PDA

View Full Version : کار بر روی فایل

hrbaban
شنبه 10 مهر 1389, 15:18 عصر
با سلام ...

میخوام یه stored prodedure بنویسم که اسامی یه سری فایل رو براش ارسال کنم و اون به هر کدوم یه شماره بده و سپس تمام فایلها رو به اون شماره ها rename کنه و هر کدوم از این مراحل رو انجام نداد تمام تغییرات اعمال شده رو برگردونه سر جای اولش .

چطوری این اعمال رو با هم انجام بدم ؟؟؟؟؟

hrbaban
شنبه 10 مهر 1389, 16:03 عصر
با sql server?????:اشتباه::اشتباه::متفکر ::متفکر:
چرا از visual studio .net يا زبانهاي برنامه نويسي ديگه استفاده نمي كني؟؟؟؟؟؟

چون چندتا کامپیوتر توی شبکه باید از این SP استفاده کنند و اون باید نقش یک شماره دهنده رو بازی کنه .

محسن شامحمدی
شنبه 10 مهر 1389, 16:53 عصر
من که کل این اعمال رو با هم بلد نیستم ولی برای rename کردن یک فایل می تونی از این query استفاده کنی

-- Rename a file called my Text.txt to test.txt in C:\appl\mssql.
exec sp_ReplaceFileOrDirNames @pathToObject= 'c:\appl\mssql',
@oldName='myText.txt',
@newName='test.Txt'

hrbaban
شنبه 10 مهر 1389, 19:57 عصر
من یه بار دیگه صورت مسئله رو میگم شاید دوستان یه راه حل بهتری داشته باشند:
فکر کنید توی یک عکاسی چندتا دوربین هست که شماره عکسهای گرفته شده از هر دوربین با هم فرق میکنه . حالا ما تصمیم داریم این کار بکنیم که : هر وقت عکسی توسط دوربینی گرفته میشه یه شماره توسط سیستم مرکزی بهش داده بشه و سپس سمت Application ،عکس به شماره داده شده تغییر نام پیدا کنه .

حالا یکی بگه میشه سمت Application بیایم و SP رو صدا بزنیم که یه شماره بهمون بده و اون رو توی دیتابیس insert کنه و سپس ما سمت Application عمل rename رو انجام بدیم ؟
البته نکته ش اینه که اگر وسط rename کردن برق بره این شماره توی دیتابیس ذخیره شده و این در حالیست که ما میخوایم هر دو تا عمل با هم صورت بگیره .
درباره تراکنشها مطالبی خوندم اما نمی دونم چطوری میشه یه تراکنش نوشت که بیاد و insert رو انجام بده و بعد منتظر بمونه که در سمت Application عمل rename صورت بگیره و سپس در صورت موفقیت آمیز بودن تراکنش تموم بشه .