دانلود کنید بعد extract کنید.منبع اش رو یادم نیست.امیدوارم حلال کنه...:لبخندساده:موفق باشید

moalla
دوشنبه 12 مهر 1389, 15:33 عصر
چند وقت پیش گفتم یه سری به نمونه northwind‌ خود اکسس بزنم. چون توسط حرفه ای ترین افراد اکسس طراحی شده و احتمالا ایده های خوبی داشته باشه. هنگام مشاهده اون با یکسری از ایده های جالب برخورد کردم که سعی کردم اونها رو بصورت تصویری یادداشت کنم. البته روش کار رو کامل توضیح ندادم. دوستانی که متوسط به بالا هستند با دیدن تصاویر خودشون تا آخرش رو احتمالا برن. فایل word اون رو اینجا قرار میدم تا اگه کس دیگه ای هم حال و حوصله داشت به اون اضافه کنه و یا توضیحاتی که من ندادم رو بنویسه. اگه چیزی اضافه کردین اون رو دوباره در همین تالار قرار بدین تا بقیه هم استفاده کنن.

Fatollah_ghazi
دوشنبه 12 مهر 1389, 19:14 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز آقاي معلي
با تشكر از همكاري شما . در صورت امكان برنامه آموزشي دوم خود را با ورد 2003 در سايت بگذاريد.

moalla
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:05 عصر
متاسفانه من 2003 رو نصب ندارم. شاید دوستان دیگه بتونن زحمتش رو بکشن
بهرحال پیشنهاد میکنم بیایم باهم این بانک رو بیشتر تجزیه و تحلیل کنیم و نکاتش رو برای کارهای خودمون بیرون بکشیم. توی انگلیسی که سرچ کردم چنین چیزی ندیدم و باید فارسیش رو خودمون تولید کنیم.
دوستان دیگه هم اگه برنامه های مشابه رو تجزیه و تحلیل کردن و به نکات جالبی رسیدن اون رو اینجا قرار بدن. خودم هم سعی میکنم تو روزهای اینده بازم از نکات این بانک بذارم

بعدا اضافه شد: ببخشید من خیال کردم منظورتون اینه که همین تکنیکها رو با اکسس 2003 بنویسم :لبخند: و الا یه ورد 2003 که قابل این حرفا رو نداشت.

payman_xxp
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:37 عصر
سلام
با اجازه دوست خوبم جناب معلی بدون هیچ تغییری فایل 97-2003 رو گذاشتم اینجا.
پیروز باشید.

narvan89
سه شنبه 12 بهمن 1389, 20:44 عصر
سلام دوستان عزیز.تشکرمیکنم از مدیران این سایت باارزش.واقعاجای غروروافتخارداره که تو این دنیای مجازی بی در وپیکر اینچنین محیط باارزش ومفیدی به همت شما نیکان بوجود آمده است.تو سرچی که تو سایت خوبتون انجام دادم متوجه شدم که راجع به سیمپل Northwind 2007 آموزشهای کمی وجود داره.به نظرم میاد که میشه با تحلیل وبرسی این پایگاه داده به نتایج جالب ومفیدی دست یافت.بالاخره هرچی باشه این برنامه توسط غولهای اکسس نوشته شده.
به دنبال فرمایشات دوستان ونکات مفیدی که دوستان فرمودند بنده هم سوالی داشتم که اگه دوستان لطف کنن وجاب بدهند ممنون میشم.درجدول اطلاعات مشتری(Customer Details) کمبوباکسی وجود داره که باواردکرده اسامی دراون اطلاعات مشتری رااز یک کوئری فراخوانی میکنه که این عمل بوسیله دو عدد ماکرو اجرامیشه.اگه راجع به نحوه عمل این ماکروها واینکه درrow source اون کمبو باکس تابعnzچکارمیکنه توضیح دهید ممنون میشم

http://www.irupload.ir/images/92831816876776109043.jpg