PDA

View Full Version : سوال: سه سوال در مورد gride view

asrah6
جمعه 09 مهر 1389, 10:44 صبح
من یک گرید ویو دارم که نمرات دانش آموزان ذخیره شده در دیتابیس را برای دانش آموزان نمایش می دهد بدین صورت که هر دانش آموز بتواند فقط نمره خود را مشاهده کند حالا سه سوال یا مشکل دارم که می خواهم من را راهنمایی فرمایید ( در ضمن با زبان وی بی است.)
1- چگونه معدل دانش آموزان را محاسبه نمایش دهم؟
2- چگونه امکانی را فراهم کنم تا دانش آموز بتواند از گرید ویو نمایش نمره خودش پرینت بگیرد نه از تما م صفحه؟
3- فرض بگیرید یکی از نمرات دانش آموز کمتر از 10 باشد چگونه با وارد شدن این دانش آموز به صفحه و مشاهده نمره خود پیام ((و ضعیت تحصیلی شما ضعیف است )) را نمایش دهم؟
لطفا راهنمایی کنید.

Sk1900n3
جمعه 09 مهر 1389, 12:02 عصر
دوست عزیزم
برای سوال 1 :
هرکاری شما با گریدویو انجام میدین در واقع مربوط به خود گرید ویو نیستش بلکه اون جدولیه که به گرید ویو متصل میشه
برای جواب اولی تون اگه تعداد واحدها و نمره رو دارین که کاری نداره
بهترین روش (در سطح حرفه ای) ایجاد یک view

create view view_lstStudent
as
select id,nm,nomre/vahed As Moadel
From tb

اما نمره و واحد ها رو ندارین کارتون مشکل میشه

Select id,nm,sum(nomre)/sum(vahed) As Moadel from
from tb
group by id

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واسه سوال دومتون باید عرض کنم شما میتونید از CrystallReport در وی بی استفاده کنید

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واسه سوال سومتون اگه واقعا منظورتون همین هستش میتونید از دستورات SQL در وی بی استفاده کنید
به عنوان مثال دانشجویی با شماره 10 میخواهید ببینید که چندتا از نمره هاش کمتر از 10 هست

SELECT Count(*) from tb where id=10 and nomre<10