PDA

View Full Version : حرفه ای: مدیریت کافی نت

farsoft
پنج شنبه 08 مهر 1389, 19:27 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
در سایت تعدادی تاپیک در رابطه با برنامه مدیریت کافی نت موجود بود ولی این تاپیک شاید به طور تخصصی تر این مسئله را بررسی کند
مشکلاتی که در رابطه با طراحی برنامه کافی نت موجود است از قرار زیر هستند:
1- مدیریت کاربران
2- مدیریت منابع

برای نوشتن قسمت مدیریت کاربران می توان از یک برنامه چت ساده استفاده کرد و در زمان ارسال اطلاعات برای کاربران و سرور اطلاعات ارسالی را به صورت دستور بررسی کرد و اعمال خواسته شده را اجرا کرد
مثلا می توان متنی را مبنی بر باز شدن کلایت 1 ارسال کرد و کلاینت ها با دریافت اون اطلاعات بررسی کنند که آیا کلاینت مورد نظر هستند یا نه و اینکه دستور ارسالی چه محتوایی دارد
به بیان ساده ساختن یک بسته اطلاعات مانند بسته ip و بررسی فیلد های آن توسط کلاینت و سرور

ولی برای مدیریت منابع یک مقدار مسئله متفاوت می سود
منابع به قرار زیر هستند
1- پرینتر
2- پهنای باند

خوب حالا می رسیم به اصل داستان
برای مدیریت پرینت می توان از یک برنامه هندل کننده ایونت های پرینتر استفاده کرد
ولی با وجود این مسئله من هنوز نتوانسته ام دقیقا این عمل را انجام دهم و در مورد اینکه در لحظه کدام کلاینت پرینت را ارسال کرده است مشکل دارم

و مشکل دوم من در رابطه با مدیریت پهنای باند می باشد
در همین تاپیک یکی از دوستان سوالی مطرح کرده بود ولی در جواب ایشان یک برنامه مدیریت دانلود ارائه شده بود
ولی در برنامه کافی نت باید پهنای باند دریافتی کلاینت ها مدیریت شود و در صورت لزوم حتی قطع شود به این دلیل که شاید کاربر اصلا احتیاجی به اینترنت ندارد و کار مثلا تایپ دارد

از دوستان درخواست دارم در ساخت این 2 قسمت به من کمک کنند
1- مدیریت پرینتر با مشخص کردن کلاینت ارسال کننده
2- مدیریت پهنای باند در شبکه

پیشاپیش از دوستان متشکرم

flash118
پنج شنبه 08 مهر 1389, 19:34 عصر
دوست عزیز خوب شروع کردی برای شروع عالی هست
خوب الان شما می خواهی برای پرینترهات مدیریت داشته باشی یا برروی پهنای باند البته یه نکته رو خدمتتون عرض کنم اصول به این شکل هست که تو یه پایانه کاربری درخواست نمی کنه قائدتا سندی انجام نمیشه پس پهنای باند ثابت هست چه قطع کنید چه نکنید حالا که کاربرتون میخواهد تایپ کنه خوب به صورت خودکار از سرویس شبکه تون در خواستی صورت نمی گیره مگر این که پایانه مورد نظر آلوده باشد که در این صورت بله هم رو پهنای باند تاثیرشو میزاره و هم می تونه افت چشم گیری داشته باشه که برای بررسی تخصصی تر به انجمن شبکه مراجعه کنید
موفق باشید دوست عزیز

farsoft
پنج شنبه 08 مهر 1389, 19:57 عصر
برای من هم مدیریت پرینت مهم است و هم مدیریت پهنای بند
لازم است در برنامه بتوان مشخص کرد که کاربران از چه خدماتی می خواهند استفاده کنند
مثلا کاربر احتیاج به اینترنت دارد یا نه!! و حتی برای کاربران عضو کافی نت بتوان پهنای باند بیشتری در نظر گرفت و قیمت را تغییر داد

مثلا در برنامه ای مانند netlimiter به صورت کامل می توان سرعت دریافت و ارسال اطلاعات توسط کاربر را مدیریت کرد

flash118
پنج شنبه 08 مهر 1389, 20:50 عصر
بسیار عالی دوست عزیز
برای پرینتر هاتون آیا میخواهید داینامیک باشد یا بصورت دستی تنظیم باشد ؟ برای مدیریت پهنای باند فعلا راهکاری نظرم نمی یاد ولی تو یکی از برنامه ها پهنای باند و سرعت ارسال و دریافت رو پیاده سازی کرده بودم اگه پیدا کردم براتون قرار میدم یه بررسی کنید فکر کنم بتونبید چند تا ایده توپ سوار کنید که انعطافش بره بالا

Sirwan Afifi
پنج شنبه 08 مهر 1389, 21:33 عصر
سلام دوستان
میشه لطف کنید برای ما هم توضیح بدید که نوشتن یه برنامه مدیریت کافی نت به چه شکلیه و اصلا باید چه چیزهایی بلد باشیم تا بتونیم یه سیستم مدیریت کافی نت ساده بنویسیم خیلی ممنون میشم توضیحات کافی رو هم در اختیار ما قرار بدید.

farsoft
شنبه 10 مهر 1389, 08:42 صبح
سلام دوستان
میشه لطف کنید برای ما هم توضیح بدید که نوشتن یه برنامه مدیریت کافی نت به چه شکلیه و اصلا باید چه چیزهایی بلد باشیم تا بتونیم یه سیستم مدیریت کافی نت ساده بنویسیم خیلی ممنون میشم توضیحات کافی رو هم در اختیار ما قرار بدید.

