PDA

View Full Version : سوال: روش كار access repair

samaneh1363
شنبه 10 مهر 1389, 13:16 عصر
كسي ميدونه نرم افزار advanced access repair بر چه اساسي ركوردها رو برمي گردونه؟؟؟
چند وقت پيش ركوردهاي يكي از فايل هاي access‌ رو اشتباهي پاك كردم و وقتي با اين نرم افزار repair كردم تمام ركوردهايي كه از حدود 3 سال پيش وارد اين فايل كرده بودم و پاك كرده بودم رو برگردونده.

اول اينكه اين كجا اطلاعاتش رو نگه مي داره چون از 3سال پيش تا حالا هم ويندوز عوض كردم و هم اينكه قبلا اين فايل رو با access 2003 باز مي كردم و 1 ساله با 2007 كار مي كنم.

دوم اينكه تمام ركوردها رو برنگردونده، مثلا تو هر 100تا 7 تا ركوردش نيست.

سوم اينكه يك فيلد توي اين جدول دارم كه شماره هر ركورد رو داخلش مي نوشتم و به ترتيب هم وارد مي كردم مثلا از 1 داشتم تا 20000 اما autonumber نيست، روشي هست كه بشه به يك ترتيبي ركوردها نمايش داده بشن كه فقط اون شماره هايي كه نيستند رو ببينم؟
چون حدود 20هزار تا ركورده و حتي اگه sort هم بكنم دنبال گشتنش خيلي سخته.

bita_ziba77
شنبه 10 مهر 1389, 13:50 عصر
كسي ميدونه نرم افزار advanced access repair بر چه اساسي ركوردها رو برمي گردونه؟؟؟
چند وقت پيش ركوردهاي يكي از فايل هاي access‌ رو اشتباهي پاك كردم و وقتي با اين نرم افزار repair كردم تمام ركوردهايي كه از حدود 3 سال پيش وارد اين فايل كرده بودم و پاك كرده بودم رو برگردونده.

اول اينكه اين كجا اطلاعاتش رو نگه مي داره چون از 3سال پيش تا حالا هم ويندوز عوض كردم و هم اينكه قبلا اين فايل رو با access 2003 باز مي كردم و 1 ساله با 2007 كار مي كنم.

دوم اينكه تمام ركوردها رو برنگردونده، مثلا تو هر 100تا 7 تا ركوردش نيست.

سوم اينكه يك فيلد توي اين جدول دارم كه شماره هر ركورد رو داخلش مي نوشتم و به ترتيب هم وارد مي كردم مثلا از 1 داشتم تا 20000 اما autonumber نيست، روشي هست كه بشه به يك ترتيبي ركوردها نمايش داده بشن كه فقط اون شماره هايي كه نيستند رو ببينم؟

با سلام
راه حل ساده جهت مشخص نمودن ركورد هايي كه حذف شده اند استفاده از condition formatting در اكسل استفاده كنيد.
بدين شرح كه ابتدا اطلاعات خود را در اكسل كپي كنيد مثلا از شماره 1 تا 20000 (به فرض اينكه تعدادي شماره در اين بين وجود ندارد)
سپس از شماره 1 تا 20000 را در زير ستوني كه اطلاعات اكسس را وارد نموده ايد ، اضافه نماييد .
سپس از بخش condition formatting گزينه Highlight Cell roles و سپس گزينه Duplicate Value را انتخاب نماييد. (در اكسل 2007)
در اين صورت كليه شمارههاي تكراري مشخص شده و شماره Unique و يا حذف شده باقي مي ماند.

با تشكر

amirzazadeh
یک شنبه 11 مهر 1389, 08:14 صبح
يك فيلد توي اين جدول دارم كه شماره هر ركورد رو داخلش مي نوشتم و به ترتيب هم وارد مي كردم مثلا از 1 داشتم تا 20000 اما autonumber نيست، روشي هست كه بشه به يك ترتيبي ركوردها نمايش داده بشن كه فقط اون شماره هايي كه نيستند رو ببينم؟
سلام
اين تاپيك رو هم ببينيد.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=200382&highlight=%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF
......................
موفق باشيد