PDA

View Full Version : استفاده از wmp.ocx متعلق به win xp 2005 media center

mjelecom
پنج شنبه 30 تیر 1384, 15:13 عصر
سلام
لطفا اگر تابه حال با ocx مدیاپلیر ویدوز xp کار کردید و تونستید ازش کار بگیرید به من و دوستان هم یاد بدید.در ضمن من کار با ورژن های قبلی این ocx مفید رو بلدم و یه برنامه نسبتا مفید هم باهاش نوشتم اما این یکی خیلی گوشت تلخه و هیچ جوره راه نمیاد. یعنی مقتی فایلو بهش پاس میدی وقت اونو دریافت می کنه و میگه Ready اما اونو پخش نمی کنه.تنها جوری که تاحالا راه داده اینه که از اول توی خصوصیت URL بهش مسیر بدی و در زمان اجرا ازش کار بگیری همین.
لطفا اگر شما چیز جدیدتری داشتید با ما هم در میان بگزارید.
پیشاپیش تشکر

mjelecom
دوشنبه 03 مرداد 1384, 09:28 صبح
آقا یعنی هنوز شماها شروع به استفاده از خصوصیات Wmp جدید نکردید

dr_g
دوشنبه 03 مرداد 1384, 09:54 صبح
با سلام دوست عزیز من فکر می کنم تنها خصوصیت wmp برای اجرای فایل گزینه URL هستش که همون Filename در wmp قدیمیه.اگه تو کاستومش هم نگاه کنی همینو می بینی.من هم تو پروپرتیهاش نیگاه کردم چیز دیگه ای ندیدم

mjelecom
دوشنبه 03 مرداد 1384, 10:13 صبح
سلام
حرف شما صحیح است.اما اگر با URL بخواهید کار را انجام دهید.نتیجه نا امید کننده است.چون من وقتی در برنامه ام URL را تغییر می دهم Wmp فقط کلمه Ready را نشان می دهد.ولی مانند ورژن های قبلی خودش شروع به پخش نمی کند لطفا ما را هم از نظرات خود باخبر کنید.

dr_g
دوشنبه 03 مرداد 1384, 13:49 عصر
من از CommanDialog برای تغییر فایل استفاده می کنم .و با هر بار انتخاب فایل خود WMP به طور خودکار شروع به اجرای فایل می کند
()Private Sub Command1_Click
"Cd.Filter = "All Media Files|*.wav;*.mp3;*.avi;*.dat;*.mpg;*.mid
Cd.ShowOpen
wmp.URL = Cd.FileName
End Sub

hex161
دوشنبه 03 مرداد 1384, 17:31 عصر
با سلام.
خیلی جالبه چون من باهاش هیچ مشکلی ندارم و وقتی URL رو تغییر میدم سریع پخش میکنه.
البته نسخه مدیا پلیر من 10 هست .
ولی یه سوالی داشتم . اونم اینه که آیا همین یه فایل WMP.dll همراه برنامه باشه کافیه ؟
ممنون.

dr_g
سه شنبه 04 مرداد 1384, 09:51 صبح
با سلام
من هم همون طوریکه که گفتم باهاش مشکلی ندارم
به نظر من تو ویندوزهایی که10و9 wmpو یا بالاتر نصب باشه مشکلی نداره نداره ولی اگه خواسته باشیم تنها از یه دونه فایل wmp تو ویندوزهای فاقد wmp9-10 ویا بالاتر مثل ویندوز 98 استفاده کنیم فکر نمی کنم جوابگو باشه.چون موقع نصب wmp یکسری از فایلهای مورد نیازش هم بروی سیستم کپی می شن