دوست عزیز من در اولین پست توضیح دادم شما می توانید از یک برنامه ساده چت استفاده کنی و دستورات را برای کلاینت ارسال کنی
مثلا برای شارژ همراه اول باید کد شارژ را به صورت زیر وارد کرد
#کدشارژ#*140*
وقتی شما این کد را شماره میگیری اپراتور با دریافت *140* متوجه درخواست شارژ می شود و با دریافت کد شارژ خط شما را به وقدار درخواستی شارژ می کند ولی اگر اول شماره شما صفر باشد اپراتور کد دریافتی را به عنوان شماره تلفن در نظر می گیرد
شما هم می توانید از همین الگوریتم استفاده کنی و متن ارسالی از طرف سرور را به عنوان دستورات از پیش تعیین شده در نظر گرفته آنرا توسط کلاینت اجرا کنید
کار سختی نیست

farsoft
شنبه 10 مهر 1389, 08:55 صبح
من با کد زیر توانستم اطلاعات پرینت های ارسالی را در یک لیست باکس مشاهده کنم

PrintQueue q = LocalPrintServer.GetDefaultPrintQueue();
foreach(PrintSystemJobInfo psj in q.GetPrintJobInfoCollection())
listBox1.Items.Add(psj.JobName);

ولی چند تا مشکل وجود دارد
1- اطلاعات ارسال کننده را نمی توانم پیدا کنم شاید این مشکل به خاطر workgroup بودن شبکه باشد ولی دیدم که در برنامه های دیگه پرینتهای ارسالی را حساب می کنند پس باید راهی وجود داشته باشد
2- باید از چه ایونتی استفاده کرد تا زمانی که پرینتی ارسال شد دستورات من فراخوانی شود چون وقتی کاربر پرینت می زند همان لحظه پرینت ارسال می شود
البته یک راه دیگر هم هست که با یک تایمر پرینتر را چک کرد که آیا پرینتی ارسال شده یا نه !! که فکر می کنم جالب نباشد ؟؟؟؟؟

ولی هنوز برای پهنای باند راهی پیدا نکردم !!!

farsoft
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:13 عصر
دوستان برنامه نویس کسی برای مدیریت پهنای باند و مدیریت پرینت های ارسالی از شبکه راه حلی سراغ ندارد؟؟؟

حالا یک سوال دیگر
من چگونه در زمانی که کاربر خروج را میزند صفحه نمایش را قفل کنم ؟؟ می خواهم نام کاربری و کلمه عبور بگیرد؟؟
در چند تا برنامه دیدم صفحه را خاکستری می کنند و یک پنجره برای دریافت کلمه عبور ظاهر می شود؟

ممنون می شوم دوستان برنامه نویس حداقل ایده بدهند؟؟؟

rezamansori
یک شنبه 11 مهر 1389, 20:32 عصر
سلام
من قبلا این سوال رو پرسیده بودم اما کسی جوابم رو نداد، پس مجبور شدم برنامه هایی رو که کارشون با اینترنت هست رو از طریق پروسه ها ببندم.
مثلا اگه می خواهید کاربر در اینترنت فعالیتی نداشته باشد می توانید اینترنت اکسپلورر رو پس از باز شدن سریعا ببندید. البته این بهترین روش نیست چون ممکن هست کاربر یه برنامه جدید نصب کنه اما تا یه حدودی کار رو راه میندازه.

farsoft
دوشنبه 12 مهر 1389, 09:57 صبح
سلام دوست عزیز
از جوابت خیلی متشکرم ولی این کار اصلا جالب نیست با توجه به اینکه برنامه های پرتابل خیلی زیاد شده
من بیشتر قصدم مدیریت پهنای باند است تا دسترسی به اینترنت
الان از برنامه netlimiter استفاده می کنم که در مدیریت پهنای باند خیلی خوب عمل می کند
ولی هنوز نتونستم متوجه بشم این کار را چگونه انجام می دهد

flash118
سه شنبه 13 مهر 1389, 22:47 عصر
دوست عزیز بفرمایید اینم مشکل پهنای ناندتون نمونه سورس با توضیحات اصلی ببنید امیدوارم مشکلتون حل بشه موفق باشین یه دانلودر هست مشابه دانلودر اینترنت اکسپلورر یا حق

لینک:
http://www.codeproject.com/KB/IP/Bandwidth_throttling.aspx

farsoft
چهارشنبه 14 مهر 1389, 09:25 صبح
دوست عزیز از جواب شما متشکرم
ولی من می خواهم در یک شبکه داخلی پهنای باند ارسال و دریافت را مدیریت کنم
این برنامه برای مدیریت دانلود از یک سرور وب است
اگر برنامه netlimiter را دیده باشید این برنامه قابلیت مدیریت ارسال و دریافت را برای هر آی پی و حتی هر برنامه نصبی برروی سیستم دارد

omideiran
شنبه 08 آبان 1389, 16:02 عصر
سلام دوست عزیز شما در تایپیک خود قطعه کدی را برای دریافت اطلاعات پرینت از کلاینت نوشته بودید من هرکار میکنم نمیتوانم از کد استفاده کنم خطای name space میدهد در صورتیکه نمیتوانم System.Printing را اضافه کنم اگر ممکن است راهنمایی کنید

farsoft
شنبه 08 آبان 1389, 20:11 عصر
دوست عزیز شما اول باید reference با نام System.printing را اضافه کنی
بعد می توانی از using system.printing استفاده کنی